Сняг, лед, задно и DSC

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от ozBMW » 03 Окт 2017, 19:49

Ще останеш много изненадан и доволен от халф мода 100% :D Карай си нормално и ако закъсаш някъде и почнат да те сочат с пръст чак тогава го пусни :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от g_dobreff » 05 Окт 2017, 11:14

До вчера не знаех, че има такава опция. Вчера я пробвах като на шега, със сигурност се усеща разлика дори и при ускорението на сухо. За зимата ще видим.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от dak » 06 Окт 2017, 19:16

Не храни големи надежди за хлфмода , задното на сняг си е сравнително зле , завреш ли се в по дълбок сняк или стъпиш ли на лед отиде :lol: и задължително нови гуми ! Аз миналата зима брах ядове като падна истинския сняг с чистонови гуми , добре че имаме други коли с предно в семейството та не остах без кола .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от hummer » 06 Окт 2017, 20:15

Абе и с предно миналата зима беше приключение..ама не ми се спори..на ледени коловози добре ,че имам приятели безделници да бутат.. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от dak » 06 Окт 2017, 20:40

Колега , миналата зима закъсах на почистен паркинг с лек наклон , гумите превъртяха по леда и се хлъзнаха по наклона , задницата попадна в една малка заледена вдлъбнатина и до там , забелязах също , че тъгнеш ли да връщаш назад нищо не се случва с тия системи халф мод и пр. С предното на същия паркинг с гуми на 3 зими никакви ядове ! ( да не забравяме , че колата с предно в условия различни от тези е пълен смях :lol: )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от (bubsa) » 06 Окт 2017, 20:44

Не ви разбирам нещо :lol:
От 15 години карам само БМВ и единствените случаи да "закъсам" са били на разни полигони и то главно с е36 като легне по корем в дълбок сняг в следствие на разни пергели.То при това положение не със задно,а със странично да си,няма оправия :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от ozBMW » 06 Окт 2017, 21:17

И аз се чудя къде ходите та закъсвате :dunno: По миналата зима с Е36-ца с зимни гуми за мъгла,ама с шпер по планински път минвах коли с предно дето не можеха да се изкачат,а с е39-ка и с предишната и с тая сега (и двете автоматик) няма никакви проблеми стига да не е лед,на лед само с верижна техника може да излезнеш без проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Окт 2017, 9:39

Колеги, тая снимка съм я поствал и друг път, пътя е към вкъщи, колата я качвам на заден ход, бюджетни гуми на 3 зими. Щом тук нямам проблем, значи колата е нормално проходима.Изображение

И едно клипче на път към една хижа:
https://youtu.be/V34DlvpCmNw

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от dak » 07 Окт 2017, 14:08

Колега , на тази снимка си направо на асфалт :D верно че завоя е гаден но ... аз живея на много по стръмна улица и там не се чисти почти , миналата зима като падна втория голям сняг и 2 дни беше не възможно да си карам колата по въпросната улица ! Задното до като се движи няма ядове , зора е като спреш :lol: https://www.youtube.com/watch?v=mMnR5vbIyNw гледам , че колата на клипа е със зимни гуми :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Окт 2017, 14:18

Снимката е правена в голям сняг. Имай предвид че колата я карам всеки ден, по няколко пъти на ден се качвам и слизам, независимо дали има малко сняг, много сняг, заледено ли е. Качвал съм и на 10-15 см пресен сняг, неизчистено. То и тия дето чистят го чистят веднъж сутрин рано, ако вали сняг през деня е съвсем друго. Имах предвид друго с поста. Колата е проходима при нормална експлоатация, но все пак не е 4х4.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от dak » 07 Окт 2017, 14:27

Аз имам в предвид , че кенеф с предно е по проходим и маневрен на сняг от която и да е кола със задно поради факта , че активните колела са завиващи и върху тях е маторя при някой даже и скоростите :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Окт 2017, 14:30

На клипчето горе дето съм качил, ауди 80 не можа да излезе, наложи се да обръща със заден на острия завой за да излезе. Беше си със зимни гуми.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Окт 2017, 15:32

Стига с това "моторът е върху задвижващите колела"... Преди 2 седмици теглихме моето е39 в пункта за технически преглед и излезе 710кг на предна и 680кг на задна ос, с мен в колата (60кг) и почти празен резервоар. Ако вземем един голф 1200кг и му сложим разпределение 65:35, каквото предполагам че е то излиза пак приблизително толкова върху задвижващия мост. Да, предимство е задвижващите колелета да могат да завиват, ама не е чак толкова много. Има разни коли с предно, които са известни с немощното си поведение на сняг. Истината е в хубавите гуми и уменията на водача. Една зима с един приятел на неговия паркинг доста наблюдавахме коли с предно как се мъчат, а ние се справяхме сравнително лесно. ;) Миналата зима на моя паркинг бутах един Сеат Толедо, щото едното колело попадна на лед и няма мърдане. Ако ще и на 90 градуса да завиват колелетата няма оправия. Добра идея е една торбичка с пясък в багажника и ако се наложи 2 лопатки пред гумите изкарват колата почти гарантирано.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от ozBMW » 07 Окт 2017, 16:16

За мене предното си ташак работа зимата особено тия по-леките коли,спреш някъде тръгнеш да потегляш даваш газ предницата се повдига и си стойш на място :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Сняг, лед, задно и DSC

Мнение от Хрuсто » 07 Окт 2017, 16:33

Или не си караш малка кола с предно или си чешаш пръстите. Голяма кола с предно е по-кофти от задното! Пък за каране по лед... куатро!

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook