Съвети и въпроси относно избор на Е39.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 29.01.2018

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от apexi » 23 Апр 2018, 15:02

kolp написа:произведена 12.2002 е, но наистина 09.2004 е регистрирана, 01.2005 е била на хиляда км. последно 06.2011 се вижда на 93хкм, май са реалните на обявата, добре изглежда.

Благодаря за инфото. Предполагам, че си я проверил по номера на рамата.
Кое е слабото място на 2.2i?
Мисля си само на диагностика и евентуално замерване на компресия?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от shlosera » 23 Апр 2018, 16:21

shlosera написа:https://m.mobile.bg/details/11522603570554133
Колеги дали има смисъл да се бие път до Монтана за тази кола, че един приятел я е харесал?

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk
Така гледахме я колата. С една дума клозет. Ръжди по вратите прикривани по безобразен начин, единия праг му е подвито мястото за вдигане на крик, климатика е за зареждане най-вероятно, защото компресора включва, пръскана тук там по вежди и на проблемни места, но отвратително (стояха парчета тиксо по лайсните) хидравлика вие. Като цяло като се изключат ръждите другото, не е фатално и е поправимо. Мотора работи добре и не надува маркучи (само при рязко подаване и връщане на газта падат една идея под празния ход и нормализират след това). Полирана отвратително много външни забележки. Не сме я карали, но нямаше нужда според мен. Общо взето в Монтана няма читаво е39 комби бензин с м52 мотор прегледахме 4.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от Gpenev » 23 Апр 2018, 16:50

shlosera написа:
shlosera написа:https://m.mobile.bg/details/11522603570554133
Колеги дали има смисъл да се бие път до Монтана за тази кола, че един приятел я е харесал?

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk
Така гледахме я колата. С една дума клозет. Ръжди по вратите прикривани по безобразен начин, единия праг му е подвито мястото за вдигане на крик, климатика е за зареждане най-вероятно, защото компресора включва, пръскана тук там по вежди и на проблемни места, но отвратително (стояха парчета тиксо по лайсните) хидравлика вие. Като цяло като се изключат ръждите другото, не е фатално и е поправимо. Мотора работи добре и не надува маркучи (само при рязко подаване и връщане на газта падат една идея под празния ход и нормализират след това). Полирана отвратително много външни забележки. Не сме я карали, но нямаше нужда според мен. Общо взето в Монтана няма читаво е39 комби бензин с м52 мотор прегледахме 4.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk



То за тази цена беше ясно, че е ръждак от всякъде. Лошото е че по телефона не ги казват тия работи, и само се обикаля напред, назад, а това струва пари. Докато намериш читава кола си що годе с 500лв назад за разкарвания на огледи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от shlosera » 23 Апр 2018, 16:53

Аз бях убеден, че ако нее ръждилник ще има нещо друго, но там няма дори малко желание вложено да се "маскира" нещо. И все пак разходихме ссе посмяхме се и пиша, за да не се разкара някой друг до там.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Opel Astra 1.6 101hp '93-та
Мечтае да кара: BMW M3 e46
Детайли за колата: Astra-та си е чисто и просто кочина, без каквито и да е екстри, която единствено става да те кара от точка А до точка Б... докато не изгние! :D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от tompson2 » 23 Апр 2018, 22:08

Здравейте приятели!
Някой гледал ли е тази? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522939612486025 :?:
:!: (търся 520, а не по-голяма, понеже да мога да се възползвам от ТЕЛК отстъпките на майка ми и да не плащам твърде голям данък, а и винетката е безплатна, НО колата трябва да е до 2000 кубика и да НЕ Е над 150 коня). :!:
От Добрич съм, а няма смисъл да бия път до София, само за да видя дали е добра колата... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от gunson » 23 Апр 2018, 23:43

drifty написа:
gunson написа:Tази някой случайно да я е гледал? Нещо криво набива ли ви се на очи?

https://www.mobile.bg/11521303834717445


Ако търсех дизел, щях да я погледна. Харесва ми, отличава се в трафика. Ама ако трябваше да чакам за синя или червена бензинка, щях да си почакам :D


Така, накратко днес я гледах колата и за жалост беше в плачевно състояние. Блъскана отпред и отзад, луфтовете между капаците и калниците се разминаваха сериозно, джанти 19-ки в ужасно състояние които опират яко. Цвета е готин, тавана черен, колата има доста стойка. Интериора е супер, черно запазено рекаро, черен таван, мков волан претапициран, но до там свършват позитивите. По колата светеха разнообразни лампи, течности течаха, двигателя палеше трудно, но за сметка на това при гаснене тресеше да си ебе. Пуши бяло, окачването е някакво шано без марка и вози доста сковано. Колата е с турбо от е60 надуто по думи на собственика на един бар :lol: :lol: и колата очеизвадно не вървеше. Огледалата не са мкови а някакви китайски, и треперят от вятъра и дупките, две от вратите се отваряха трудно, едната не се затваряше :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от Grozdanoff » 24 Апр 2018, 17:35

gunson написа:
drifty написа:
gunson написа:Tази някой случайно да я е гледал? Нещо криво набива ли ви се на очи?

https://www.mobile.bg/11521303834717445


Ако търсех дизел, щях да я погледна. Харесва ми, отличава се в трафика. Ама ако трябваше да чакам за синя или червена бензинка, щях да си почакам :D


Така, накратко днес я гледах колата и за жалост беше в плачевно състояние. Блъскана отпред и отзад, луфтовете между капаците и калниците се разминаваха сериозно, джанти 19-ки в ужасно състояние които опират яко. Цвета е готин, тавана черен, колата има доста стойка. Интериора е супер, черно запазено рекаро, черен таван, мков волан претапициран, но до там свършват позитивите. По колата светеха разнообразни лампи, течности течаха, двигателя палеше трудно, но за сметка на това при гаснене тресеше да си ебе. Пуши бяло, окачването е някакво шано без марка и вози доста сковано. Колата е с турбо от е60 надуто по думи на собственика на един бар :lol: :lol: и колата очеизвадно не вървеше. Огледалата не са мкови а някакви китайски, и треперят от вятъра и дупките, две от вратите се отваряха трудно, едната не се затваряше :lol:


:shock: :shock: :shock: Ебаси хората какво продават бе... че и иска 7к :kuku: Както казах вече за мен нов внос е по-добре, във всеки салон колата ще има по някоя забележка, ама на такъв кенеф надали може да попаднеш в автокъща. Аз като гледах Е39ки преди месец видях някои доста хубави в автосалони за по 6-7к.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от drifty » 24 Апр 2018, 22:37

tompson2 написа:Здравейте приятели!
Някой гледал ли е тази? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522939612486025 :?:
:!: (търся 520, а не по-голяма, понеже да мога да се възползвам от ТЕЛК отстъпките на майка ми и да не плащам твърде голям данък, а и винетката е безплатна, НО колата трябва да е до 2000 кубика и да НЕ Е над 150 коня). :!:
От Добрич съм, а няма смисъл да бия път до София, само за да видя дали е добра колата... :dunno:


На мен ми допада, изглежда ми запазена, но на снимки всичките изглеждат така :D Иначе салончето е приятно, външно изглежда окей, само не знам това спорт за какъв чеп стои в обявата :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Opel Astra 1.6 101hp '93-та
Мечтае да кара: BMW M3 e46
Детайли за колата: Astra-та си е чисто и просто кочина, без каквито и да е екстри, която единствено става да те кара от точка А до точка Б... докато не изгние! :D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от tompson2 » 25 Апр 2018, 17:34

drifty написа:
tompson2 написа:Здравейте приятели!
Някой гледал ли е тази? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522939612486025 :?:
:!: (търся 520, а не по-голяма, понеже да мога да се възползвам от ТЕЛК отстъпките на майка ми и да не плащам твърде голям данък, а и винетката е безплатна, НО колата трябва да е до 2000 кубика и да НЕ Е над 150 коня). :!:
От Добрич съм, а няма смисъл да бия път до София, само за да видя дали е добра колата... :dunno:


На мен ми допада, изглежда ми запазена, но на снимки всичките изглеждат така :D Иначе салончето е приятно, външно изглежда окей, само не знам това спорт за какъв чеп стои в обявата :D

Вероятно заради салона от M пакета

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.05.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от DeepCool » 13 Май 2018, 20:12

Здравейте, харесал съм тази 5ца https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=712j3j . Виждате ли нещо нередно от снимките? За какво да гледам като нередности, ако отида на място ? Също така този двигател 2.5д 163к.с. добър ли е (като здравина и динамика)?
Казаха ми че бил капризен... пък това което аз съм чел от интернет за двигателя е че е здрав и като цяло може да има общите за дизел проблеми (турбина и дюзи), не мога да разбера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от drifty » 14 Май 2018, 21:29

Според мен тая кола е пълен дроб и на огледа ще намериш един куп забележки.

Моторът иначе е хубав, здрав е, но много хора предпочитат 3.0 - общо взето са един и същи мотор, но 3.0 е доста по як. Но и 2.5 да си вземеш, ще си доволен. Болежките са както си написал, при всеки друг дизел - турбо и дюзи - за друго не се сещам аз.

За тая конкретно, според мен е имала удар - левия фар ми се струва сменян - по-ярък е е от десния. Предната броня е сменяна - липсват пръскалките на фаровете, а колата е с ксенон и е 2002г или се предполага, че е. Предния капак нещо не ми харесват луфтовете, но на снимката е трудно да се каже дали е крив или така изглежда. Салона ми се струва доста захабен и нещо ми подсказва, че колата ще е изгнила..

И екстри няма - доста постна е.

Аз бих я пропуснал
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от zAcK » 15 Май 2018, 0:03

tompson2 написа:
drifty написа:
tompson2 написа:Здравейте приятели!
Някой гледал ли е тази? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522939612486025 :?:
:!: (търся 520, а не по-голяма, понеже да мога да се възползвам от ТЕЛК отстъпките на майка ми и да не плащам твърде голям данък, а и винетката е безплатна, НО колата трябва да е до 2000 кубика и да НЕ Е над 150 коня). :!:
От Добрич съм, а няма смисъл да бия път до София, само за да видя дали е добра колата... :dunno:


На мен ми допада, изглежда ми запазена, но на снимки всичките изглеждат така :D Иначе салончето е приятно, външно изглежда окей, само не знам това спорт за какъв чеп стои в обявата :D

Вероятно заради салона от M пакета


По скоро заради волана и вероятно M-tech окачването, за което продавачът най-вероятно не знае какво е :mhihi:
Не мога да повярвам, че на 22 години е само на 150К, ама на снимки го докарва. Гумите й сигурно са й набор :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от c04 » 15 Май 2018, 10:34

drifty написа:Според мен тая кола е пълен дроб и на огледа ще намериш един куп забележки.

Моторът иначе е хубав, здрав е, но много хора предпочитат 3.0 - общо взето са един и същи мотор, но 3.0 е доста по як. Но и 2.5 да си вземеш, ще си доволен. Болежките са както си написал, при всеки друг дизел - турбо и дюзи - за друго не се сещам аз.

За тая конкретно, според мен е имала удар - левия фар ми се струва сменян - по-ярък е е от десния. Предната броня е сменяна - липсват пръскалките на фаровете, а колата е с ксенон и е 2002г или се предполага, че е. Предния капак нещо не ми харесват луфтовете, но на снимката е трудно да се каже дали е крив или така изглежда. Салона ми се струва доста захабен и нещо ми подсказва, че колата ще е изгнила..

И екстри няма - доста постна е.

Аз бих я пропуснал

Като гледам си е нямала ксенон фабрично, за фаровете съм съгласен.Мотора е здрав, 3-ката е предпочетана понеже върви повече(и гори малко повече де :mhihi:), иначе е същото.За тези пари бъди много нащрек, че после :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от drifty » 15 Май 2018, 18:24

Да е 2002 и да няма ксенон? Не е ли стандартно оборудване на фейсовите 39ки?
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е39.

Мнение от Bavarcho » 15 Май 2018, 19:58

drifty написа:Да е 2002 и да няма ксенон? Не е ли стандартно оборудване на фейсовите 39ки?

Не
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook