Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 98
Мечтае да кара: Много са :)

Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от bobazzia » 17 Сеп 2014, 18:10

Здравейте, Колеги :),
от няколко месеца съм горд собственик на 520 е39 98г. Преди около седмица ми светнаха дългите и докато не ги изключих от буксите няма изгасване. Правеше ми впечатление, че ми премигваха габаритите и светлините за заден ход за което се съмнявах за ремонт на динамо. Четох доста из форума (благодаря на всички за ценните информации) и разбрах че е от лайт модула. Днес си купих втора употреба със същия номер на частта, и всички светлини си работят перфектно, но не ми изгасва лампата за ръчната спирачка. Дали двете (модула и сензора за ръчната там каквото е) имат нещо общо, и ако не, на някой случвало ли му се е да не му изгасва лампата за ръчната на таблото. Преди смяната на модула често ръчната премигваше или светваше, но като я пипна малко и изгасваше. Сега не реагира и за миг. Проверих спирачната течност, беше под минимум, но долях и нищо. При смяната на модула изключих акумулатора, незнам дали това има връзка!
Благодаря Ви много за съветите предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от kalingk » 23 Сеп 2014, 9:52

Е,а кодира ли модула и вина за твоята кола?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 351
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: софия кв.Редута
Пол: Мъж
Кара: LX62314
Мечтае да кара: e31 860
Детайли за колата: Бърза,Мощна,Вечна

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от gsi_leo » 23 Сеп 2014, 19:29

Как и с какво да го смени вина...питам за да се знае от всички
-0896965069-Сашо
...готов да помогне всекиму...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от omegaart » 23 Сеп 2014, 19:43

gsi_leo написа:Как и с какво да го смени вина...питам за да се знае от всички


Ми то , горе долу от всички се знае. Въпроса е да се ползва шибаната търсачка.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 98
Мечтае да кара: Много са :)

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от bobazzia » 24 Сеп 2014, 18:52

Колеги, модула не съм го настройвал по никакъв начин, но модела който намерих на моргата, беше с абсолютно същите номера, за мой късмет. Та всички светлини по колата си работят идеално. Относно лампата на ръчната, която се оказа че няма нищо общо с ЛЦМ модула, ходих на майстор, и причините поради които тя свети при недръпната ръчна са 3. Ниско ниво на спирачна течност, повреден датчик на спирачната течност (намира се на самата капачка на казанчето), и проблем с бутона на ръчната. При мен се оказаха че и трите не са наред. Имах под минимум спирачна течност, датчика беше изгърмял, и бутона на ръчната се беше разхлабил и разместил от стойката там, та все дава контакт. Та, долях течност, смених капачката с датчика, разглобихме централната конзола за да оправим ръчната и всичко си е наред, вече :). Благодаря ви за коментарите и мненията!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 98
Мечтае да кара: Много са :)

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от bobazzia » 30 Ное 2017, 13:07

Здравейте, Колеги,
отново ме застигна проблема с дългите :).
Молбата ми е, някой който е сменял LCM, да опише стъпка по стъпка какво се прави за да се достигне до модула. Мисля уикенда да се хвана и сам да си го сменя :).
Благодаря за отговора!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от NewLine » 30 Ное 2017, 23:21

@bobazzia, За смяната на модула е необходимо сваляне на кората (пласмасова) в дясно до краката на пасажера, ръба на която е припокрита частично и от гумено уплътнение по периферията на отвора за вратата.
Сваленето й става с внимателно изтегляне от основата на която е монтирана, в предвид щипките с които е закрепена.
След демонтажа на кората вече ще може да изтеглиш и мокета, който покрива ламаринените детайли и самият модул, закрепен в долната си част с гайка 10-ка (по спомени това е размера) към корпуса на автомобила, както и ще видиш част от големите конектори, които са прикачени към кутията и са в посока вратата на пасажера, 2 на брой.
Отвиваш гайката, приплъзваш модула надолу към стелките на пасажера, откачаш конектороте и ги закачаш към новия модул.
Не можеш да ги объркаш, тъй като двата конектора с многобройните кабели към тях, са и с различен цвят и и мисля, размер.
Обратните стъпки, ще те водят към закрепване на модула и последващото наместване на мокетната част, както и монтирането на пластмасовия декоративен елемент върху мокета.
Следва евентуалното кодиране към автомобила при монтиране на "нов" и различен модел модул и желание за отстраняване на червената точка до километрите и трябва всичко със светлините да е наред, при работещ разбира се коректно, светлинен модул.
Успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 98
Мечтае да кара: Много са :)

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от bobazzia » 02 Дек 2017, 19:10

Колега, @NewLine,
Благодаря ти много за подробното и хубаво обяснение!!! За по малко от час, без да бързам, се справих с подмяната на лайт модула! При мен се наложи и да откача декоративната кора под жабката, че не знаех точно как да изкарам модула и да е идея по-свободно.
Още веднъж, благодаря, всичко хубаво и безаварийно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 16.10.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39, 520i

Re: Проблем с неизгасващи дълги и премигващи габарити

Мнение от NewLine » 02 Дек 2017, 23:03

@bobazzia, Извини ме за пропуска относно кората под жабката, както и пропуска ми с описанието за необходимостта от демонтажа й, което ще улесни достъпа и работата по модула.
Причината за пропуска е, че съм я демонтирал преди доста време поради друга причина, което доведе и до изключването й в описанието по-горе и да си призная все още не съм я сложил, независимо, че в последствие преминах и през смяната на модула за светлините и не стигнах до момента с нея, но поне сега отбелязвам на себе си да я върна обратно на мястото й.
Благодаря за подсещането и за информацията с изхода от ситуацията ти.
Приятна вечер.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook