Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 453
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '97 Е39 M52B20

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Karlo » 15 Яну 2017, 11:24

Значи колеги, оказа се термостата, понеже освен липсата на парно се опита да грее колата....
Смени се и водна помпа, защото старата беше с пластмасова турбинка. Сега всичко е ОК.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Pavlinius » 15 Яну 2017, 18:49

И при мен изчезна парното вече съвсем. Преди правеше проблеми от време на време, но тея дни не успях да го подкарам каквото и да правех. Напоследък какво ли не ремонтирах по тая кола, но това с парното вече ми идва в повече. Това да мръзнеш с детето ти в колата зимата не си е работа, при положение че и на най-големия произволен кола-боклук ще му работи парното. Но не и в Е39 :no: !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 453
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '97 Е39 M52B20

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Karlo » 15 Яну 2017, 19:40

И аз бях на тема "баси боклука", 10г. след като съм я подкарал...
Да се види термостат, водна помпа/и.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Ivo_Borisov » 16 Яну 2017, 10:32

Не знам какъв боклук е Е39, ама аз карам на отворен джам, вътре се не трае от жега. ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 453
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '97 Е39 M52B20

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Karlo » 16 Яну 2017, 13:10

След смяната на термостата и основната водна помпа вече отворите парят. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Pavlinius » 16 Яну 2017, 17:32

Karlo написа:След смяната на термостата и основната водна помпа вече отворите парят. :)


Колега при теб е било ясно, че е термостат след като е тръгвала да загрява колата. Моята кола(530d 2002) обаче не загрява и има охладителна течност. Днес пробвах и workaround-а за счупен датчик за температурата в купето и цъкнах и на двете страни 32 градуса и пак духа студено отвсякъде, в движение или спряла без значение.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 453
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '97 Е39 M52B20

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Karlo » 16 Яну 2017, 17:59

Pavlinius написа:
Karlo написа:След смяната на термостата и основната водна помпа вече отворите парят. :)


Колега при теб е било ясно, че е термостат след като е тръгвала да загрява колата. Моята кола(530d 2002) обаче не загрява и има охладителна течност. Днес пробвах и workaround-а за счупен датчик за температурата в купето и цъкнах и на двете страни 32 градуса и пак духа студено отвсякъде, в движение или спряла без значение.


Да не би виското да е залепнало - аз имах проблем с падане на темп даже лятото, след смяна на виско всичко е наред.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Pavlinius » 16 Яну 2017, 22:04

Karlo написа:
Pavlinius написа:
Karlo написа:След смяната на термостата и основната водна помпа вече отворите парят. :)


Колега при теб е било ясно, че е термостат след като е тръгвала да загрява колата. Моята кола(530d 2002) обаче не загрява и има охладителна течност. Днес пробвах и workaround-а за счупен датчик за температурата в купето и цъкнах и на двете страни 32 градуса и пак духа студено отвсякъде, в движение или спряла без значение.


Да не би виското да е залепнало - аз имах проблем с падане на темп даже лятото, след смяна на виско всичко е наред.


Като писах, че не загрява имах предвид, че не прегрява :oops: . Загрява си нормално, отива си на средата. Виско и термостат мисля, че не са проблем. Каня се да я закача на ИНПА-та да видя показанията. Дано не съм се разболял до тогава :cry: .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 17 Яну 2017, 11:21

Цялата работа при мен ще се окаже май пак клапите. Пусто, че нови са над 300 лв. пък на втората употреба мембраните вътре са изпокъсани. Има ремонтни комплекти в чужбина за към 100 лв., та де да видим, то и времето не дава да се прави нищо, пък точно сега парното трябва. Както каза Иво, парно като бачка, по потник да седиш вътре, ама като не бачка, ела гледай :confused: . И най-гадното е това, караш си, топло, кеф и изведнъж почва да духа студ и аз направо го спирам. И ако навън е около нулата иди-дойди, ама като е -10 и това -10 да влезе вътре, остави.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 1.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M sport
Мечтае да кара: много безавариини километри

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Методи_Методиев » 17 Яну 2017, 15:14

Ако под мембрани имаш предвид гумените уплътнения на плунжерите, аз моите ги махнах преди години (бяха скъсани и пречеха (на шофьорското място блъскаше жега непрекъснато). Сега нямам ядове с парното.

Не съм сигурен рециркулационната помпа дали работи. Чистиях я понеже излизаше грешка... сега няма грешка. Някой знае ли през ИНПА дали може да се провери тая помпа?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Pavlinius » 17 Яну 2017, 16:04

Elesar74 написа:Цялата работа при мен ще се окаже май пак клапите. Пусто, че нови са над 300 лв. пък на втората употреба мембраните вътре са изпокъсани. Има ремонтни комплекти в чужбина за към 100 лв., та де да видим, то и времето не дава да се прави нищо, пък точно сега парното трябва. Както каза Иво, парно като бачка, по потник да седиш вътре, ама като не бачка, ела гледай :confused: . И най-гадното е това, караш си, топло, кеф и изведнъж почва да духа студ и аз направо го спирам. И ако навън е около нулата иди-дойди, ама като е -10 и това -10 да влезе вътре, остави.



Така е и при мен като е пуснато ми става студено :D. За да се сменят клапите сваля ли се таблото ? И къде ги гледаш тези цени на нови клапи ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 17 Яну 2017, 16:22

Клапите са при двигателя, като застанеш срещу него, от дясната страна, под горивния филтър. Ако говорим за 525/530D.

Колкото до цените:
Номенклатурен номер : 64128374995
Описание : КЛАПАНИ ЗА ПАРНО
Ед.цена (с ДДС) : 367.52 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Тия с помпата отдолу, са тази цифра, но в долари.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 20 Яну 2017, 10:16

Последен update по темата. Моите проблеми се решиха със смяна на въпросните клапи, благодарности на Ivo_Borisov, от които взех "новите".
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от sosk0 » 20 Яну 2017, 23:19

Методи_Методиев написа:Ако под мембрани имаш предвид гумените уплътнения на плунжерите, аз моите ги махнах преди години (бяха скъсани и пречеха (на шофьорското място блъскаше жега непрекъснато). Сега нямам ядове с парното.

Не съм сигурен рециркулационната помпа дали работи. Чистиях я понеже излизаше грешка... сега няма грешка. Някой знае ли през ИНПА дали може да се провери тая помпа?


Може да се провери колега. Влзиаш в климатроника, после на активате, и някъде пишеше рециркулационна помпа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Pavlinius » 22 Яну 2017, 22:19

Аз долях 1 литър антифриз и парното се появи. Обаче е слабо. Забелязах след като долях антифриз и че колата загрява бавно и трудно, но днес беше -9 навън и не знам до колко е нормално. След доста каране стрелката стигна до първата чертичка след синьото, което според INPA e около 55 С на охладителната течност и не пожела да загрее повече, всъщност на моменти даже падаше - например ускорявам на Цариградско стига до 56 да речем и после започвам да намалям за да вляза в локалното и темпа пада до 53-52, по малките улички пак се върти около 54-55. Мяза ми на незатварящ термостат, но пък и си мисля, че в този студ - -9 при напълно отворен кръг няма и толкова да загрее. А за климати при 55 градуса на охладителната течност темпа на heat exchanger-ите на климатика беше около 40 С. Та въпросите ми са колко бързо ви загряват колите в тези студове - питам за 530d автоматик и нормално ли е да има толкова голяма разлика - около 15 С между темпа на охладителната течност и heat exchanger-ите ?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook