Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Ivo_Borisov » 22 Яну 2017, 23:12

При тая темп пипаш долния маркуч и ако е топъл работата е ясна. Но според мен си за термостат. И си оправи печката, с нея загрява много по бързо. При мен и на -15 вътре пари от духалките а темп е 87-90 за 15 мин каране.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Elesar74 » 23 Яну 2017, 9:42

Потвърждавам казаното от Ivo_Borisov. Ако охладителната система е изправна и печката работи, колата загрява нормално, независимо колко е студено отвън. Наистина, може по-бавничко, но да не може да вдигне повече от 60 градуса, това е проблем. В този случай стрелката явно даже не прескача втората черта след синята зона и даже не ти трябва INPA за да установиш, че имаш проблем. Тя само печката бачка до към 75 градуса, когато на врътката отпред са три червени. Явно е отворен големия кръг и колата изстива. На всичкото отгоре, двигателя не работи в оптимален температурен режим и това може да се отрази на разхода. Тъй че колега Pavlinius, виж да решиш проблема скоро, че да не се видиш в друг филм. Аз в четвъртък миналата седмица сменях въпросните клапи на -6 навън вечерта на тъмно с челник. :D
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от dak » 23 Яну 2017, 12:55

И аз да се включа , сменил съм 6 коли различни марки и тая петица има ебаси якото парно , отворите направо парят а като бачка печката при -10 след 5-6 мин. работа вътре е приятно а за 10 мин. вече си става топло , понеже няма таймер паля колата 5 мин. предварително хем да размръзи стъклата и детето се качва вътре на топло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 892
Регистриран на: 15.11.2006
Кара: само БМВ-а

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Pavlinius » 24 Яну 2017, 16:50

Elesar74 написа:Потвърждавам казаното от Ivo_Borisov. Ако охладителната система е изправна и печката работи, колата загрява нормално, независимо колко е студено отвън. Наистина, може по-бавничко, но да не може да вдигне повече от 60 градуса, това е проблем. В този случай стрелката явно даже не прескача втората черта след синята зона и даже не ти трябва INPA за да установиш, че имаш проблем. Тя само печката бачка до към 75 градуса, когато на врътката отпред са три червени. Явно е отворен големия кръг и колата изстива. На всичкото отгоре, двигателя не работи в оптимален температурен режим и това може да се отрази на разхода. Тъй че колега Pavlinius, виж да решиш проблема скоро, че да не се видиш в друг филм. Аз в четвъртък миналата седмица сменях въпросните клапи на -6 навън вечерта на тъмно с челник. :D


Печката ми не работи, наясно съм с това и затова се чудя дали освен нея имам и проблем с термостата. А печката не работи заради циркулационната помпа, има грешка за нея в INPA. Вчера на -3 градуса загря осезаемо по-бързо. Явно ще пипам маркучите :). А някои знае ли дали се ремонтира циркулационната помпа ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Ivo_Borisov » 24 Яну 2017, 18:00

Аз имам постоянна грешка за помпата, но всичко ми работи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от hummer » 24 Яну 2017, 18:40

И моята рец.помпа не бачка ,но печката тръгва и след запалване си работи и къди и смърди :mhihi: ама поне бързо загрява :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Ivo_Borisov » 24 Яну 2017, 19:40

Моята работи, но записва грешка, защото търси втора помпа при клапаните.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от sosk0 » 25 Яну 2017, 0:12

Втората помпа, която е за клапаните няма нищо общо с печката. Когато отключих печката и при мен се появи тази грешка, а на моята заводски я няма тази помпа. Тя се използва за рест функцията (или макс). И от тогава не ми бачка тази екстра но си имам отключена печка. Когато се пусне печката тя си активира нейната циркулационна помпа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Ivo_Borisov » 25 Яну 2017, 8:05

Когато се отключи печката, помпата която е на нея започва да работи само когато работи и печката. А в IHKA се появява грешка че помпата не работи, защото трябва да има още една помпа при клапаните, която работи като допълнителна водна помпа за парното и за рест функцията. Затова всички с допълнително отключени печки имат тази грешка и не им работи реста. Всичко това е писано и писано в темата за печките...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от sosk0 » 25 Яну 2017, 8:54

Точно така е. Едната помпа в модула на климатроника е auxilary water pump, а другата в модула на печката е circulation pump :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Elesar74 » 25 Яну 2017, 9:53

MAX-a при мене работи като угася колата и духа топло, обаче за кратичко, явно след като водната помпа не върти антифриза(двигателя е угасен), няма как да има топло за по-дълго време. При мен конфигурацията е отключена печка, без помпа на клапаните, грешки в INPA нямам при проверка на IHKA.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от dak » 25 Яну 2017, 10:38

Аз съм пробвал с INPA да вляза в IHKA но без успех , исписваше някаква грешка :| иначе печката си бачка идеално , възможно ли е проблема да е от самия преходник или кабела ? Сещам се , че същата грешка даваше с един менте преходник при опита да се вържем към мотора и тогава се правеха някви мостчета с парче кабел м/у два пина след което нямаше проблем и се влизаше :shock:
п.п. моята печка не е отключена и нямам MID

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от Elesar74 » 26 Яну 2017, 9:41

Ти само с влизането в IHKA ли имаш проблем или и с други модули, с изкл. на мотора? Врътката е да свържеш 7 и 8 пин буксата на кабела, за да работят всички опции.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от andy » 26 Яну 2017, 10:26

Изображение

Повечето преходници от OBD към 20 пин от Китай са без връзка между пин 17 и пин 20 и за това не се влиза в мотора. Правите мост и сте вие.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

Мнение от dak » 26 Яну 2017, 11:33

Elesar74 написа:Ти само с влизането в IHKA ли имаш проблем или и с други модули, с изкл. на мотора? Врътката е да свържеш 7 и 8 пин буксата на кабела, за да работят всички опции.


ЕВАЛА КОЛЕГИ :bchug: Значи това бил кюча за бараката :D Мисла че имаш проблем и с някой други модули не само с IHKA ... но не съм мн. сигурен :|
Честно да ви кажа не ми се рискува с тия мостчета щото предния път от тия експерименти ми светна лампата на Акумулатора и добре , че е форума та разбрах че е заминал бушона защото на косъм да карам колата за ремонт на алтернатора :banghead: тогава се ядосах , скъсах преходника и го изхвърлих :lol: решх , че като искам нещо по добре да закарам колата на някой който има необходимите кабелаци и е по час !

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook