Климатроника не работи коректно - РЕШЕН

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 25 Сеп 2015, 8:50

Един въпрос. Тия клапи, ако са включени какво означава това. И какво ако не са. Питам, защото днес карах 36 км. и взех с мен лаптопа, пуснах IPNA гледах работата на клапите. Нито веднъж не се включиха, а по едно време топлото дойде отнякъде. В това за мен няма никаква логика.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от FaceOff » 29 Авг 2016, 18:53

Ще използвам тази тема, че ми се стори най-подходяща :lol:
Преди седмица си дозареждах климатика, смених и филтрите на купето. Пътувам на магистрала с включен климатик и съвсем в началото температурата е нагласена на 16, понеже духа много студено започвам да увеличавам градусите - 19-23-25-29...31 и все си духа студено, не мога точно да преценя, но сякаш еднакво студено и на 16, и на 31. Тогава вдигнах на 32, обаче започва да духа топло.. Подобно нещо, но "наобратно" забелязах да се случва и зимата - само парно, без климатик (отново на извънградско) - на 23 - студено, започвам да увеличавам - 25, 27 и чак на 29 и нагоре започва да духа топло. Нови термостати, водна помпа, антифриз, виско, радиатор и т.н. Но понеже ми изглежда идентично и зима и лято, дали не е датчика на вътрешната температура?

Едит - след малко прахосмукачка и продухване с въздух на отвора на управлението на климатроника нещата се оправиха, поне сега зимата, и на 21 градуса си духа бая топло.
Последна промяна FaceOff на 08 Дек 2016, 14:27, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 31 Авг 2016, 9:10

И него сменях колега. Файда никаква. Гледах му показанията в INPA, според мен бяха реални, чисто като субективно усещане за температурата в купето. Според мен са клапите и съм решил да се нашия с едни пари за смяна на "вътрешностите".
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Русенец в Пловдив
Кара: Е39 520i 98г.
Мечтае да кара: Всичко на което пише BMW

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Stennli » 07 Сеп 2016, 6:50

Тези клапи служат да затворят притока на вода към вътрешното радиаторче на парното при спряно парно.
Таралежа е странна птица,не го ли ритнеш не излита :)
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 04 Окт 2016, 9:05

Както се казва, ново 20. От известно време забелязах, че когато запаля колата сутрин, от духалките в краката духа студено. На дисплея температурата е примерно 25, навън е 18, а в краката духа студ. Смених управлението на климатроника, същата работа. Днес пак тръгвам и направо замръзнах. Знам че преди да достигне края на синята зона, парното не тръгва и не духа нищо. А при мен е обратното, в добавка и духа студено. Колата загрява, но няма парно, нито като подмине синята зона, нито после когато стрелката застане в средата врътката е сложена на 3 червени, на централната духалка. Изключвам управлението и карам така. По някое време го включвам пак и след няколко такива опити парното идва и става баня в колата. Сменях и клапите преди време, вече таман два пъти, не и не, няма парно. Водната помпа е смених лятото, антифриз има, само парно няма. Какво да сменя още, не знам. Идва поредната зима и направо не знам как ще я карам с тази кола.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 11 Окт 2016, 23:28

Elesar74 написа:Както се казва, ново 20. От известно време забелязах, че когато запаля колата сутрин, от духалките в краката духа студено. На дисплея температурата е примерно 25, навън е 18, а в краката духа студ. Смених управлението на климатроника, същата работа. Днес пак тръгвам и направо замръзнах. Знам че преди да достигне края на синята зона, парното не тръгва и не духа нищо. А при мен е обратното, в добавка и духа студено. Колата загрява, но няма парно, нито като подмине синята зона, нито после когато стрелката застане в средата врътката е сложена на 3 червени, на централната духалка. Изключвам управлението и карам така. По някое време го включвам пак и след няколко такива опити парното идва и става баня в колата. Сменях и клапите преди време, вече таман два пъти, не и не, няма парно. Водната помпа е смених лятото, антифриз има, само парно няма. Какво да сменя още, не знам. Идва поредната зима и направо не знам как ще я карам с тази кола.

Забелязал съм ,че на управлението на климатроника , автоматично се изключва където му е зададен бутона за това откъде да върти въздуха. Когато запалим автоматично вкарва отвън въздух ,когато се активира да върти вътре започва по-бързо да върти топлия въздух. Термостата как е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от dreadx » 13 Окт 2016, 20:09

Има ли начин да вземеш назаем друго управление за климатроника, от някой колега, и да пробваш как ще е с него?
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 14 Окт 2016, 10:31

Тия дни, експерименти. Тръгвам да карам, изключвам охлаждането и има парно. Ооо супер. Обаче по някое време, парното се изключва и почва да духа хладно. Продължавам да карам, ама не, не идва топлото. Изключвам климатика, карам така малко, пак го включвам (AUTO), пак духа хладно. След няколко такива рестарта, идва топлото. Никаква зависимост не мога да хвана. Управлението го сменях тази година по едно време, чистил съм термо резистора също, няма промяна ни с новото, ни със старото. Отделно, с INPA гледах стойностите, колата работи на паркинга, загряла е, вдигам на 32 градуса и почва да духа топло. Обаче там е работата, че не спира. В колата не става 32 градуса, а 36-37 по показанията на INPA. И си духа жега и няма и намерение да спре, ако го оставя така, може и 40 градуса да направи. По време на този тест, охлаждането беше включено. Въртенето на въздуха е на А, макар че AUC сензора не бачка. Силно се съмнявам в това управление, но не знам какво да направя, освен да го сменя за пореден път. Почвам вече колекции да правя от определени части.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от dreadx » 16 Окт 2016, 14:01

Ами друг вариант е да дадеш твоето на някой колега, за да го тества и да види дали при него ще се държи нормално.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 453
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '97 Е39 M52B20

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Karlo » 31 Дек 2016, 14:50

Значи колеги отскоро и при мен се наблюдава "загрял двигател - духа студено" даже и ако чукна 25* и пусна на auto.
Навън е -1, -2 и т.н. - вътре духа студено. Сменям режимите на въздуха, откъде да духа, и т.н.- всички настройки прецъквам.. Не ще!
Като се покара на 3-4 хил. оборота, даже и на празен ход да се развърти, идва топлото. Има антифриз.
Водна помпа смених 2009-та.Термостат - 2008-ма.

В началото на студовете т.г. нямаше проблем, това е от 2-3 седмици.

Някой с предложения, моля?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от hummer » 31 Дек 2016, 15:18

2 варианата :

-1.Допълнителната водна помпа да е заминала .( 90%) Записва грешка!

-2.Управлението се ебава ,моето беше така ,като го направя на 32гр. идваше топлото ,а на 31гр. духаше студено. Сега съм с ново управление и си работи нормално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Dimitar_VN » 31 Дек 2016, 17:37

И аз да се включа :).Моята като пусна климатроника не тръгва вентилатора.Загрял двигател всичко си е ок топли както си му е реда,но вентилатора тръгва когато си поиска.И на ауто и на ръчно е едно и също.И както си караш изведнъж се сеща и тръгва,някой път пък спира, ако е тръгнал? Дали управлението е проблема или....?

Весело посрещане на новата година от мене :bchug: :bchug: :bchug: :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Ivo_Borisov » 01 Яну 2017, 10:00

По скоро таралежа или самия вентилатор.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от Elesar74 » 09 Яну 2017, 14:53

Последна актуализация на мойте ядове с това парно и климатроник. Тръгвам да карам една дистанция, около 40 км. На долу-горе половината път, парното изчезва. Изключвах, включвах, не. Спрях колата и я угасих на пътя. Пак запалих почти веднага и парното се върна. Еми свърши ми боба вече.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: 525D
Мечтае да кара: 535D

Re: Климатроника не работи коректно.

Мнение от sosk0 » 15 Яну 2017, 10:50

Колега обръщал ли си внимание на двата клапана на антифриза дето са. Дали не заяждат нещо?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook