Синхронизация на ЕВС<=>ключ

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 29.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Жив и здрав в добра компания!
Детайли за колата: 525D,2002, sedan, W211- 270- sedan, E83, 3.0D

Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от sash_clev » 11 Юни 2014, 9:19

Здравейте колеги, накратко искам да си взема някакъв скенер за синхронизация на ключ към ЕВС , понеже напоследък ме остави два пъти на пътя( единия път извън граница ), това дали върши работа- BMW Scanner ver. 1.4.0 Full. Колата е 525д 2002год.
"Купувай си най-скъпото, което можеш да си позволиш"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 29.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Жив и здрав в добра компания!
Детайли за колата: 525D,2002, sedan, W211- 270- sedan, E83, 3.0D

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от sash_clev » 12 Юни 2014, 6:48

Хора, никой ли неиска да изкаже мнение дали този скенер става за обучение на ЕВС????
"Купувай си най-скъпото, което можеш да си позволиш"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от kener » 12 Юни 2014, 10:36

Незнам дали правилно те разбирам, така че да поясним малко: Предполагам, че ЕВС натрупва грешки от това, че не познава всеки път ключа или губи данни от комуникацията с ключа когато колата работи. В такава ситуация като изгасне колата след това няма палене освен ако не изтриеш грешките. Триенето на грешките със сигурно става с кабела на Склад66 и INPA.

Трябва да споделиш най-макото какъв тип ти е ключа, плюс версията на ЕВС-а.
40653

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от bgpavlp » 12 Юни 2014, 12:32

С BMW Scanner също може да изтриеш грешките.
Що се отнася за синхронизацията, синхронизира се ЕВС<->ДДЕ/ДМЕ.
Не се синхронизира Ключ <-> ЕВС, защото няма какво да му се синхрониза.
ЕВС-а или разпознава ключа или не.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 29.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Жив и здрав в добра компания!
Детайли за колата: 525D,2002, sedan, W211- 270- sedan, E83, 3.0D

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от sash_clev » 12 Юни 2014, 16:21

ЕВС 3, ключa е ромбоиден и за съжаление е само един. Ако взема този скенер, нужни ли са ми някакви други кабели?
"Купувай си най-скъпото, което можеш да си позволиш"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от mad_presley » 13 Юни 2014, 8:06

Scanner-а няма да ти свърши работа. Решението ти е единсвено нов ключ, колкото и да не ти харесва. Може и да намериш някой, който да ти го отвори и да ти запише нов транспондер, но аз лично не бих рискувал, при положение, че си само с един ключ ;)

Един колега от форума продава някакви китайски ключове, които са с платка и транспондер и са отваряеми. Излиза около 120-150лв със записването на транспондера, ако не ти се дават 320лв за нов оригинален.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от zvetiko » 13 Юни 2014, 8:16

bgpavlp написа:С BMW Scanner също може да изтриеш грешките.
Що се отнася за синхронизацията, синхронизира се ЕВС<->ДДЕ/ДМЕ.
Не се синхронизира Ключ <-> ЕВС, защото няма какво да му се синхрониза.
ЕВС-а или разпознава ключа или не.


Така, е- ако се загуби синхронизацията между Ключ <-> ЕВС, BMW Scanner е безполезен и възстановяването и се прави по-друг начин.
За колегата най-добрият и евтин вариант е да се премахне софтуерно имобилайзера от ДДЕ и да реши проблема веднъж за винаги, вместо да инвестира в софтеур и хардуер за еднократна употреба.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от mad_presley » 13 Юни 2014, 8:57

zvetiko написа:....най-добрият и евтин вариант е да се премахне софтуерно имобилайзера от ДДЕ и да реши проблема веднъж за винаги...

Ти можеш ли да го направиш на кола различна от ТДС??? Че и евтино??? Извинявай, ама по-голяма глупост не съм чувал по скоро :mhihi:
Това го могат няколко човека в БГ и вземат повече пари от колкото за нов ключ от Дару ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от bgpavlp » 13 Юни 2014, 9:17

mad_presley написа:..... но аз лично не бих рискувал, при положение, че си само с един ключ ;)


И без ключ да ми я докараш,пак ще ти направя нов. И без ЕВС да мия докараш, пак ще ти направя и ключ и ЕВС ;)

mad_presley написа:
zvetiko написа:....най-добрият и евтин вариант е да се премахне софтуерно имобилайзера от ДДЕ и да реши проблема веднъж за винаги...

Ти можеш ли да го направиш на кола различна от ТДС??? Че и евтино??? Извинявай, ама по-голяма глупост не съм чувал по скоро :mhihi:
Това го могат няколко човека в БГ и вземат повече пари от колкото за нов ключ от Дару ;)


Аз до колкото знам е невъзможно
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от mad_presley » 13 Юни 2014, 10:17

bgpavlp написа:
И без ключ да ми я докараш,пак ще ти направя нов. И без ЕВС да мия докараш, пак ще ти направя и ключ и ЕВС ;)

mad_presley написа:
zvetiko написа:....най-добрият и евтин вариант е да се премахне софтуерно имобилайзера от ДДЕ и да реши проблема веднъж за винаги...

Ти можеш ли да го направиш на кола различна от ТДС??? Че и евтино??? Извинявай, ама по-голяма глупост не съм чувал по скоро :mhihi:
Това го могат няколко човека в БГ и вземат повече пари от колкото за нов ключ от Дару ;)


Аз до колкото знам е невъзможно


Правенето на EWS и ключ за Е39 си е елементарна работа, всеки с ak90+ и малко познания в сфврата ще го направи, като скъпото в случая ще е ключа. Премахването на EWS-a като опция е трудно, но не и невъзможно, аз за това съм писал, че в БГ са само няколко човека, които могат....но не вземат малко :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от zvetiko » 13 Юни 2014, 14:16

mad_presley написа:
zvetiko написа:....най-добрият и евтин вариант е да се премахне софтуерно имобилайзера от ДДЕ и да реши проблема веднъж за винаги...

Ти можеш ли да го направиш на кола различна от ТДС??? Че и евтино??? Извинявай, ама по-голяма глупост не съм чувал по скоро :mhihi:
Това го могат няколко човека в БГ и вземат повече пари от колкото за нов ключ от Дару ;)


Това е решение, за което не съм казал, че го правя, но съществува и не виждам защо трябва да е голяма глупост- преди няколко месеца така решиха проблема на една Е39-ка, като изпратиха ДМЕ на някакъв във Велико Търново, който изключи EWS-са . Колегата пише, че един път колата го е оставяла зад граница и предполагам, че там е дал повече пари, отколкото струва софтуерното премахване на имобилайзера. Колата е с неизяснен проблем с EWS и не е ясно само дали втори транспондер би го решил или ще трябва да се направят и други неща, за това пак съм за софтуерното премахване на имобилайзера, а колегата ще прецени какво точно да направи. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от bgpavlp » 13 Юни 2014, 19:41

Кое е рисковото тогава, колега mad_presley ?
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от stony1 » 13 Юни 2014, 20:40

Гледам, че сте напълнили темата на колегата с плява, та реших и аз да се включа.
1. Дори да препрограмирате ДДЕ/ДМЕ с цел да не прави проверка за имобилайзер вероятността да запали кола с такъв комп е около 1%. Обяснението е просто и се намира в кутията на имобилайзера. Просто го отворете и ще видите едно реле, което ако не сработи ще запалите на куково лято.
2. След препрограмиране на компа се налага и малка хардуерна интервенция.
3. Тези, които "премахват софтуерно имобилайзера от компа" вземат много пари, защото има кой да им ги даде.
4. Как си мислите че новият ключ, поръчан от оторизиран дилър на БМВ работи във вашата кола? Ключът пристига с непрограмиран чип и техницие в сервиза "записват" информацията от имобилайзера ви в мовия чип.
Ето и най-важното: Колегата не е описал какво точно се е случило и как точно са му помогнали, а вие ведна поставихте диагноза и предложихте лечение. Нека sash_clev даде повече информация относно проблема и как е бил решаван, може да се окаже нещо елементарно.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от mad_presley » 14 Юни 2014, 9:29

bgpavlp написа:Кое е рисковото тогава, колега mad_presley ?


mad_presley написа:..Може и да намериш някой, който да ти го отвори и да ти запише нов транспондер, но аз лично не бих рискувал, при положение, че си само с един ключ ;)



Имах предвид, отварянето на сегашния ключ и слагането на нов транспондер, при положение, че няма друг ключ си е риск. За това казвам да си направи нов ключ, в което няма нищо рисковано :D

Иначе, темата не виждам да е пълна с плява, след като се обсъжда конкретния проблем, а именно "..синхронизация на ключ към ЕВС".


stony1 написа:4. Как си мислите че новият ключ, поръчан от оторизиран дилър на БМВ работи във вашата кола? Ключът пристига с непрограмиран чип и техницие в сервиза "записват" информацията от имобилайзера ви в мовия чип.


Много грешиш, в БГ никой нищо не ти пипа по ключ, поръчан от дилър. Идва си програмиран за колата, дори е и обучен за алармата (или централното). Вярвай ми, поръчвал съм не един ключ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Синхронизация на ЕВС<=>ключ

Мнение от oci » 14 Юни 2014, 10:16

mad_presley написа:
bgpavlp написа:Кое е рисковото тогава, колега mad_presley ?


mad_presley написа:..Може и да намериш някой, който да ти го отвори и да ти запише нов транспондер, но аз лично не бих рискувал, при положение, че си само с един ключ ;)



Имах предвид, отварянето на сегашния ключ и слагането на нов транспондер, при положение, че няма друг ключ си е риск. За това казвам да си направи нов ключ, в което няма нищо рисковано :D

Иначе, темата не виждам да е пълна с плява, след като се обсъжда конкретния проблем, а именно "..синхронизация на ключ към ЕВС".


stony1 написа:4. Как си мислите че новият ключ, поръчан от оторизиран дилър на БМВ работи във вашата кола? Ключът пристига с непрограмиран чип и техницие в сервиза "записват" информацията от имобилайзера ви в мовия чип.


Много грешиш, в БГ никой нищо не ти пипа по ключ, поръчан от дилър. Идва си програмиран за колата, дори е и обучен за алармата (или централното). Вярвай ми, поръчвал съм не един ключ.


Е защо колега нима ние другите които правим ключове да не би да сме мушенници, още повече повечето сме от над 7-8 години във форума и хората ни познават а и ключа говоря за ромбоидния е със същото качество и на половин цена спрямо дилър, и батерията пак си е акумулаторна и се зарежда от контакта :yes:

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook