Top speed :)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Top speed :)

Мнение от Stuttgy » 08 Яну 2018, 15:53

Там пък съвсем няма да се вържат .

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk
Последна промяна Stuttgy на 13 Яну 2018, 0:13, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Top speed :)

Мнение от Stuttgy » 08 Яну 2018, 15:53

Stuttgy написа:Там пък съвсем няма да се вържат .

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk




Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Top speed :)

Мнение от deathwingbg » 12 Яну 2018, 23:54

Хрuсто написа:Малко не е с тая марка но...

Тва с а6 комби 2.7 битурбо с чип и шест степенна ръчна кутия от дизел. Стигал съм и до 290+ но няма снимки, на втората снимка скороста е на 5-та. Сегашната 530д пак комби с чип не може да се доближи и на половина по ускорение, доускорение и кеф до аудито. Уж е с един мост, уж е дизел а е жив ташак. Та и аз съм на мнение, че тея дизелови дараци не вървят... И като сметна разхода на аудито с тоя на бмвто като обърна газта в левове за 100км и се псувам вече година, че си продадох аудито и си взех бмв... Хубави коли са баварците, но не са за мен :bchug:


Ей ти 530d комби ръчка 236 коня/525 nm, на мокро (на самолетна писта). Без хардуерна намеса, освен правата тръба ;)
https://www.youtube.com/watch?v=FJGOhlGVWI8

Не знам какво сравняваш бензин битурбо с дизелови дараци (-60-100 коня) ама дори едно 540i stock e сходно по вървеж с твоята модната прахосмукачка(съжалявам ама на мен така ми звучи на клипа), а също така и по разход ;)
Ей ти сухи данни (0.6 секунди в полза на асматичната баварка) Дет са вика така кат гледам тез двете охлюветки за красота са ги сложили. Съжалявам ама си сбъркал форума пич, даже сигурно нямаш и BMW а просто плюеш (или ако имаш ... наистина си случил на някоя морга)
https://www.auto-data.net/bg/audi-a6-4b ... attro-4712
https://www.auto-data.net/bg/bmw-5er-e3 ... 286hp-9642

Щом те ке(не)феше редовно да стоиш на гЪзостанцията защо го продаде? Аз ако не излизам извън града я заредя веднъж в месеца я не ( а колата се кара всеки божи ден). И нещо май си зле с математиката щом твърдиш че на газ е по добре от на нафта ... защото моята градско стига 12-13 зимата и пак като ти сметнем газта + бензина сме на кантар.

50 000 км (3години) след като е сниман клипа колата все така си ме радва (в момента е на 370 000) ... кожичката в салона не е мръднала и изглежда като нова. Единствено с музиката са се поизложили като за премиум автомобил ама да не става оффтопик.

Та да съм по темата. Максимална скорост 238км/ч по GPS по стрелка малко над 240км/ч Повече не ще, удря на прекъсвач. До 220 си ги пълни доволно като при колегата с двойния прахосмук и си ги държи без проблеми. С един колега с 740i помахахме (с 200+) на група ентусиасти спрели на магистралата на път за Ауди събора (А дори не се гонихме, а просто си карахме, защото беше спокойно и нямаше трафик).

Едно време смятах да си вземам 1.8Т ... но нещо не ги виждам по улиците последно време, а преди бяха масовка.
Да пратиш много поздрави във форума на Ауди.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Top speed :)

Мнение от Хрuсто » 13 Яну 2018, 8:14

:mhihi: Звучала като прахосмукачка... Тва че е направена да е тиха а не да ръмжи като бмв-то на някой мангал не значи, че не върви! 4.4 в е39 го правих спряло та чак пича се схвана и ме пита кво съм и правил! Ходи ми ги обяснявай работите за разхода аз ще се правя че ти вярвам...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Top speed :)

Мнение от zAcK » 13 Яну 2018, 12:43

Бях написал преди години една истина:
zAcK написа:Тая тема следва да последва съдбата на streetracers подфорума :idea: :idea: :idea:
Подобна глупост няма място в технически форум :idea:
Някви летящи кокошарници, някви гонки :nono: Не е тук мястото :idea:


Хрuсто написа:4.4 в е39 го правих спряло та чак пича се схвана и ме пита кво съм и правил!

Ако говориш за моята 540-ка, сам знаеш, че малко си преувеличил, да не кажа много :mhihi:
По-бързо беше твоето Ауди, ама доста си се изхвърлил :mhihi: Да не говорим, че дори не сме се дърпали :mhihi:


Хрuсто написа:Перес стига, не се засягай. Просто казвам, че а6 ц5 е много повече кола от е39!

Бях написал много неща, ама не разбрах как точно твоето Ауди е много по-автомобил,
като няма и на половината на екстрите на старата ми 540-ка - стъклопакет, адаптивно окачване,
печка с дистанционно, комфортен салон, tpms и т.н. :mhihi:
Последна промяна zAcK на 13 Яну 2018, 16:48, променена общо 13 пъти
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Top speed :)

Мнение от c04 » 13 Яну 2018, 13:15

Ако ще се продължава с това, трябва да се търси 540 би-турбо(да е и то би) и после аудито само на задна :mhihi:
А забравих, че си го предал / или то теб :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Top speed :)

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Яну 2018, 14:59

Абе, това да не е целогодишната спам тема, която всички толкова искаха? :mhihi: Аз бих желал да чуя едно професионално мнение - било то на журналист, състезател или просто човек от инженерните среди, който да потвърди думите на колегата Христо. Щото е ясно, че в случая става дума за педпочитания и неща от рода на "куатрото е по-яко от задното", "тая кола върви повече"... Мен тия неща са ми някак елементарни и лишени от дълбока мисъл относно автомобилостроенето и резултатите от него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Top speed :)

Мнение от Хрuсто » 13 Яну 2018, 20:17

zAcK написа:Бях написал преди години една истина:
zAcK написа:Тая тема следва да последва съдбата на streetracers подфорума :idea: :idea: :idea:
Подобна глупост няма място в технически форум :idea:
Някви летящи кокошарници, някви гонки :nono: Не е тук мястото :idea:


Хрuсто написа:4.4 в е39 го правих спряло та чак пича се схвана и ме пита кво съм и правил!

Ако говориш за моята 540-ка, сам знаеш, че малко си преувеличил, да не кажа много :mhihi:
По-бързо беше твоето Ауди, ама доста си се изхвърлил :mhihi: Да не говорим, че дори не сме се дърпали :mhihi:


Хрuсто написа:Перес стига, не се засягай. Просто казвам, че а6 ц5 е много повече кола от е39!

Бях написал много неща, ама не разбрах как точно твоето Ауди е много по-автомобил,
като няма и на половината на екстрите на старата ми 540-ка - стъклопакет, адаптивно окачване,
печка с дистанционно, комфортен салон, tpms и т.н. :mhihi:


Митак ти ли си(по ника стрелям на посоки)? Ако си ти не не говоря за твоята е39-ка а за на френд от Първомай бившата. Кажи честно като влезеш от е39 в ц5 не ти ли се струва всичко по-красиво? И таблото му е табло, и уредите уреди... и салона салон. В ц5 също има печки, също има стъклопакет, кеф ти судио, кеф ти читава мултимедия... според това с какво ниво си я поръчаш...
Трябваше и тебе да те подбазикам да се сложим на чертата, че да те разстрелям яко и да видиш ти 4.4 ламя ;)

4.4 битурбо? Там вече няма да мога с 2.7 но и за него си има майстор ;)
Айде няма нужда да спорим колко е кола е39... всеки сам за себе си да си прави изводите.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Top speed :)

Мнение от zAcK » 13 Яну 2018, 20:19

Dirty M5 driveR написа: Аз бих желал да чуя едно професионално мнение - било то на журналист, състезател
или просто човек от инженерните среди, който да потвърди думите на колегата Христо.


Няма да чуеш подобно нещо, особено за Е39, който е по-стар от Audi-то, на годините на MB W210,
но признат за по-добър и от двете :mhihi: То и продажбите от тези години го показват, но както и да е.

На който му се чете - http://www.telegraph.co.uk/cars/top-gear/why-top-gears-greatest-ever-car-was-a-1500-bmw-banger/

Хрuсто написа:Митак ти ли си(по ника стрелям на посоки)?


Аз съм. Това как ти изглежда вътре е относително. Аз не мога да карам такова нещо,
ще ми се счупи врата с тоя подглавник на Киа :mhihi: Седни в комфортна седалка на БМВ,
карай 1500 км. за един ден и кажи пак, че Ауди-то е по-удобно :mrgreen:

Аудито ти беше бързо, ама сравнението ти ми е малко странно :bchug:
Последна промяна zAcK на 13 Яну 2018, 20:50, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Top speed :)

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Яну 2018, 20:26

Ма пич, ти пишеш това в е39 подфорум, за бога... Не знам защо очакваш масата народ да се съгласи с теб, че е39 не е кола... :mhihi: Аз пак ще повторя - разбирам те, че искаш да ти видим клиповете. Доста от нас са имали такива моменти. Ама направи го тънко, да е хем приятно и като заигравка, а не да се обръща на хранилка едните срещу другите. Аз като вляза в ц5 не ме кефи повече от е39. Това значи ли, че не разбирам? Обаче като видя двигател пред предната ос и ми се повръща... И предно окачване с 8 носача, което масово хората сменят на поразия и кълнат марката заради него. И на всичкото отгоре не върши никаква работа - тия коли завиват в пъти по-зле от което и да е БМВ. На база тия неща аз съм решил, че в БМВ като цяло е вкарана доста повече инженерна мисъл и точно това ме влече към марката. А специално е39 е поколение, признато в цял свят като супер кадърен седан откъдето и да го погледнеш. Знаеш какво се говори и до ден днешен за М5 е39.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Top speed :)

Мнение от Хрuсто » 13 Яну 2018, 20:58

zAcK написа:...


Ти па седни в дълбокото рекаро и ще видим как ще си... Иначе честито ти за придобивката!
Едит: знам та че си закрастен фен на бмв и няма да споря с теб...

Окачването... общо с това окачване имам ~180 000км за максимум 5 години на две различни коли. Сумарно да съм наврял максимум 700-800лв за окачване. Винаги съм слагал лемфьордер или трв и втори път не съм пипал на същото място. Последната кола я карах с 18”, не съм я жялил. Е39-ката я вкарах за ремонт на окачването, отново доказани марки части... след два месеца и около 8к км пак лопа...

За мотора пред оста... кофти е, не е най-хубавото решение, но пък и не е както казвате да не влиза в завоя! И Ц5-цата и е39 ги карам по един и същи маршрут... с куатрото внимавах само в самото начало на завоя и после пълната газ, е39 трябва да се съобразявам през целия завой, защото иначе е хванала на някъде.

За да не пиша много мнения...

Двете коли са фейса на марката с някой месец разлика. Ай Кажи чесно :mhihi:
Изображение
Последна промяна Хрuсто на 13 Яну 2018, 23:26, променена общо 1 път

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Top speed :)

Мнение от c04 » 13 Яну 2018, 21:55

Хрuсто написа:Митак ти ли си(по ника стрелям на посоки)? Ако си ти не не говоря за твоята е39-ка а за на френд от Първомай бившата. Кажи честно като влезеш от е39 в ц5 не ти ли се струва всичко по-красиво? И таблото му е табло, и уредите уреди... и салона салон.

Ко! Не! :kuku:
Разбирам, че ти харесва Аудито (и на мен има такива които ми харесват), но да храниш Е39 не ми е приятно, нито на другите колеги :!:
А и е признато, че Е39 е много по кадърно измислена, но да не задълбаваме пак... харесвай, карай каквото искаш, но да казваш че Е39 не струва на фона на Ц5 и то точно тук :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Top speed :)

Мнение от bioz » 14 Яну 2018, 0:24

Колега Христо аз уважавам чуждото мнение, но би ли обяснил защо смени иначе перфектното ауди за тракащо бмв

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Top speed :)

Мнение от Dirty M5 driveR » 14 Яну 2018, 9:50

Разликата е, че едното табло с уреди ти вади очите, а другото ти е кеф да го гледаш. ;) А, да - и мястото на оборотомера е сбъркано. Да не пропускаме и факта, че умишлено отметката за 100км/ч е сложена горе по средата, за да се кефи ауди фенът колко бързо ги достига. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Top speed :)

Мнение от Хрuсто » 14 Яну 2018, 10:49

Яки доводи :mhihi: Конкретното табло никога не ми е вадило очите, напротив на е39 винаги нощно време намалям подсветката...
Викаш не правиш разлика кое табло е с визия от 80-та година? :mhihi:

Продадох си аудито защото реших да излизам извън пътя(с джип) и да имам някакъв евтин дарак за извънградско пътуване за който няма да ми пука и няма да го глезя... намерих го ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook