Top speed :)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Top speed :)

Мнение от Хрuсто » 07 Яну 2018, 17:42

c04 написа:ВЪри не вЪри, това е положение. А6 Ц5 е грозна кола и това е :mhihi:. Аз да попитам какво дравняваш 2,7 би-тубро пипано с 530д сток, иди се пусни с колегата in memoriam, и после ще си намразиш колата :mhihi:
комфорта, материалите в Е39 и визията няма да ги коментирам, ясни са :D


Визията няма да я коментираме, защото е39 нито има екстериор нито интериор и не мисля, че заслужава да се сръвнява с ц5. Ся ако си кон с капаци кефи се на дяланото с тесла табло.

2.7 беше с чип и изчистена генерация, 530д е само с чип... Пращаш ме да се сръвнявам с колегата... 5-ца с компресор ли е? Не мислиш ли че е малко нелепо сръвнение? Макар че 2.7т с по-големи турбинки ще го озори бая. Да не забравяме и че в ц5 се монтира рс вариант, който е 4.2 битурбо и с малко “жокери” м-ката ще иска и втори компресор за да се задържи зад рс-ката.

Не знам защо подскочихте като щипнати булки...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Top speed :)

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Яну 2018, 17:51

Подскочихме, щото говориш глупости на неправилното място. Как реши, че е удачно да сравниш бензинов битурбо двигател с дизелов? Мен последния ми досег с "двигател" на Ауди беше с 2.5ТДИ в едно А4 Ц6, дето за 2мин. работа на място ми наду главата... Ма кво да правиш - не избирам какви коли да ремонтирам. :mhihi: Хранилката може да продължи безкрай, но инженерно погледнато кадърната кола е само едната и от 100 разбиращи човека поне 99 ще я назоват правилно. Знам, че целта ти е била просто да си пуснеш трите клипа някъде, ама не по тоя начин... Направи го тънко, да не те хранят толкова много. :mhihi: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Top speed :)

Мнение от In_Memoriam » 07 Яну 2018, 17:54

Хрuсто написа:5-ца с компресор ли е? Не мислиш ли че е малко нелепо сръвнение? Макар че 2.7т с по-големи турбинки ще го озори бая. Да не забравяме и че в ц5 се монтира рс вариант, който е 4.2 битурбо и с малко “жокери” м-ката ще иска и втори компресор за да се задържи зад рс-ката.


Изкарвай ги всичките да ги пробваме... аз обичам да ми е трудно и ще се задоволя с това, което имам. Ако се виждат в огледалата ще намеря и втори компресор :mhihi:

П.С. Малкото жокери започват със скоростна кутия от съвсем друг модел :winky: Демек няма да има състезание с RS6, а някакъв сбирщайн.
Последна промяна In_Memoriam на 07 Яну 2018, 18:10, променена общо 2 пъти
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Top speed :)

Мнение от c04 » 07 Яну 2018, 18:00

Хрuсто написа:Визията няма да я коментираме, защото е39 нито има екстериор нито интериор и не мисля, че заслужава да се сръвнява с ц5. Ся ако
си кон с капаци кефи се на дяланото с тесла табло.

Сега тук е въпрос на личен вкус явно, но аз досега не бях чел някой да хареса дизайна на Аудито през БМВ-то, който е изключителен (поне за мен).Иначе нямам нищо против, скочихме защото сравнението беше неуместно, никой не те спира да си караш Аудитата :dunno:
In_Memoriam написа:
Хрuсто написа:5-ца с компресор ли е? Не мислиш ли че е малко нелепо сръвнение? Макар че 2.7т с по-големи турбинки ще го озори бая. Да не забравяме и че в ц5 се монтира рс вариант, който е 4.2 битурбо и с малко “жокери” м-ката ще иска и втори компресор за да се задържи зад рс-ката.


Изкарвай ги всичките да ги пробваме... аз обичам да ми е трудно и ще се задоволя с това, което имам. Ако се виждат в огледалата ще намеря и втори компресор :mhihi:

А, не съм сигурен,че ще има нужда. Туко-виж се счупило преди да стигне до огледалата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Top speed :)

Мнение от Z3Ro* » 07 Яну 2018, 18:22

Момчета, няма смисъл от спорове. РС6 при ц5 стокова върви на кантар с м5 при е39 само до 100. До 200 разликата е близо 2 сек. в полза на е39. Останалото с тунинга е въпрос на това кой колко пара има. За управлението няма смисъл да говорим, защото това ауди завива като Сетра. Дизайнът е върпос на вкус... Аз от двете съм карал само аудито, но в нета има достатъчно данни, клипове и времена на обиколки...
Само да добавя, че по отношение на дизайна е39 е седанът с едно от най-ниските челни съпротивления

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Top speed :)

Мнение от Хрuсто » 07 Яну 2018, 18:38

За челно съпротивление ли си говорим или за визия? Не нали... както и да е, нека се спрем.
Никъде не съм искал да си пущам клиповете, вие ги поискахте, та не ставай смешен с подобни реплики. Просто пуснах топспиид макар и не с бмв, макар и да не пише никъде в заглавието, че е само за е39... Хайде да не подскачаме така и да не се храним, защото всеки е с различен вкус...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Top speed :)

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Яну 2018, 18:45

Сори, че съм груб, но съм директен - типичното ауди фенче решило да се направи на интересно не къде му е мястото... И затова ако не е редна модераторска намеса не знам... Тоя форум отива на зле.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Top speed :)

Мнение от Хрuсто » 07 Яну 2018, 19:15

Постнах снимка, споделих, че е39-ката не е така както съм очаквал и ми наскачахте... Нито съм ауди фенче, нито бмв фенче! Карам каквото ми се кара без да робувам на марки. В конкретния случай, според моя опит, възгледи и вкус ц5 е по-добре от е39 (интериор, екстериор, задвижване/куатро/...). Никой не ангажирам с моето мнение. Не беше нужно да скачате с хранилката и да изписваме втора страница. Някой ако иска да си лафим защо ми е такова мнението да праща лс, стига хейт в темата, не постнах снимките за това!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Top speed :)

Мнение от gentata » 07 Яну 2018, 19:27

Хрuсто написа:...Просто пуснах топспиид макар и не с бмв, макар и да не пише никъде в заглавието, че е само за е39... Хайде да не подскачаме така и да не се храним, защото всеки е с различен вкус...


Mamar4o написа:Ясно е,че нямаме пътища за високи скорости а и също така е пълно с некадърни шофьори,но няма начин поне един път да не сте "изцедили" вашето Е39 поне 1 път до край! Та като гледам няма друга такава тема споделете каква максимална скорост сте достигали с вашите любими Бими. .....

Да в заглавието няма споменато че постижението трябва да е с БМВ, но пък човека пуснал темата е уточнил с поста си (първия в темата) за какво става въпрос.
И все пак това е форум свързан само и единствено с марката BMW, така че би трябвало да се подразбира какви публикации би трябвало да има. В раздела "Извън темата" има разни теми за какво ли не и ако няма кой да оцени клиповете във форума на Ауди, то в "извън темата" може някой да им обърне внимание и последващите реакции пак ще са същите като в тази тема, след "храната" за БМВ-тата и колко били спрели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Top speed :)

Мнение от Z3Ro* » 07 Яну 2018, 19:38

Хрuсто написа:За челно съпротивление ли си говорим или за визия?...


Ами принципно челното съпротивление е един от корективите на екстериорния дизайн. Сега вече зависи кой какви приоритети има за колата си - жена ми я гледа да е черна и хром лайсни, мен ме интересува как се управлява и колко е надеждна, возията как е и така...
За да не съм офф, днес пробвах моя сток трактор на една права между Монтана и Лом - стигнах 220...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Top speed :)

Мнение от gentata » 07 Яну 2018, 19:49

И аз да не съм офф, километража е пълнен до края, не веднъж (да речем че е било :mhihi:) на немска магистрала. Друг е въпроса колко е била реалната скорост че много не му вярвам на скоростомера какво показва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Top speed :)

Мнение от Stuttgy » 07 Яну 2018, 23:26

Един опит имам до 260,обичам висока скорост,но това е прекалено вече.За мен до 200 е Ок.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Top speed :)

Мнение от Elesar74 » 08 Яну 2018, 9:21

Май аз съм виновен за завоя в темата преди 2 стр. :oops:
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Top speed :)

Мнение от vesoyanev2011 » 08 Яну 2018, 10:20

Миналата година подминах 220км/ч и имаше още хала....,просто се бях позаблял ...... :mhihi: ,иначе не съм любител на такива скорости!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Top speed :)

Мнение от g_dobreff » 08 Яну 2018, 15:48

Хрuсто написа:Постнах снимка, споделих, че е39-ката не е така както съм очаквал и ми наскачахте... Нито съм ауди фенче, нито бмв фенче! Карам каквото ми се кара без да робувам на марки. В конкретния случай, според моя опит, възгледи и вкус ц5 е по-добре от е39 (интериор, екстериор, задвижване/куатро/...). Никой не ангажирам с моето мнение. Не беше нужно да скачате с хранилката и да изписваме втора страница. Някой ако иска да си лафим защо ми е такова мнението да праща лс, стига хейт в темата, не постнах снимките за това!


Извън темата, за което се извинявам, но не мога да остана безучастно.


Христо, Ауди А6 ц5 2.5тди куатро ръчка седан е най-лошата кола, която някога съм имал. Това колко е хубава, върви си го разправяй в ауди форума. това е БМВ форум.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook