какво не харесвате на е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е39 528iA
Мечтае да кара: Mustang Shelby 500 GT '67

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от Bimmer_M30B35 » 25 Май 2016, 9:49

Saso_OS написа:Незнам дали е само при мен, но гредата между предния прозорец и шофьорската врата, малко ми пречи в да имам добра видимост, може и да си въозбразявам :dunno: :kuku:

Изобщо не си въобразяваш, но това е проблем на доста марки и модели автомобили. Най-често не забелязвам пешеходци...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Е39 530D

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от VaskoC » 26 Май 2016, 1:14

Лампичката за дългите светлини свети прекалено силно, с много измаряща за очите синя разсейваща се светлина в тъмното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 28 Май 2016, 12:09

VaskoC написа:Лампичката за дългите светлини свети прекалено силно, с много измаряща за очите синя разсейваща се светлина в тъмното.


Според мен това не би трябвало да е недостатък ,а е замислено с идея да не се кара постоянно на дълги,като силната светлина на лампичката да те подсеща да ги изключиш.
За мен недостатъците след 3 год. експолатация на модела са:
1- Недостатъчната маневреност и завиване , тежкия волан като на Волга, досега толкова твърд волан в друг автомобил не съм усещал, колата е без сервотроник ,нека споделят колеги дали има разлика в тежестта на маневриране на кола със сервотроник и без ,за да знаем дали има смисъл за ъпгрейд.
2 - Хидравлика - всичко свързано с хидравликата дава фира - помпа,течащо казанче (проблема с теча се оправя с подмяна на О-пръстена на капачката, другия със смяна на запушения филтър),маркучите ,рейка както виждам повечето колеги се оплакват.
3- Като на всички Бмв-та крехките маркучи,все има някой да е сцепен и да набива грешки заради него
4- Слабите копчета на управлението на климатроника
5- При силен дъжд при седан влиза вода в багажника от страната на акумулатора,както и сензора за дъжд без да изключиш и включиш лоста не тръгва ,макар да е във включено положение
6 - Помпата в резервоара и най-вече нивомера - показва точно само между 20 и 45 литра. При около и под 15 л. имаш сигурна лампа,ако престои повече часове без да е палиш. Разхода не го кометираме,като недостатък - за такъв клас кола нормално и комфорта който предлага нормално.С нисък раззход има други коли, които не предлагат това което има Е39.
Въпреки недостатъците ,всеки си е кара и обича колата, защото този модел му е харесал, а и до F10 като гледам нещата се влошават ,така че и на това трябва да се задоволим. В днешно време има избор и след като стане нетърпимо откъм повреди и невъзможност за поддръжка от напреднали години има избор и към други модели автомобили според финансите.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.11.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от PakostiN » 28 Май 2016, 16:07

Външния вид на ALPINA и HAMANN е отвратителен! :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от feron » 30 Май 2016, 8:23

VaskoC написа:Лампичката за дългите светлини свети прекалено силно, с много измаряща за очите синя разсейваща се светлина в тъмното.


Извънградско свалям волана, така че да горната му част попада почти изцяло върху лампата за дълги. По този начин намалявам силата на светлината.

:OT: Сетих се, че навремето Вуйчо ми си слагаше лепенка от изолирбанд на синята лампа в Москвич 408.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от Elesar74 » 30 Май 2016, 8:33

То затова ли има хора през деня , дето карат на дълги? В духа на темата. Не харесвам цените на резервните части за подобна кола, които с времето не намаляват, ама никак даже.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от bigdady » 03 Юни 2016, 10:43

Тежък волан - без сервотроник
Не достатъчно маневрен
Каквото и да сменям винаги има леки вибрации в волана.

Иначе плюсовете са много повече.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от turbonetic » 10 Сеп 2016, 14:09

1.Виско перката е много дразнеща,ако знаех,че ще бучи винаги нямаше да си взема Е39..
2.Казанчето за антифриз,много слаба пластмаса ...
3.Копчетата на климатроника се цепят доста гадно ..
4.Работната температура на двигателя е много висока,което лично на мен,не ми харесва..много горещо става особено и лятото е направо АД...В сравнение с Мерцедеса цяло лято,не съм му чул перката за охлаждане да се чува,а на БМВ-то всеки ден я чувам...
5.Казанчето на хидравликата винаги е омаслено при вас,не знам как е ,но в сравнение с Мерцедеса ми казанчето за хидравликата му е чисто без капка масло...
6.Смяната на задни амортисьори трябва да се свали цялата задна седалка,тонколони колани ,кори и други глупости за да се стигне до тях :kuku: ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от aivanov99 » 10 Сеп 2016, 14:30

1. Изключително тежък волан;
2. Мен също виското много ме дразни. Като е малко по-топло в комбинация с климатик виското бачка доста често. Определени при Мерцедес са се справили по-добре. На брат ми w210 E290 почти не се усеща всикото и температурата е доста по-добра. - Тук проблема може да си е при мен. Нямам други преки наблюдения. Само това, което чета във форума.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от turbonetic » 10 Сеп 2016, 14:37

При мерцедес съм забелязал,че работят на доста по-ниска температура.Моят мерцедес цяло лято,не е вдигал повече от 81-2 градуса при това е натоварен винаги и е на пълна газ :mhihi: тая пуста перка,не се пуска макар,че работи :mhihi: .Докато при бмв-то и бавно да го карам и бързо градско особено виското си фучи яко :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от ares2 » 10 Сеп 2016, 16:38

зависи с кой термостат е. има няколко теми за подмяна с друг който отваря по рано и така се свалят леко градусите. найстина с тази температура на 103 градуса поизпича доста елементи
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от turbonetic » 10 Сеп 2016, 17:12

Какъвто и термостат да се сложи пак ще си работи на висока температура..Как са го мислели тия инженери с такива градуси да работят тия двигатели не знам..На мен едно приятелче монтьорче,ми каза един трик,но нещо,не ме блазни :mhihi: .Беше ми казал с 8мм бургия да пробием термостата така,че да не включва перката,ама нещо,не ми вдъхва доверие!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от павката » 11 Сеп 2016, 13:07

ел перката или виско перката?
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от Dirty M5 driveR » 11 Сеп 2016, 14:16

1. Висока позиция на шофьорската седалка. Не е болка за умиране, но така и така има реглаж бих искал да може още малко по-ниско да я сложа.
2. Топката на скоростния лост с махагон - кожата започва да се отделя от махагона и започва да скърца цялата топка. Това ще го решим с изцяло кожена топка, по възможност светеща. :mhihi:

За тия неща се сещам, но са незначителни според мен. Относно тежкия волан при сервотроника положението е коренно различно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 14.02.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: какво не харесвате на е39

Мнение от kluna_ » 12 Сеп 2016, 8:05

по повод високата температура на двигателя - всички датчици около него с годините са станали с опечена изолация (като солета)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook