Интериорни лайсни,пиано лак?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от MPOWERfan » 04 Мар 2014, 20:55

Колеги,някой правил ли е процедурата по пребоядисване на лайсните.
Мойте са такива в момента:Изображение
Целта е:
Изображение.
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от E30_DK » 04 Мар 2014, 21:05

Пребоядисват се, след това се пръскат с повечко ръце лак и накрая ако ти се заимава може да се полират... доста работа е и иглеждат много добре, но не може да стане като оригиналния пияно лак. Аз моите съм ги облепил с фолио наподобяващо пияно лак - пак отнема 1 ден работа, но инвестицията е ~20лв. и винаги може да се свали.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от MPOWERfan » 04 Мар 2014, 21:09

E30_DK написа:Пребоядисват се, след това се пръскат с повечко ръце лак и накрая ако ти се заимава може да се полират... доста работа е и иглеждат много добре, но не може да стане като оригиналния пияно лак. Аз моите съм ги облепил с фолио наподобяващо пияно лак - пак отнема 1 ден работа, но инвестицията е ~20лв. и винаги може да се свали.

Колега,дай снимков материял ако ти е удобно и кажи повече за процедурата.Направо не мога да го гледам тоя "махагон" вече.
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от red_bull92 » 04 Мар 2014, 21:25

Търси ли в някоя автоморга за такива лайстни, защото с боядисване няма да станат като оригиналните :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от MPOWERfan » 04 Мар 2014, 21:36

red_bull92 написа:Търси ли в някоя автоморга за такива лайстни, защото с боядисване няма да станат като оригиналните :dunno:

Дефицитни са колега,онзи ден звънях на колега от форума и вече бяха заминали.А и ми стана любопитно за фолйото което спомена колегата по-горе.
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от E30_DK » 04 Мар 2014, 21:38

Процедурата е проста, но отнема един цял ден от сутринта до вечера. Свалят се всички лайсни, скоростния лост, барчето се разглобява, лайсната над касетофона се маха малко по-тудно, но и тя се сваля. Почистваш всичко с чист парцал, изрязваш парче фолио което горе/доло да пасне и почваш да облепваш. Фолиото е разтегливо, а като се нагрее малко със сушоара става още по-пластично. След като си залепил фолиото по равната повърхност на лайсната се започва трудната част - дърпането за оформянто на ръбовете и ъглите... не е чак толкова трудно, просто се иска търпение и упоритос и става. След това всичко по местата и резултата е такъв: gallery/image_page.php?album_id=3444&image_id=32539
За пребоядисаните лайсни ще трябва да помоля моя познат да ги снима, но изглеждат по-добре от фолиото... бяджията ни каза, че няма да ни прави повече такива лайсни, защото му отнема вземе колкото да направи една броня, а парите далеч не са същите :mhihi:
Най-добрия вариант са оригиналните... мисля, че във фейса един колега продаваше комплект за около 120лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от In_Memoriam » 04 Мар 2014, 21:42

MPOWERfan написа:
red_bull92 написа:Търси ли в някоя автоморга за такива лайстни, защото с боядисване няма да станат като оригиналните :dunno:

Дефицитни са колега,онзи ден звънях на колега от форума и вече бяха заминали.А и ми стана любопитно за фолйото което спомена колегата по-горе.


Имам... в подписа... и могат да се полират, за да станат точно като нови.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от MPOWERfan » 04 Мар 2014, 21:55

E30_DK написа:Процедурата е проста, но отнема един цял ден от сутринта до вечера. Свалят се всички лайсни, скоростния лост, барчето се разглобява, лайсната над касетофона се маха малко по-тудно, но и тя се сваля. Почистваш всичко с чист парцал, изрязваш парче фолио което горе/доло да пасне и почваш да облепваш. Фолиото е разтегливо, а като се нагрее малко със сушоара става още по-пластично. След като си залепил фолиото по равната повърхност на лайсната се започва трудната част - дърпането за оформянто на ръбовете и ъглите... не е чак толкова трудно, просто се иска търпение и упоритос и става. След това всичко по местата и резултата е такъв: gallery/image_page.php?album_id=3444&image_id=32539
За пребоядисаните лайсни ще трябва да помоля моя познат да ги снима, но изглеждат по-добре от фолиото... бяджията ни каза, че няма да ни прави повече такива лайсни, защото му отнема вземе колкото да направи една броня, а парите далеч не са същите :mhihi:
Най-добрия вариант са оригиналните... мисля, че във фейса един колега продаваше комплект за около 120лв.

Добре е станало с фолйото колега. :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от MPOWERfan » 04 Мар 2014, 21:56

In_Memoriam написа:
MPOWERfan написа:
red_bull92 написа:Търси ли в някоя автоморга за такива лайстни, защото с боядисване няма да станат като оригиналните :dunno:

Дефицитни са колега,онзи ден звънях на колега от форума и вече бяха заминали.А и ми стана любопитно за фолйото което спомена колегата по-горе.


Имам... в подписа... и могат да се полират, за да станат точно като нови.

:yes:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 323
Регистриран на: 25.12.2013
Местоположение: Трявна
Пол: Мъж
Кара: 540i M
Детайли за колата: С бебе в колата...

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от larry_boy » 04 Мар 2014, 23:58

Няма нищо трудно, стига да има малко слънчеви дни...Най трудно се сваля малкото парче " махагон" от скоростният лост. Моята е автомат... Реших да не го боядисвам..

Свалят се лаисните и се шлайфат. Първи слой боя ( при мен сив металик).

Излизат всички леки надирания и прочие.

На другия ден кит на надиранията. Следва отново шлаиф и боя.

Ако всичко е наред на ден 3 още едно нежно матиране и пак боя. Накрая лак. След един ден ( все пак е зима) пак леко шлайфче(матиране) и отново лак. И накрая... трета ръка лак...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i/99г.

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от MegaByte » 05 Мар 2014, 13:11

E30_DK написа:, лайсната над касетофона се маха малко по-тудно, но и тя се сваля.


Колегата ме подсети, как се маха тази лайсна, в подписа ми виждате как съм ги облепял с фолио, но сега вече искам да го махна и да ги лакирам(реставрирам) трябва ли да махам целия диск мен за да сваля лайсната? Някой да помогне :)
Гледам наляво - няма никой, поглеждам надясно - идват още
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от E30_DK » 05 Мар 2014, 13:21

MegaByte написа:
E30_DK написа:, лайсната над касетофона се маха малко по-тудно, но и тя се сваля.


Колегата ме подсети, как се маха тази лайсна, в подписа ми виждате как съм ги облепял с фолио, но сега вече искам да го махна и да ги лакирам(реставрирам) трябва ли да махам целия диск мен за да сваля лайсната? Някой да помогне :)


Само отваряш капака и отдоло ще видиш как той е хванат с три стоманени шайби/зегерки или нещо такова. Взимаш две прави, тънки отверки... подпъхваш първата м/у шайбата и панела, а с втората започваш да избутваш шайбата навън. Аз счупих две от трите шайби и след това ги сложих пак тях - до ден днешен си държат без проблем :) Като махнеш и трите шайби махагоновия панел пада. Вадиш внимателно черната лайсничка, която е върху махагона и след като го облепиш/боядисаш я залепваш с капчица.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i/99г.

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от MegaByte » 05 Мар 2014, 13:32

E30_DK написа:
MegaByte написа:
E30_DK написа:, лайсната над касетофона се маха малко по-тудно, но и тя се сваля.


Колегата ме подсети, как се маха тази лайсна, в подписа ми виждате как съм ги облепял с фолио, но сега вече искам да го махна и да ги лакирам(реставрирам) трябва ли да махам целия диск мен за да сваля лайсната? Някой да помогне :)


Само отваряш капака и отдоло ще видиш как той е хванат с три стоманени шайби/зегерки или нещо такова. Взимаш две прави, тънки отверки... подпъхваш първата м/у шайбата и панела, а с втората започваш да избутваш шайбата навън. Аз счупих две от трите шайби и след това ги сложих пак тях - до ден днешен си държат без проблем :) Като махнеш и трите шайби махагоновия панел пада. Вадиш внимателно черната лайсничка, която е върху махагона и след като го облепиш/боядисаш я залепваш с капчица.


Ясноооо, аз им чудех на тия 3-те, викам то тва не е нито израелска звезда, нито петолъчка, значи не се въртят ами се... таковат, както го каза, мерси много!
Гледам наляво - няма никой, поглеждам надясно - идват още
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.04.2014

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от rafy77 » 26 Апр 2014, 21:10

А как се маха панелчето на скоростния лост.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Интериорни лайсни,пиано лак?

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Фев 2017, 14:33

Изтупвам малко темата от праха, защото ми се върти идеята за облепяне в пияно лак ефект. Но... почти всички лайсни са ми напукани. :mhihi: И въпроса е това ще личи ли после или не? Ако някой е пробвал и знае моля да сподели, за да не купувам излишно материали. Другият вариант е просто да ги полирам. Без това напукването не ме дразни толкова. Другото, което ме гложди е дали фолиото е способно да придаде дълбочината, каквато я има оригинално.
Отделно - какъв е варианта да се заличат тези пукнатини?

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook