Здравейте колеги!!! Една от мечтите ми се сбъдна!! *UPDATED*

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 20.07.2006
Местоположение: Детройт, Плевен

Здравейте колеги!!! Една от мечтите ми се сбъдна!! *UPDATED*

Мнение от Scouser » 19 Юли 2006, 23:58

Здравейте пичове. Преди 2 седмици най накрая успях да реализирам една от мечтите си и това е да си взема Бавария. Идвам от 92 Ауди 100 CS quattro, една ФВ ГТИ 2 , ФВ голф ГЛ. Но да преминем до по същественото. Колата е 2000 528i със спортния пакет. Беше напълно сток когато я взех обаче не издържах и трябваше малко да и подобря външнич вид. Колата е преди феислифта и за това фаровете и стоповете трябваше да заминат. М5 спойлера е в багажника готов за боя. М5 грила е в пощата както цд чейнджъра. Другата седмица имам среща да и бъдат затъмнени прозорците 5% лимо без предния, и ще съм готов за сега.

Имам един въпрос за сега. Как се превключва от фаренхайт на целзий?
И също как се оптяга ръчната. Дилъра е готов да ми я оптегне без пари обаче не ми се карат 60 мили само за това когато знам че е нещо елементарно. Опитах се да затегна болтчета на жилата обаче май не помогна.



ПП. Ше ме извинявате за правописните грешки защото от 8 години не съм писал на БГ а и не съм и стъпвал на родна земя.
Ето и няколко снимки:
Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна Scouser на 31 Юли 2007, 19:11, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 20 Юли 2006, 0:14

Честито колега! Много безавариини километри и да и се радваш все така! А междудругото вземи и сложи некви хубави джанти че тез много не ми харесват! (лично мнение) виж на тази колко секси и седят click!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 20 Юли 2006, 0:46

Честито и безаварийно!

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 20 Юли 2006, 1:56

add1cted написа:А междудругото вземи и сложи некви хубави джанти че тез много не ми харесват! (лично мнение)


:shock:
Това са едни от най красивите БМВ джанти.., но всеки с вкуса си де.

Честито за колата.. чудесен мотор! ;)

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 20 Юли 2006, 4:01

Колата е страхотна!!! Честито и много безавариини. ;)


SlipKnoT написа:Това са едни от най красивите БМВ джанти.., но всеки с вкуса си де.


:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 20.07.2006
Местоположение: Детройт, Плевен

Мнение от Scouser » 20 Юли 2006, 7:02

Мерси колеги. Колкото до джантите аз много оважавам BBS-ките. Имам подобни на голфа и лично мисля че за Е39 това са най хубавите които може да доидат сток. Евентуално ако отида на 19" тогава може да ги сменя но за сега има доста други неща които и трябват на колицата за да може да бяга още. Плюс това не искам да хвърлям много пари на веднъж. Така, а някой да знае за въпросите за ръчната и фаренхайт на целзий?

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 20 Юли 2006, 7:44

ръчната се обтяга много шибано! Иди при дилъра да ти я направи без пари защото прецакания ще бъде той :mhihi:

Прави се по следния начин:
Наклатките на ръчната са отделно и се намират в цилиндърите на задните дискове. Процедурата:
- вдига се колата
- свалят се задните гуми
- на дисковете има по 1 дупка която трябва да я завъртиш към задницата на колата. През дупката ще видиш едно като зъбно колело, което се върти с отверка наляво и надясно (натяга и оттяга).
- натягаш от двете страни докато леко стегнат дисковете и от двете страни
- след това оттягаш докато отпусне и слушаш да не опира в цилиндъра.
- слагаш гумите и сваляш колата и ходиш да ги измерат дали са равномерно натегнати.

Шибаното на цялата история е, че винаги трябва да свалиш колелата за да оправиш равномерното натягане ....


По въпроса за градусите, прегледай важната тема за отключването на менютата и си ги смени там .... доколкото знам се сменят и от бордкомпютъра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 15.01.2006

Мнение от FASH1ON » 21 Юли 2006, 13:59

еее честито...... Chegevara беше тотално изчерпателен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 21 Юли 2006, 14:07

честито!

!!Asen_X написа:Колата е страхотна!!! Честито и много безавариини. ;)


SlipKnoT написа:Това са едни от най красивите БМВ джанти.., но всеки с вкуса си де.


:yes:


о да. това си е класика. някакси загатват връзката на бмв с моторните спортове :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 20.09.2005
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: бавно
Детайли за колата: нищо особено

Мнение от gego_n » 21 Юли 2006, 15:39

Честито колега !
Чудесен избор :yes:
С пожелание да ти достави много приятни мигове и емоций !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 14.07.2006
Местоположение: Русе
Кара: E30 31? , E34 525 TDS , E34 525 IX

Мнение от ///MILEN » 21 Юли 2006, 20:11

Честито колега!!! Колата е супер!

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Мнение от Гецата » 22 Юли 2006, 0:37

Первектно изпълнение :!: голям мотор и доста екстри напълно нормално за щатите ;) но за първи път виждам БМВ без светлини за мъгла отзад :shock:
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 20.07.2006
Местоположение: Детройт, Плевен

Мнение от Scouser » 22 Юли 2006, 5:20

GECATA BMW написа:Первектно изпълнение :!: голям мотор и доста екстри напълно нормално за щатите ;) но за първи път виждам БМВ без светлини за мъгла отзад :shock:


Mерси. Колкото до светлините за мъгла, има място за крушките обаче няма копче. Мисля че не са разрешени тука, въпреки че Ауди-то имаше :dunno: . А пич с тебе сме градски между другото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 20.07.2006
Местоположение: Детройт, Плевен

Мнение от Scouser » 23 Юли 2006, 2:52

CheGevara :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 23 Юли 2006, 12:37

Scouser , честито колега :yes: :wave: Колата е много красива :!:
Джантите са едни от най-,най-красивите правени от фирмата някога :bowdown:

Това е невероятната връзка между великата традиция,духа на моторните спортове и неподправената агресивна елегантност,която едва ли друг автомобил притежава в такава доза и излъчва такъв магнетизъм :bowdown: :bowdown:

Много здраве и много безаварийни километри ,пък чат-пат пускай в тази тема ъпгрейдовете по колата,документирани чрез снимки.Пък ако пратиш снимка с "обърната" километражна стрелка :twisted: :twisted: няма да ти се разсърдим хич :D :D

п.с. Има една Е39-ка с такива стопове в БГ,която до неотдавна беше собственост на ICE, уникално красиви са :D

Георги Пенчев
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook