е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.12.2013
Местоположение: s.Graf Ignatievo
Пол: Мъж
Кара: 520i E60
Мечтае да кара: M5 V10G-Power RRS830hp

е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от БАВАРИА ПЛАСТ » 11 Яну 2014, 16:19

Здравейте преди 3 месеца сложих тръби на местото на катализаторите на v8 535i :mhihi: Но като се прибирах от София реших да покарам сериозно и какво се случи вдигнах едвам едвам 220км преди вдигаше 255км каква е причината моля помагайте :help: Закачих я на диагностика не показва грешки по двигателя :?: :shock: Чух от колеги че се слагали дифузиорни пръстени преди сондата така сондата отчитала по слаба смес :kuku: Направо сам полудял карам 235кс а върви като ТДС :dunno:
B plast

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от boksioraE39 » 12 Яну 2014, 1:47

Попринцип когато се махат катализатори се слагат резонатори а не "прави тръби" .
С каква програма четохте колата?
Погледни майсторите да не са скъсали кабел на някоя сонда.

П.П Ми той чипнат ТДС върви колкото т'ва недорасло 4.4 ... :mhihi: :)
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от omegaart » 12 Яну 2014, 12:07

Няма проблем с паравите тръби, търси проблема другаде. От 2 години съм така :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.12.2013
Местоположение: s.Graf Ignatievo
Пол: Мъж
Кара: 520i E60
Мечтае да кара: M5 V10G-Power RRS830hp

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от БАВАРИА ПЛАСТ » 12 Яну 2014, 15:17

Благодаря за отговорите,може ли да е от горивен филтър защото не е сменян а що се отнася до вървене колата вървеше много повече от тдс с чип :yes: Карах такъв преди да купя 535и преди 2г. :bchug: Тръби сложих защото много добре изревава :driving:
B plast

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от booobby » 12 Яну 2014, 19:19

omegaart написа:Няма проблем с паравите тръби, търси проблема другаде. От 2 години съм така :)


И аз сложих прави тръби на 4.4 и разлика в максималната скорост нямаше 260 ++++++ :) :) :)

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от Bavarcho » 13 Яну 2014, 10:48

niki81vd написа:Много хора съм чувал да съветват, ако си върви не пипай катализатора, особено ако има ламбда и след него. По принцип сондата анализира изгорелите газове и подава инфо на компа, в зависимост от концентрацията действа и на образуването на горивната смес. От където си мисля, че не можеш да постигнеш предишните скорости. Резонатор в случая не вярвам да свърши работа.


Ламбда сондата след катализаторите не играе роля за смесообразуването ;)
Съмнява ме проблема да са ти катализаторите. И аз съм карал 540 с катализатори и после с прави тръби такава разлика за която говориш няма.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от omegaart » 13 Яну 2014, 10:57

Bavarcho написа:
niki81vd написа:Много хора съм чувал да съветват, ако си върви не пипай катализатора, особено ако има ламбда и след него. По принцип сондата анализира изгорелите газове и подава инфо на компа, в зависимост от концентрацията действа и на образуването на горивната смес. От където си мисля, че не можеш да постигнеш предишните скорости. Резонатор в случая не вярвам да свърши работа.


Ламбда сондата след катализаторите не играе роля за смесообразуването ;)
Съмнява ме проблема да са ти катализаторите. И аз съм карал 540 с катализатори и после с прави тръби такава разлика за която говориш няма.


С правите тръби има малко по-приятен звук ( поне според мен ) обаче да са сложени хубави дебели тръби , за да го няма звъненето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от shmotza » 16 Яну 2014, 19:35

Bavarcho написа:Ламбда сондата след катализаторите не играе роля за смесообразуването ;)


Точно така...ламбдите ПРЕДИ катализаторите вършат тази работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.12.2013
Местоположение: s.Graf Ignatievo
Пол: Мъж
Кара: 520i E60
Мечтае да кара: M5 V10G-Power RRS830hp

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от БАВАРИА ПЛАСТ » 16 Яну 2014, 20:40

Според мен също не е от катализаторите,имам и друга тема, свети ми АСЦ,предно ляво колело показва различна скорост.Не сам сменил датчика за да видя дали е от него.Колата върви добре до 4500 об./мин.после забавя и цади, цади :shock: Затова мисля че е от горивен филтър?Ще сменя филтъра и АБС датчика и пак ще ви пиша.А на колегата с 4.4 не е ли ограничена на 255км/ч електронно?Защото моята е,та казваш 260+++км/ч.? :b :dunno:
B plast

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от boksioraE39 » 17 Яну 2014, 18:57

БАВАРИА ПЛАСТ написа:Според мен също не е от катализаторите,имам и друга тема, свети ми АСЦ,предно ляво колело показва различна скорост.Не сам сменил датчика за да видя дали е от него.Колата върви добре до 4500 об./мин.после забавя и цади, цади :shock: Затова мисля че е от горивен филтър?Ще сменя филтъра и АБС датчика и пак ще ви пиша.А на колегата с 4.4 не е ли ограничена на 255км/ч електронно?Защото моята е,та казваш 260+++км/ч.? :b :dunno:


Толкова да се запуши тоя филтър... не си ли го сменял никога? :shock:
А колегата с 4.4 нещо много се изхвърли с плюсчетата,малко стил тунинг.бг.. :mhihi:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от Bavarcho » 17 Яну 2014, 19:02

Ако е италианска всичко е възможно :mhihi: Те наскоро източих от м54 (330ка) три литра масло, дето събира седем литра :mhihi: Човека вика абе много щрака тая кола сигурно маслото е лошо :mhihi:
Иначе те тия ограничения се премахват не особенно трудно :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 14.03.2010
Местоположение: София-та
Пол: Мъж
Кара: E30 m20b20,Е39 m52b25tu,Е30 м40б18
Мечтае да кара: 850 CSI

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от chris71ano » 21 Яну 2014, 19:41

Много ми е интересно в кой момент точно се разбира че катализатора ти е задръстен и е за махане.... :dunno: не съм свалял досега катализатор на моя кола..... то май тая ми е първата дето има :mhihi: у е30-ката само права тръба

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.12.2013
Местоположение: s.Graf Ignatievo
Пол: Мъж
Кара: 520i E60
Мечтае да кара: M5 V10G-Power RRS830hp

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от БАВАРИА ПЛАСТ » 24 Яну 2014, 19:17

Здравейте колеги,отново сам в високите скорости :driving: .Отворих капака и порових по мотора,нищо :shock: от там се качих на баварецо и право в найс кар Пловдив,една диагностика и нищо по двигателя, питах и за асц лампата.оказа се никав проблем :lalala: Моторчето на асц жилото показа грешка,и какво да видим с колегата от сервиза,дросела на асц стои в едно никакво положение,направо клапата стои полу затворена,с две думи колата стои с половина приток на въздух,окей ето защо не върви :yes: Отрязахме го и воала колата лети отново.Поръчах жило 25лв.На колегата за въпроса за катализаторите,при V8 двигателите запушени катализатори излизат скъпо,задържат висока температура в двигателя и с малко каране блока е за хвърляне,затова ги махнах и ето проблема излезе другаде. :yes: :bchug:
B plast

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от booobby » 26 Яну 2014, 11:38

БАВАРИА ПЛАСТ написа:Според мен също не е от катализаторите,имам и друга тема, свети ми АСЦ,предно ляво колело показва различна скорост.Не сам сменил датчика за да видя дали е от него.Колата върви добре до 4500 об./мин.после забавя и цади, цади :shock: Затова мисля че е от горивен филтър?Ще сменя филтъра и АБС датчика и пак ще ви пиша.А на колегата с 4.4 не е ли ограничена на 255км/ч електронно?Защото моята е,та казваш 260+++км/ч.? :b :dunno:


Чип Тунинг:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 3.09.2013
Пол: Мъж

Re: е39 535и махнах катализаторите и сложих тръби

Мнение от barCa » 26 Сеп 2018, 23:10

Деферинциалите на 540и различни ли са от тези на 535и ? Понеже съм с 535и и максималната ми скорост е 220км,а километража ми е до 320 км :/ И има ли разлика без катализатори и в кои обороти е по шумна без тях? Някой ако има и клип,ще съм благодарен

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook