AUC сензор, профилактика !

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: AUC сензор, профилактика !

Мнение от ares2 » 04 Авг 2014, 12:54

някои може ли да даде схмеа и как точно работи този сензор в стоиности.. говоря като цяло връзката му с останалата част от климатроника и тн
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 30.11.2011
Местоположение: Македония
Пол: Мъж
Кара: 525d M-Sport

Re: AUC сензор, профилактика !

Мнение от tazzboy » 05 Авг 2014, 20:50

Заповядаи колега. Не знам колко ще ти свърши работа, аз си купих втора употреба от тук (форума). За 10лв няма смисъл да се занимаваш. Но...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: AUC сензор, профилактика !

Мнение от Elesar74 » 16 Ное 2017, 13:48

Темата е стара, но да кажа нещо за тоя сензор. Този, който мисли да сменя газ-анализатора, да има на предвид, че същия е запоен за една основа, а изводите му са заляти с някаква смола, доста твърда. Тоест, няма възможност да се извади просто така. Аз дупчих с дрелка и къртих парчета, докато го махна това чудо и стигна до изводите, за да ги разпоя и да го сваля. След като го смених с новия, нацапах изводите с лак за нокти, да не корозират. Понеже поръчах нов газ-анализатор от ebay и реших да го сменя, доколкото знам, никога не е работил, сега и грешката която записва при диагностика, изчезна. Честно казано, ако знаех, че така ще си играя, щях да търся сигурно втора ръка. Та, имайте едно наум ако се захванете с това упражнение.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: AUC сензор, профилактика !

Мнение от stony1 » 16 Ное 2017, 19:35

Elesar74 написа:Темата е стара, но да кажа нещо за тоя сензор. Този, който мисли да сменя газ-анализатора, да има на предвид, че същия е запоен за една основа, а изводите му са заляти с някаква смола, доста твърда. Тоест, няма възможност да се извади просто така. Аз дупчих с дрелка и къртих парчета, докато го махна това чудо и стигна до изводите, за да ги разпоя и да го сваля. След като го смених с новия, нацапах изводите с лак за нокти, да не корозират. Понеже поръчах нов газ-анализатор от ebay и реших да го сменя, доколкото знам, никога не е работил, сега и грешката която записва при диагностика, изчезна. Честно казано, ако знаех, че така ще си играя, щях да търся сигурно втора ръка. Та, имайте едно наум ако се захванете с това упражнение.

Защо мислищ, че сензор втора ръка е по-добър вариант от това, което ти си направил? Този употребявания няма никаква гаранциа колко и как ще работи.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: AUC сензор, профилактика !

Мнение от kalingk » 16 Ное 2017, 20:08

Със станция за запояване(има и горещ въздух),го махнаха за минути.След това го залях пак със такава смола и е бетон :).Втора ръка съм сменил сигурно поне 3 и всичките,ако нямат тази грешка я изкарват скоро след това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: AUC сензор, профилактика !

Мнение от Elesar74 » 17 Ное 2017, 11:03

stony1 написа:
Elesar74 написа:Темата е стара, но да кажа нещо за тоя сензор. Този, който мисли да сменя газ-анализатора, да има на предвид, че същия е запоен за една основа, а изводите му са заляти с някаква смола, доста твърда. Тоест, няма възможност да се извади просто така. Аз дупчих с дрелка и къртих парчета, докато го махна това чудо и стигна до изводите, за да ги разпоя и да го сваля. След като го смених с новия, нацапах изводите с лак за нокти, да не корозират. Понеже поръчах нов газ-анализатор от ebay и реших да го сменя, доколкото знам, никога не е работил, сега и грешката която записва при диагностика, изчезна. Честно казано, ако знаех, че така ще си играя, щях да търся сигурно втора ръка. Та, имайте едно наум ако се захванете с това упражнение.

Защо мислищ, че сензор втора ръка е по-добър вариант от това, което ти си направил? Този употребявания няма никаква гаранциа колко и как ще работи.

Не мисля. Но не знаех какво ме чака като се захванах. И както е писал kalingk и аз имам станция за горещ въздух, ама хич не се сетих за нея, а направо грабнах дрелката.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook