Махане катализатор 530d

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от deyan-enchev » 04 Юни 2013, 10:34

То сигурно има логика да се позапуши от сажди и масла ... но все пак в сервизното обслужване трябва да пише интервал на подмяна, като всички други компоненти.
Аз не съм срещал на колко км, се сменя катализатор, но и нямам кой знае каква сервизна документация при мен.
Може би в специализираните софтуери за ремонт и поддръжка има данни.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от doncheff » 04 Юни 2013, 20:18

Някъде съм срещал 200 000, но не помня къде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от tiho_madjarov » 08 Юни 2013, 12:24

Колеги току що махнах долните 2 катализатора.Те са катализатор и гърне 2 в 1. Избушихме ги и запазих оригиналните гърнета и стана супер. Колата стана много по отзивчива на газта,с две думи коренна разлика във вървежа от преди. Сега ще видим и разхода как ще е,но предполагам,че ще падне поне малко. Катализаторите бяха напълно изгорели,задръстени и черни целите. Доволен съм.Дадоха ми 120 лв за двата. Колата е 530 дизел,ръчка-99 год. Горните няма да ги махам,защото най-вероятно ще замине турбото и не ми се рискува. :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от sasho1bs » 08 Юни 2013, 17:53

А мирише ли повече на изгорели газове?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от tiho_madjarov » 08 Юни 2013, 18:29

Въобще не мирише. Тъкмо се прибирам,досега я карах направо друга кола стана егати,не вярвах че толкова може да се отпуши наистина.Щом на трета започва да занася задницата на лек завой,а преди въобще не можеше :clap: Преди при яко изпомпване на 2 или 3 скорост си изпушваше черно,а сега и пушека изчезна или е едва доловим като гледам на огледалото(сравнявам с преди премахването). Сега остава само разхода да проследя как ще е. Ако ще маха някой катализаторите моят съвет е единствено да си оставите оригиналните гърнета неръждавейка. :bchug: :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от Mihaylov » 20 Юни 2013, 19:38

След като се махнат катализаторите нужно ли е да се правят настройки по двигателя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от doncheff » 21 Юни 2013, 10:31

Не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530ДА 193к.с. 2001г. Комби

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от todorakis82 » 14 Мар 2014, 18:26

Колеги да не отварварям нова тема да попитам тук колата ми е 530ДА 193к.с. 2001г. фейслифт доколкото разбрах има четири катализатора два горе и два долу в Пловдив ми дават от 380лв. до 450лв. за четирите зависи от горните незнам добра ли е цената лошото е, че не може да се види номера на горните да кажат със сигурност колко ще струват.
Какво бихте ме посъветвали колеги да сложа на тяхно място, старите гърнета от които ще махнат катализаторите или резонотори. Да ми заварят старите гърнета ще ми вземат 50лв. ако ще слагат резонатори на долните още 50лв. но за горните, какво да сложа старите гърнета ли, или пак резонатори, кое ще е най-добрия варянт. По-зле ли ще стане след премахването или по-добре колата ми е на 290хил.км. по какво се разбира, че катализаторите са за махане разбрах, че турбото ще се чува повече то сега с катализаторите го чувам незнам като ги махна. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от MPOWERfan » 14 Мар 2014, 21:28

todorakis82 написа:Колеги да не отварварям нова тема да попитам тук колата ми е 530ДА 193к.с. 2001г. фейслифт доколкото разбрах има четири катализатора два горе и два долу в Пловдив ми дават от 380лв. до 450лв. за четирите зависи от горните незнам добра ли е цената лошото е, че не може да се види номера на горните да кажат със сигурност колко ще струват.
Какво бихте ме посъветвали колеги да сложа на тяхно място, старите гърнета от които ще махнат катализаторите или резонотори. Да ми заварят старите гърнета ще ми вземат 50лв. ако ще слагат резонатори на долните още 50лв. но за горните, какво да сложа старите гърнета ли, или пак резонатори, кое ще е най-добрия варянт. По-зле ли ще стане след премахването или по-добре колата ми е на 290хил.км. по какво се разбира, че катализаторите са за махане разбрах, че турбото ще се чува повече то сега с катализаторите го чувам незнам като ги махна. :dunno:

Махай смело колега,на тези километри не правят нищо друго освен да запушват колата.
Аз наскоро ги махнах,долните бяха махнати преди мен с резонатори.Горните аз ги махах човека сряза махна и ми завари пак тръбите без резонатор и всичко стана 6,звукът на колата не се промени турбото найснтина почна да се чува малко повече но за мен е приятно даже нищо фрапиращо или натрапчиво. :yes:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от wladio » 26 Мар 2014, 19:51

аз съм в софия.кажете къде да си продам катализатора на добра цена-525 тдс 98г
благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от spower » 17 Апр 2016, 14:13

Колеги, днес ходих при един арабин Иво от красна поляна един жълт гараж, че ми го бяха препоръчали. Дава ми след пазарлък 220лв за 4те катализатора на 530ката... за труд ми вика 150лв си одържал за 2ч работа... Както и да е това , но къде в София ще ми дадат по-добри цени .. някой скоро махал ли ги е?
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от wladio » 17 Апр 2016, 14:24

spower написа:Колеги, днес ходих при един арабин Иво от красна поляна един жълт гараж, че ми го бяха препоръчали. Дава ми след пазарлък 220лв за 4те катализатора на 530ката... за труд ми вика 150лв си одържал за 2ч работа... Както и да е това , но къде в София ще ми дадат по-добри цени .. някой скоро махал ли ги е?

Аз взех толкова за един
И за работа 20
В обеля съм и мога да попомогна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от (bubsa) » 17 Апр 2016, 17:37

spower написа:Колеги, днес ходих при един арабин Иво от красна поляна един жълт гараж, че ми го бяха препоръчали. Дава ми след пазарлък 220лв за 4те катализатора на 530ката... за труд ми вика 150лв си одържал за 2ч работа... Както и да е това , но къде в София ще ми дадат по-добри цени .. някой скоро махал ли ги е?

Катализаторите ти струват около 400лв.Тоя се опитва да те метне.
Моите ги дадох на сточна гара при мелницата.Доколкото знам,там ги плащат най-добре.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от (bubsa) » 17 Апр 2016, 17:38

tiho_madjarov написа:Колеги току що махнах долните 2 катализатора.Те са катализатор и гърне 2 в 1. Избушихме ги и запазих оригиналните гърнета и стана супер. Колата стана много по отзивчива на газта,с две думи коренна разлика във вървежа от преди. Сега ще видим и разхода как ще е,но предполагам,че ще падне поне малко. Катализаторите бяха напълно изгорели,задръстени и черни целите. Доволен съм.Дадоха ми 120 лв за двата. Колата е 530 дизел,ръчка-99 год. Горните няма да ги махам,защото най-вероятно ще замине турбото и не ми се рискува. :bchug:

На турбото ти му е по-добре без катализатори :winky:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Махане катализатор 530d

Мнение от spower » 20 Апр 2016, 16:15

Проверих цените на катализаторите и ето по номера: Предни след турбото: 7785909-240лв двата. Задни 2247990: между 70 и 80 лв за брой на различните места към днешна дата. Сега остава да видя къде ще ги свалям, че арабелите искат едни пари...
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook