Смяна волан на е39 - преди `99-та

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: и мисли
Мечтае да кара: Е39 Coupe
Детайли за колата: тъмна

Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от denq » 25 Мар 2013, 8:50

Попрочетох дискусията в тази: viewtopic.php?f=35&t=332472 темичка, но от всичкото разбрах единствено лекото напътствие от поста на колегата mad_presley. Имам желание и аз да си сменя волана с такъв след 99-та. Да опитам аз да ви помоля да споделите опит и по възможност снимки с обяснения относно конверсията ? Иначе с плащането е лесно и форума не е нужен тогава, а нали идеята на форума е да споделяме опит, а не да се бием в гърдите с думите "аз знам , ама няма да ти кажа ..."

Така, че, бих бил много благодарен , ако някой съ-изволи да сподели опит и публикуване на технологията по смяната на воланите :)

Поздрави
Традицията не създава качество и не води до усъвършенствания ... тя задържа клиентите въпреки лошото качество.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от mad_presley » 25 Мар 2013, 9:49

И кое точно да се обясни. В БГ никой не е правил подробни снимки на процедурата, за това се ползва тази тема http://www.bmwfaq.com/f16/montar-volant ... re-641437/
Режеш новия волан както е на снимките, лепиш (или ако си по-печен правиш отвори с резба за лентовия кабел на волана) и си свързваш старата инсталация към новия волан. Буксите за еърбега естествено са различни, за целта си вземаш букси от фейсовия бег, режеш твоите и свързваш новите. Буксата от мултифункцията на фейсовия е различна, за целта режеш буксата от сстарата мултифункция и я слагаш на новата. Имаше два кабела, които трябва да се завъртят, но едва ли някой ще ги помни на изуст. За целта пък има онлайн WDS http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/

Явно работата не е за всеки за това си направи преценка, дали можеш да се справиш или не ;)

Колегата @braina е с така направен волан, хем неговата е 96г с отделен модул за мултифункцията, можеш да го помолиш да се включи в дискусията ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: и мисли
Мечтае да кара: Е39 Coupe
Детайли за колата: тъмна

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от denq » 25 Мар 2013, 9:56

Ами явно 'щот онази тема е заключена, линка не ми се отваря, та за това и не я видях процедурата :)
Данке шьон, колега :)

п.с. Нека да стигна до спънка, пък тогава ще занимавам и другите. До тогава ще се опитам да схвана и направя всичко сам :D
Традицията не създава качество и не води до усъвършенствания ... тя задържа клиентите въпреки лошото качество.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от bili1 » 25 Мар 2013, 10:12

Ще следя темата с интерес! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от braina » 25 Мар 2013, 14:43

Междодругото не е задължително да се реже буксата за мултифункцията на лентовия кабел. Колегата Bloodnoon направи същата процедура, като мен, но в край на сметка се оказа че неговия лентов кабел е с идентична букса за мулти-то, като при новия волан с кръгъл бег (колата му е 98г. пройзводство)... така, че единствените доработки са прерязване на волана за лентовия кабел и взимане на жълтата букса от новия волан и слагането и на лентовия кабел на мястото на старата букса...

П.С. буксите за мултито се различават по цвят ако буксата е синя трябва да се изреже и да се пренаредят кабелите, ако е бяла би трябвало без проблем да влезе в мултито на новия волан. :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от mad_presley » 25 Мар 2013, 15:05

bili1 написа:Ще следя темата с интерес! :)

Да видим сега, след като още един човек сложил си такъв волан ти обясни, дали ще разбереш...аз лично се съмнявам :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: и мисли
Мечтае да кара: Е39 Coupe
Детайли за колата: тъмна

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от denq » 02 Апр 2013, 8:39

Снабдих се с геврек :) ся чакам да намеря бег на приемлива цена.
bili1, с какво пробива отвора за лентовия кабел, дрелка ли ?
Традицията не създава качество и не води до усъвършенствания ... тя задържа клиентите въпреки лошото качество.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от mad_presley » 02 Апр 2013, 16:54

Аз току що го поставих моя фейсов ///М :mrgreen:

Утре ще го сваля за тапициране и ще направя някоя друга снимка. При мен нямаше нужда от преправяне на буксата за мултито, директно си влезе на новото място, без да се "опъва". Единствено смених буксата за еърбега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от braina » 02 Апр 2013, 17:26

Поздравления ;)), къде ще го тапицираш и по какъв начин комбиниран с два вида кожа или само с един ? Аз тъкмо направих моя вече на тотал всичко е опционално и проблема с рецирколацията е отстранен по начина, който ми препоръча ;))
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от bili1 » 02 Апр 2013, 18:15

Да с дрелка се пробива после може да го дооформиш с пила да уплътни хубаво лентовия кабел който ще лепиш! :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от mad_presley » 02 Апр 2013, 19:07

Aз моя го дадох на фреза да ми го изрежат и да ми направят отвори с резба за лентовия кабел (моят не е лепен). Има и две издатини, които трябва да се отнемат с дремел, защото лентовия кабел опира в тях и ще стърже.

@bili1, лентовия кабел не трябва в никакъв случай да слиза до долу, за да може да се върти. Утре ще постна снимки, да видите, въпреки че малко ме е срам от работата на фрезиста :D

EDIT: Снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от mad_presley » 04 Апр 2013, 21:21

Още
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от mad_presley » 11 Апр 2013, 11:48

И вече готов.

Заради вас дадох 600+ лв, само да ви покажа, че става :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от Elesar74 » 11 Апр 2013, 11:59

Хубав, дебел геврек. Със здраве да го ползваш.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: и мисли
Мечтае да кара: Е39 Coupe
Детайли за колата: тъмна

Re: Смяна волан на е39 - преди `99-та

Мнение от denq » 11 Апр 2013, 12:20

mad_presley написа: Заради вас дадох ...

Евала ! :clap: няма да се забрави
Традицията не създава качество и не води до усъвършенствания ... тя задържа клиентите въпреки лошото качество.
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook