Проблем навигация МК3

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 1.05.2012
Местоположение: варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i
Мечтае да кара: BMW M6 G-power
Детайли за колата: Не е перфектна,но си я обичам..;pp

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от lud fen » 28 Яну 2017, 22:35

Мерси на всички за отговорите,но аз на тема коли съм малко гол,особенно по електроника.Та явно ще се ходи по ел техници из Варна,а и може и да ми обновят Мк3 с по новата верси.Имаше колега от сайта който се занима с това,ще го потърся мисля че ще се оправи,стига да му се занимава :mrgreen: :bowdown:

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от ivo1bg » 29 Яну 2017, 1:06

Пиши на колегата Mad Presley. Той е във Варна и би могъл да помогне.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.08.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от ashm0o » 15 Мар 2017, 17:54

Имам въпрос относно Мк3 , дисплея работеше и след може би като мина през дупка или по голямо разтърсване изгасваше и пак се оправяше , и червения деод на компа не свети , от какво може да е

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от stony1 » 16 Мар 2017, 13:55

ashm0o написа:Имам въпрос относно Мк3 , дисплея работеше и след може би като мина през дупка или по голямо разтърсване изгасваше и пак се оправяше , и червения деод на компа не свети , от какво може да е


Ако червения диод на МК3 модула не свети, няма да имаш меню на дисплея освен ако нямаш ТВ модул. В този случай, че излиза менюто от ТВ модула, а премигването ще се дължи на опитите на МК3 модула да стартира.
Казано накратко МК3 модула е за профилактика.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.02.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от bandits » 16 Мар 2017, 16:02

Колеги някой може ли да сподели дали голямата навигация 16:9 може да работи с модул мк2.Взех един модул сложих го и самия дисплей започна да прескача,има ли вариант да се направи с мк2 или трябва да сложа мк3.Колата е 2001 година е39.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от stony1 » 17 Мар 2017, 9:04

bandits написа:Колеги някой може ли да сподели дали голямата навигация 16:9 може да работи с модул мк2.Взех един модул сложих го и самия дисплей започна да прескача,има ли вариант да се направи с мк2 или трябва да сложа мк3.Колата е 2001 година е39.

Може да работи, а това прескачане е показателно за две неща:
1. Липса на сигнал "синхронизация";
2. МК2 модулът е прецака.
Има и вариант ТВ модулът да не е наред, но лесно може да се провери, като се изключи МК модула и се тества менюто на ТВ модула.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.02.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от bandits » 17 Мар 2017, 13:42

Като изключва мк всичко си работи,когато вкарам двете букси отзад започва да прескача.Не ми е ясно само къде да вкарам антената,която на мк3 се слага отзад на самия модул и как да го синхронизирам,чета някакви английски форуми,обаче не ми е много добър английския ;).Доколкото разбрах се изключва акумулатора за някакво време и после се слага пак,обаче остава въпроса къде да сложа антената.

Модула да прием,че работи до последно е работил на друга кола.Интересува ме само как се прави точно синхронизацията достатъчно ли е да го закача и да дръпна за малко акумулатора или си има тънкости,също така на мк3 освен двете големи букси има една малка предполагам е антена и се слага на самия модул,на мк2 няма за малкия кабел него къде го слагам?Благодаря предварително.

Stony1 нямам тв модул :confused: в какво се състои профилактиката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от mad_presley » 17 Мар 2017, 22:22

ivo1bg написа:Пиши на колегата Mad Presley. Той е във Варна и би могъл да помогне.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Ми...по-не :mhihi:
Колегата @stony1 има някакви нведоми логики, дето даже и във Philips не знаят за горките МК3-ки и се бие в гърдите, че няма такова нещо, като умряло МК3 и всичко се оправя само със слагане на CD софтуер :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от stony1 » 17 Мар 2017, 23:15

mad_presley написа:
ivo1bg написа:Пиши на колегата Mad Presley. Той е във Варна и би могъл да помогне.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Ми...по-не :mhihi:
Колегата @stony1 има някакви нведоми логики, дето даже и във Philips не знаят за горките МК3-ки и се бие в гърдите, че няма такова нещо, като умряло МК3 и всичко се оправя само със слагане на CD софтуер :mhihi:


Никъде не съм казал, че всичко оправям със слагане на CD софтуер! Недей да ми изопъчаваш думите!
Ако прочетеш внимателно какво пиша ще видиш, че става дума за фърмуера на навигационните модули, които се слага по друг начин! Софтуерът дето всеки си го туря с диска е онази част, която ви променя интерфейса дето го гледате на монитора.
И да, не умират модулите, освен ако не ги залеете с вода и не им изгорят половината електронни компоненти.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от stony1 » 17 Мар 2017, 23:23

bandits написа:Като изключва мк всичко си работи,когато вкарам двете букси отзад започва да прескача.Не ми е ясно само къде да вкарам антената,която на мк3 се слага отзад на самия модул и как да го синхронизирам,чета някакви английски форуми,обаче не ми е много добър английския ;).Доколкото разбрах се изключва акумулатора за някакво време и после се слага пак,обаче остава въпроса къде да сложа антената.

Модула да прием,че работи до последно е работил на друга кола.Интересува ме само как се прави точно синхронизацията достатъчно ли е да го закача и да дръпна за малко акумулатора или си има тънкости,също така на мк3 освен двете големи букси има една малка предполагам е антена и се слага на самия модул,на мк2 няма за малкия кабел него къде го слагам?Благодаря предварително.

Stony1 нямам тв модул :confused: в какво се състои профилактиката.


Видео сигнала от МК модула е проблемното нещо. Има вариант някой от кабелите на синята букса да е прецакан, но те са коаксиални и рядко дефектират. Може да има проблам в буксата или както написах по-горе, проблем в синхронизацията. Това е сигнал, който при МК модулите е по отделен кабел и ако този сигнал липсва, изображението на монитора "прескача". Последният възможен вариант е видеопроцесора на МК модула да не изработва правилния RGBS сигнал, което може да се дължи на софтуерен или хардуерен проблем.
Добре е този модул да се види от специалист.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от gentata » 18 Мар 2017, 12:34

bandits написа:Като изключва мк всичко си работи,когато вкарам двете букси отзад започва да прескача.Не ми е ясно само къде да вкарам антената,която на мк3 се слага отзад на самия модул и как да го синхронизирам,чета някакви английски форуми,обаче не ми е много добър английския ;).Доколкото разбрах се изключва акумулатора за някакво време и после се слага пак,обаче остава въпроса къде да сложа антената.

Модула да приемем,че работи до последно е работил на друга кола.Интересува ме само как се прави точно синхронизацията достатъчно ли е да го закача и да дръпна за малко акумулатора или си има тънкости,също така на мк3 освен двете големи букси има една малка предполагам е антена и се слага на самия модул,на мк2 няма за малкия кабел него къде го слагам?Благодаря предварително...


Няма синхронизация, за това прескача изображението. Тук казват (пишат) че за да се оправи проблема, ако не става въпрос за проблем с кабелите, е достатъчно да се махне предпазителя на монитора за известно време и да се включи отново. Така монитора "разпознавал" входния сигнал и си оправял синхронизацията. Това лично мен ме съмнява, но щом го е написал някой може и да го е правил. Също така се споменава че "евро МК2" може да не поддържат 16:9 монитори.
Навигацията с МК2 има отделен приемник (отделен модул) в който се включва GPS-антената.
Намери си друг (работещ) МК3 или направо търси МК4 - по-добтия вариант.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от stony1 » 18 Мар 2017, 22:41

gentata написа:
bandits написа:Като изключва мк всичко си работи,когато вкарам двете букси отзад започва да прескача.Не ми е ясно само къде да вкарам антената,която на мк3 се слага отзад на самия модул и как да го синхронизирам,чета някакви английски форуми,обаче не ми е много добър английския ;).Доколкото разбрах се изключва акумулатора за някакво време и после се слага пак,обаче остава въпроса къде да сложа антената.

Модула да приемем,че работи до последно е работил на друга кола.Интересува ме само как се прави точно синхронизацията достатъчно ли е да го закача и да дръпна за малко акумулатора или си има тънкости,също така на мк3 освен двете големи букси има една малка предполагам е антена и се слага на самия модул,на мк2 няма за малкия кабел него къде го слагам?Благодаря предварително...


Няма синхронизация, за това прескача изображението. Тук казват (пишат) че за да се оправи проблема, ако не става въпрос за проблем с кабелите, е достатъчно да се махне предпазителя на монитора за известно време и да се включи отново. Така монитора "разпознавал" входния сигнал и си оправял синхронизацията. Това лично мен ме съмнява, но щом го е написал някой може и да го е правил. Също така се споменава че "евро МК2" може да не поддържат 16:9 монитори.
Навигацията с МК2 има отделен приемник (отделен модул) в който се включва GPS-антената.
Намери си друг (работещ) МК3 или направо търси МК4 - по-добтия вариант.


Това с предпазителя на монитора няма да свърши работа, но не ми се навлиза в подробности относно видео сигнали и тяхната синхронизация. Ако някой е оправил по този начин монитора си, проблемът му не е бил в синхронизацията.
Евро МК2 поддържа 16:9 монитори, проверено и тествано е, но са много случаите, в които МК2 се държи по описания начин. Дори съм имал случай, при който МК2 модул работи перфектно на даден автомобил, а при преместването му на друг, картината е размазана.
Има и еднин друг важен момент - синхронизажия може и да има, но сигналът да не е в параметри. Тогава резултатът ще е същия.

Колегата е прав - намери си МК3 или МК4.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Проблем навигация МК3

Мнение от mad_presley » 19 Мар 2017, 22:52

До сега над 20 пъти съм слагал 16:9 монитор на МК2 и винаги в началото прескача, все едно липсва синхронизацията на RGB-то. Като заспи колата се оправя или като заспи МК2-ката. Може би не маловажен факт е, че винаги са били ъпдейтнати до 2-1/80.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook