Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъздушава

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъзду

Мнение от Elesar74 » 15 Авг 2016, 9:07

Няма какво да счупиш, дърпай по-силно, както ти казаха няма друг начин.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 16.11.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525dA '09
Мечтае да кара: ново БМВ

Re: Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъзду

Мнение от batvlady79 » 12 Сеп 2019, 8:12

Темата е стара, но никъде не успях да видя някой да е коментирал за пробката за обезвъздушаване, която се намира на маркуча, който се връща в радиатора. Не знам как е на Е39, но аз съм с Е60 525д 197 к.с. и е почти невъзможно да се развие без да се свали дросела, който се намира над нея. А в ТИС изрично пише да се отвият и двете - тази и другата на термостата на ЕГР-а.

Та въпросът ми е - как се справяте с тази , която стои под дросела/вакуум контрола на ЕГР-а ? Не знам кой инженер е решил да я остави точно там, но съм просто изумен :kuku:
Когато прочетох за вредата от алкохола, се отказах от четенето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъзду

Мнение от Z3Ro* » 13 Сеп 2019, 23:23

На е60 в момента не се сещам точно как е, но би трябвало да е със същите пробки като на е39 - пластмасови с кръстата глава. Та тези се късат/чупят доста често, понеже пластмасата е опечена доволно. Като се скъса главата и тялото остане в маркуча, почва да сълзи и се вади сравнително невъзможно, без да спукаш пластмасовата тръба. После смяната й едно че не е евтина, и второ си е играчка... Обезвъздуши си я през казанчето - парното да духа на макс топло и доливай, като колата да е или на равно място, или предницата леко на по-високо...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъзду

Мнение от Kurtov » 17 Сеп 2019, 22:12

Z3Ro* написа:На е60 в момента не се сещам точно как е, но би трябвало да е със същите пробки като на е39 - пластмасови с кръстата глава. Та тези се късат/чупят доста често, понеже пластмасата е опечена доволно. Като се скъса главата и тялото остане в маркуча, почва да сълзи и се вади сравнително невъзможно, без да спукаш пластмасовата тръба. После смяната й едно че не е евтина, и второ си е играчка... Обезвъздуши си я през казанчето - парното да духа на макс топло и доливай, като колата да е или на равно място, или предницата леко на по-високо...



За парното ясно, ама как точно ще я обезвъздушиш през казанчето ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъзду

Мнение от Z3Ro* » 18 Сеп 2019, 20:08

Kurtov написа:
Z3Ro* написа:На е60 в момента не се сещам точно как е, но би трябвало да е със същите пробки като на е39 - пластмасови с кръстата глава. Та тези се късат/чупят доста често, понеже пластмасата е опечена доволно. Като се скъса главата и тялото остане в маркуча, почва да сълзи и се вади сравнително невъзможно, без да спукаш пластмасовата тръба. После смяната й едно че не е евтина, и второ си е играчка... Обезвъздуши си я през казанчето - парното да духа на макс топло и доливай, като колата да е или на равно място, или предницата леко на по-високо...



За парното ясно, ама как точно ще я обезвъздушиш през казанчето ?

С доливане на отворена капачка, докато спре да спада нивото, струята от малкия маркуч отляво на капачката стане постоянна и колата загрее до работна температура...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъзду

Мнение от Kurtov » 18 Сеп 2019, 22:37

Тоест колата сама ще се обезвъздуши.
Това не го знаех, благодаря! :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Охладителна система 525д-Термостат, Антифриз и Обезвъзду

Мнение от FaceOff » 20 Сеп 2019, 17:27

Ще си позволя да допълня малко колегата - на другия ден преди да се запали колата е хубаво да се отвори капачката, и ако има нужда да се долее.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook