Ръчна спирачка - регулиране

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i '96
Мечтае да кара: non-stop

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от Lawmaker » 17 Сеп 2012, 18:58

Става с ръчкане , ама да знаеш къде да ръчнеш. Пружината е пред цилиндърчето и тя бърка малко работата :)
Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от ares2 » 22 Фев 2014, 14:13

някои дали е сменял накладките на ръчната и какво може да препоръчате.. :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от @2bar » 22 Фев 2014, 14:31

ей т'ва всичко ти го препоръчвам (плюс жила и дискове, ако не е необходимо) и следващите 150к км няма да имаш проблем (ако разбира се всичко се монтира като хората).

http://de.bmwfans.info/parts-catalog/E39-Sedan/Europe/520i-M54/L-M/aug2001/browse/brakes/service_kit_for_brake_shoes_value_line/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от ares2 » 22 Фев 2014, 15:54

мерси колега. ще поразпитам с номера му тия дни.. дали се води оригинална част?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от sean-john » 04 Апр 2014, 19:17

И аз пробвах това регулиране,при мен само едното колело хвана...другото явно е заминало на 100% то се е видяло,че ще ги сменям,но целта беше да се пробва този вариант.Да ви кажа,че е супер лесно...нацелва се през отвора на някой болт и с права отверка се изтиква отгоре,надолу едно по едно зъбче.Аз пробвах като ми е опъната ръчната и така завивах,завивах докато спря и не позволяваше повече...след това пробвах и диска не можех да го завъртя с ръка...пуснах ръчната,опънах я пак и дозатегнах,сега хваща доста повече от преди :mhihi: макар и само едното колело.Цялата процедура от - до иска не повече от 10-15 мин на гума...


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от dbanchev » 05 Апр 2014, 10:39

Това упражнение го играх миналото лято и аз, натегнах с тия тресчотки и държеше бетон до сега. От известно време обаче почва да поотхлвабва, та ще сменям накладките май скоро. Иначе процедурата е така- пробвайте с натягане първо, ако не са заминали тотално накладките ще изкара известно време и тогава нови, като се пилнат накладките си искат реглаж и си карат после, не се хвърляйте на непременна смяна ако нямате ръчна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от ares2 » 11 Апр 2014, 19:10

само да напомня че един от големите проблеми на неспирането според мен е вътрешната страна на дисковете..
поне моите са в ужасно състояние там където трябва да деистват тези накладки.. замислям се да не ги ли закарам на стругар да ги мине и заглади леко. от корозия направо са станали грапави
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 351
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: софия кв.Редута
Пол: Мъж
Кара: LX62314
Мечтае да кара: e31 860
Детайли за колата: Бърза,Мощна,Вечна

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от gsi_leo » 13 Апр 2014, 13:40

При мен се размина само с натягане на реглажния механизъм и обиране на хлабината на жилата от гайките.Сега лови от доста ниско ама пак нещо не ми харесва как спират,ама като се има в предвид каква им е работната площ не се очудвам че приплъзват толкова лесно. :driving:
-0896965069-Сашо
...готов да помогне всекиму...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от abracadabra » 06 Юни 2014, 14:40

Хубаво би било да снимате как става през дупката на болта на джантата. Ако някой го прави нека снима.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от dbanchev » 06 Юни 2014, 15:55

Ами то и да се снима колега няма да се види кой знае какво.... С напипване става образно казано :mhihi: , долу посредата е реглажния механизъм с фенерче светкаш през дупка за болт на диска и ще го видиш, после с права отверка буташ зъбчатката нагоре и така докато обереш хлабината да почне леко да задъжа диска, ама леко съвсем и си готов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от Ivo_Borisov » 06 Юни 2014, 15:59

За Е46 ама е същото
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от nightdriver » 06 Юни 2014, 21:29

Колеги , онзи ден се занимавах с ръчната и най-бързо става , като свалите спирачния апарат с накладките комплект (без да ги разглобявате от спирачния апарат) - салянето става с камък или гайчен ключ номер 16 и после сваляте диска и после правите каквото искате :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от abracadabra » 09 Юни 2014, 14:50

dbanchev написа:Ами то и да се снима колега няма да се види кой знае какво.... С напипване става образно казано :mhihi: , долу посредата е реглажния механизъм с фенерче светкаш през дупка за болт на диска и ще го видиш, после с права отверка буташ зъбчатката нагоре и така докато обереш хлабината да почне леко да задъжа диска, ама леко съвсем и си готов.

Да, прав си. Представям си го. По, ясно няма накъде. А, и снимка няма да може да се направи(все пак светиш с фенерче в дупката). Само там едни казват шестограм е било, други(ето и ти -зъбчатка). На теб вярвам, щото и аз така си го представям.
...Е, Зъбчатка е!
Благодаря!
П.П.
Сега тегля и PDF файла за Е39-ката, но го чакам още....
Изтеглих го, професионално и много ясно е написано. Само да отбележа: Както казва в поста си колегата dbanchev, -" с права отверка буташ зъбчатката нагоре и така докато обереш хлабината да почне леко да задъжа диска, ама леко". Точно това е! Нагоре. Защото там на английски е обяснено че се бута надолу за разхлавване! ...-Да не се обърка някой. - Значи буташ нагоре и стяга! :D
...
Много яка тема се получи. Дано да е полезна!
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от ares2 » 09 Юни 2014, 16:30

пак ще питам.. ако си занеса дисковете на стругар и мине много леко вътрешните стени където държи ръчната дали ще е проблем? дали ще ги изтъни или е ок?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Ръчна спирачка - регулиране

Мнение от doomy525 » 09 Юни 2014, 19:27

При мен съм забелязал следното явление :lol:
При мокро време /дъжд, сняг/ ръчната държи страшно добре, но я забелязвам, че само от дясно хваща и въпреки това като е такова времето - не пуска :) Въпроса ми е на какво се дължи това, че само на дясното колело хваща? И защо се влияе от климатичните условия? :lol:
Иначе сега през жегите пак хваща, но трябва да я дръпна 3-4 зъба по-нагоре, а при мокро време 2-3 зъба са достатъчни :) :bchug:

п.с - накладките на ръчната са сменени с чисто нови
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook