Провери спирачните накладки (check brake linings)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: Провери спирачните накладки (check brake linings)

Мнение от NAPSTERS » 02 Фев 2012, 20:16

emo1212 написа:И така най сетне успях да се добера до сервиза вече всичко е наред. Проблема беше в датчика на задното дясно колело понеже колата ми вози много твърдо я закарах в сервиз да и видят ходовата част от зад и да ми видят ръчната спирачка. Тия " майстори " хем нищо не свършиха по колата ми продължава да си вози твърдо на всичкото отгоре като разглобявали за да ми проверят ръчната скъсали датчика и вместо да ми кажат го дали на късо и оставили кабела да си виси, да ама диска го увлякъл и го вкарал между щита и диска там го е протрил и лампата светна. Ако някои знае какъв може да е проблема колата да вози толкова твърдо от зад ще съм му благодарен ако сподели. На BMWDream искам да кажа че съм на 37 години от 15 годишен нито мама нито тати са ми носили нещо колата съм си я купил чисто нова през 1998 и аз никога не съм извършвал самостоятелен ремонт не смятам, че като се обръщам към професионалисти за помощ означава че не се интересувам от колата си. Все пак нали затова са сервизите :roll: :driving:

евала за приказката хареса ми :yes: сега по темата, провери си амортесъорите дали няма някой с блокирал щок. сега в големите студове се случва да замръзнат и стават кокъл.
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Провери спирачните накладки (check brake linings)

Мнение от turbo » 03 Фев 2012, 6:52

Колега, от кога вози твърдо колата?
Гледам, че си 1998 и явно си с големия борд, което май значи, че си комби... Те по принцип возят малко по-твърдо, по мое мнение, заради въздушното окачване отзад.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 20.01.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ 530Д

Re: Провери спирачните накладки (check brake linings)

Мнение от emo1212 » 03 Фев 2012, 15:14

Твърдото возене започнах да усещам от септември месец. Август месец сменях предни беше ми изтървал предния десен смених ги и двата в сервиз майсторите казаха че се сменят и двата. Да колата е комби. Не знам да имам въздушно окачване аз и не разбирам знам че има амортисьори и пружини. Бяха ме предупредили за размера на гумите, но аз винаги слагам гуми както са описани експерименти не си правя ;). Ще изчакам да мине зимата да видим дали ще се оправи и ако не нови пружини и амортисьори мисля че ще свършат работа. И без това са вече на 14 години мисля че им е време и ако не се оправи ще се надявам на вашата експертна помощ :yes: :yes: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Провери спирачните накладки (check brake linings)

Мнение от Tsureto » 12 Окт 2018, 12:09

Колеги вдигам темата. Имам грешката Brake Linings. Дадох преден ляв и заден десен датчик на късо. Откачих акумулатора за 15 мин. Давам на контакт и чакам 1 мин. Натискам спирачката и давам на контакт и пак чакам. Е, нито една от тези процедури не спомогна, да се махне грешката от таблото. Моля за помощ и за решение?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook