Автоматично регулиране на фаровете Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от valeri_ignatov » 02 Май 2015, 18:05

Elesar74 написа:На предния и задния мост, от дясната страна. Като завъртиш предното дясно колело, може да го видиш, закачен е за част от окачването.
От сайта на realoem.com
37146784696.jpg


Колега дали от тия датчици ми е проблема когато запаля ксенона двете лупи се вдигат на горе и веднага падат в заспало положение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от Elesar74 » 03 Май 2015, 7:10

Дали, ама надали. Както винаги съм казвал, диагностика колага. Датчиците излизат, ако са проблемни. Сигурно са те, по описаните признаци, но закачи я на кабела, за да си сигурен.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от dicho0o » 04 Май 2015, 20:42

Колеги и аз имам някакъв проблем с този автоматичен ел.реглаж.Като купих колата смених водачите с нови,старите бяха счупени.
Проблема е че фаровете ми са прекалено ниски и ми е много трудно да карам вечер.Настройвам си ги ръчно от врътките на самите фарове и са ми супер като е на място,но като тръгна и се забиват в земята и се кара много трудно.От врътките на фаровете са почти максимално вдигнати,каня се да ги вдигна още,защото като карам падат много.
Имам активиран ДРЛ на дълги,забелязал съм,че като запаля и се пуснат дългите фаровете се вдигат и се смъкват много леко,като пусна късите се смъкват още на долу,на място на дълги не се местят.
Забелязал съм че вечер при рязки спирачки се вдигат сами.
Кажете ми как да "кажа" на колата че ги искам по-високи с ИНПА опитах със сменяне на едни стойности и става,но не се запаметяват....
Благодаря на всички отзовяли се,ако не съм описал нещо добре кажете ще обясня ако трябва и клип ще направя на поведението и.
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Май 2015, 21:11

Имаш ли грешки в модула за авт регулиране? При тест работят ли нагоре надолу?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от Elesar74 » 05 Май 2015, 8:12

dicho0o написа:Колеги и аз имам някакъв проблем с този автоматичен ел.реглаж.Като купих колата смених водачите с нови,старите бяха счупени.
Проблема е че фаровете ми са прекалено ниски и ми е много трудно да карам вечер.Настройвам си ги ръчно от врътките на самите фарове и са ми супер като е на място,но като тръгна и се забиват в земята и се кара много трудно.От врътките на фаровете са почти максимално вдигнати,каня се да ги вдигна още,защото като карам падат много.
Имам активиран ДРЛ на дълги,забелязал съм,че като запаля и се пуснат дългите фаровете се вдигат и се смъкват много леко,като пусна късите се смъкват още на долу,на място на дълги не се местят.
Забелязал съм че вечер при рязки спирачки се вдигат сами.
Кажете ми как да "кажа" на колата че ги искам по-високи с ИНПА опитах със сменяне на едни стойности и става,но не се запаметяват....
Благодаря на всички отзовяли се,ако не съм описал нещо добре кажете ще обясня ако трябва и клип ще направя на поведението и.


Колега, INPA може да ти каже за проблем с автоматичното ниво. Причината са двата или единия датчици, които дават информация за натоварването на колата и оттам LCM-a регулира нивото на фаровете. Пусни чек на модула и сложи тук един screenshot да се види от колегите за да ти се помогне адекватно.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.07.2012
Местоположение: София
Кара: е46 318i
Мечтае да кара: Вече го кара :)

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от theshadowtm » 09 Ное 2017, 15:08

Здравейте Колеги,

Някой да е пробвал да монтира алтернатива на този датчик?
Някаква различна марка от БМВ оригинала.
Ако да, коя е марката и какви са отзивите (става или не за дълготраен заместител)?

Благодаря предварително за помощта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от Хрuсто » 09 Ное 2017, 17:55

Записваш номера на твоя, отиваш в магазин за авточасти(или през нета), даваш номера ит ти вадят поне 10 различни марки...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Автоматично регулиране на фаровете Е39

Мнение от bioz » 09 Ное 2017, 23:23

Тия датчищи не дават фира лесно, взимаш си един оригинален от моргата и си готов. Ако има проблем с някой от тях ще запише грешка, щом няма грешка значи са ок, най-добре първо си виж грешките в light модула.

Аз имах проблем с единия, самия датчик работеше, но пластмасовото рамото което се хваща за носача се беше счупило.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook