Автоматично отваряне на багажника?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от AGT » 24 Окт 2015, 14:07

Аз вече имам от тези 2 броя - http://www.bearingboys.co.uk/B20x64_Med ... ng-31092-p , но ще ги монтирам като се прибера в Бг а и амортисьорчетата трябва да сменя . С две думи нямам наблюдения . Не са от най-евтините , но е решение . От тази тема ги видях - http://www.bmw-driver.net/forum/showthr ... 398?page=1
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от stony1 » 24 Окт 2015, 17:57

Винаги е интересно да се четат теми, свързани с ъпгрейди по любимата марка :yes: Всеки BMW ентусиаст иска да има колкото може повече глезотийки по колата, а автоматичното отваряне на задния капак е доста полезна придобивка.
Реализацията на проекта с използване на пружини лично за мен е временно решение, т.е. погъделичкваме си егото и се радваме на нова придобивка, но нещата са малко по-сложни. Моето мнение е, че капака трябва да се отваря плавно и в крайното си положение да няма никакви колебания. След като се отваря дистанционно, то е добре, да не казвам задължително, да се затваря с натискането на бутон, както при Е39 комби. Бутонът може да не е на самия капак, а някъде около ключалката, която е в основата на багажника. Всичко това обаче няма как да се реализира само с пружини, а по-скоро с механизъм, аналогичен на този който се монтира в Е38.
Та откакто чета темата, около 4 години, никой от колегите, писали тук не се е похвалил, че е реализирал проекта. Ще следя с интерес, докато работя по моите проекти и продължавам да разработвам вариант със 100% автоматика на багажника на моето Е39.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от Elesar74 » 26 Окт 2015, 10:06

Мен повече ме интересува вграждане на хидравличното отваряне и затваряне на багажника при комбитата. Моя заден капак взе да не държи като че ли и мисля направо да взема да инсталирам тази система, разбира се ако я намеря и мога да си я позволя.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от stony1 » 26 Окт 2015, 11:01

Elesar74 написа:Мен повече ме интересува вграждане на хидравличното отваряне и затваряне на багажника при комбитата. Моя заден капак взе да не държи като че ли и мисля направо да взема да инсталирам тази система, разбира се ако я намеря и мога да си я позволя.


Ще ти трябва друг комфорт модул и серво за пина, който ключалката захваща при затварянето на багажника. После малко кабели, разглобяване на половината кола и накрая кодиране на модулите. Нищо работа, но цената не е ясна.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от Elesar74 » 26 Окт 2015, 15:01

Благодаря за инфото колега.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от racing_team_vidin » 26 Окт 2015, 16:44

на комбито, не трабва серво за ключалката, защото има софт клоус

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от stony1 » 26 Окт 2015, 20:06

racing_team_vidin написа:на комбито, не трабва серво за ключалката, защото има софт клоус

Не говоря за серво на ключалката, а за серво на чопа дето ти осигурява този софт клоус. Говоря за номер 4 от схемата: http://2009.bmwfans.info/parts/catalog/ ... ng_system/
Та ако колегата го няма на неговото комби ще трябва да си го набави, иначе няма да има автоматично затваряне, а автоматично притваряне.
Последна промяна stony1 на 26 Окт 2015, 20:41, променена общо 1 път
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от racing_team_vidin » 26 Окт 2015, 20:35

Това е софт клоус моторчето!
Всички е39 комбита и е38 ци го имат.
Говорим едно и също...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от Elesar74 » 27 Окт 2015, 11:43

Ами не знам дали е същото, аз като затварям капака не го "хлопвам", ами само го оставям, нещо като пред затваряне и той сам се прибира. Предполагам, че за това говорите, не знаех как се казва. Но като цяло се отказах от подобна инвестиция.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от tihomir87 » 05 Яну 2016, 18:41

Здравейте отново колеги, това на което попаднах ровейки се в един китайски сайт ми хареса като идея но не занам дали при нас ще свърши работа погледнте тия 2 линка и дайте мнение. самите обяви продавачите на тия работи показват със снимки УШ как работи НО ДАЛИ Е ТАКА ? надявам се скоро да получа мнението ви и да поръчваме :lol:

http://www.aliexpress.com/item/VW-Golf- ... 18400_6149



http://www.aliexpress.com/item/160g-car ... 18400_6149

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от sean-john » 15 Ное 2016, 17:47

AGT написа:Аз вече имам от тези 2 броя - http://www.bearingboys.co.uk/B20x64_Med ... ng-31092-p , но ще ги монтирам като се прибера в Бг а и амортисьорчетата трябва да сменя . С две думи нямам наблюдения . Не са от най-евтините , но е решение . От тази тема ги видях - http://www.bmw-driver.net/forum/showthr ... 398?page=1


Монтира ли ги колега?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от hummer » 15 Ное 2016, 17:59

Намерих подходяща пружина ,обаче ябълките на оригиналните амортисьори не се развиват и няма как да сложа шайби :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от sean-john » 15 Ное 2016, 18:17

Аз мисля да поръчам от Aliexpress-a такива пружини и амортисьори с 680нютона и без това моите са тотално заминали.Ще разгледам да видя как стоят нещата.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от tihomir87 » 16 Ное 2016, 9:51

това че не се отвиват главите го установих преди доста време. решението е подмяна на 2-та амортисьора. но никой досега не е дал някакво решение на проблема с пружините, а и като гледам няма голям интерес освен от мен :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от sean-john » 16 Ное 2016, 10:57

Аз също съм зарибен,защото си е доста полезно авт. отваряне... пратих запитване до сайта споменат по назад дали ябълките на амортисьорите предлагани от тях се развиват.Дано отговорят.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook