Автоматично отваряне на багажника?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от tihomir87 » 07 Яну 2015, 16:17

колеги писах на няколко български фирми за изработване на пружини и чакам да ми върнат отговор, да видим на какви пари ще ги направят родните прозводители :)

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 17.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e39 m57d25
Мечтае да кара: V7

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от Saso_OS » 07 Яну 2015, 19:35

Относно хидравликите и маслата както си писал, това е проекта в който се отваря и затваря сам. А при този по ниско бюджетен проект само се отваря с помощта на начални тлъскачи на мястото на нашите "буфери", променящи ъгъла за отваряне на багажника. От там идва ролята на пружините койте се виждат на клипа да изтласкат капака около 64мм и от там вече амортисьора би трябвало да има достатъчна сила да доотвори капака. От там идва един друг проблем, прекалено бързо отваряне на капака и доста сила за затварянето му :yes: .

п.с. Колега в запитването което си направил за пружини писал ли си някакви технически характерискити и ако да какви :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от ares2 » 08 Яну 2015, 9:45

не знам дали писах тук но може ли да кажете има ли разлика в тези ходравлики на комбитата и на седана.. става дума за самите амортесьори
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от tihomir87 » 08 Яну 2015, 10:52

както казах вчера писах на няколко бг фирми за производство на пружини като им постнах самите линкове на пружини в тоя чуждия сайт който няма доставка до бг (бяха сложени тук във фоума), като се надявах да видят там характеристиките на пружините и да ми дадат цена за направата им. А отговорът им е следния ....

Уважаеми г-н Тодоров,

По така предоставените параметри не е достатъчна информацията, за да Ви предоставим оферта.
Необходим ни е чертеж, мостра или следните данни за пружината:
- диаметър на материала (на тела)
- диаметър на пружината (вътрешен и/или външен)
- брой навивки или стъпка
- свободна дължина на пружината
- евентуално ако има и други изисквания относно сила и др.

ТААА някой можели да даде такива данни за да им ги пратя и да видим цената ?

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от tihomir87 » 08 Яну 2015, 11:02

в отговор на въпроса на арес2 мога да ти дам следните линкове и като погледнеш самите характеристики дължина, дебелина и т.н. сам ще видиш разликата между амортисьорите на седана и комбито

седан http://store.emk-33.com/product/794201/ ... 5-tst.html

комби http://store.emk-33.com/product/794203/ ... 7-tst.html

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 17.03.2006
Кара: E39 530d

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от ombreto » 08 Яну 2015, 21:45

И аз живо се интересувам от тази екстра, за комби имам в предвид.
Според вас възможно ли е присаждане на хидравличните цилиндри, хидравличната помпа и подвръзването на управлението на кола без тази екстра. Маркучите лесно ще се вкарат под корите, но цилиндрите дали ще има къде и за какво да се закрепят между двете аморетисьорчета?Сега ме мързи да я отварям да проверя на тоя студ :mhihi: , ако някой колега е правил тая процедура нека бъде така добър да сподели.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 17.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e39 m57d25
Мечтае да кара: V7

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от Saso_OS » 08 Яну 2015, 23:37

tihomir87 написа:както казах вчера писах на няколко бг фирми за производство на пружини като им постнах самите линкове на пружини в тоя чуждия сайт който няма доставка до бг (бяха сложени тук във фоума), като се надявах да видят там характеристиките на пружините и да ми дадат цена за направата им. А отговорът им е следния ....

Уважаеми г-н Тодоров,

По така предоставените параметри не е достатъчна информацията, за да Ви предоставим оферта.
Необходим ни е чертеж, мостра или следните данни за пружината:
- диаметър на материала (на тела)
- диаметър на пружината (вътрешен и/или външен)
- брой навивки или стъпка
- свободна дължина на пружината
- евентуално ако има и други изисквания относно сила и др.

ТААА някой можели да даде такива данни за да им ги пратя и да видим цената ?


диаметър на материала - мисля че е 4,5мм но не съм сигурен
диаметър на пружината - вътрешен 10мм
- външен (ако материала е 4,5мм) около 20мм
брой навивки (синия модел) - 14
свободна дължина - 64мм
сила - 1,2кг на мм

п.с. това са данните от сайт-а производител, брой навивки - от клипа на колегата . Покажи им това и да видим какво ще кажат. Има и един друг проблем не решен за сега а именно поставянето на самите пружини, понеже оригиналните амортисьори на багажника не им се махат ябълките

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от tihomir87 » 09 Яну 2015, 8:53

Пратих им въпросните данни и ще видим, само да кажа че от 6 фирми за правене на пружини само 1 отговори.... другите са мн сериозни.

А между другото ми хрумна една идея, пружини от клапани нямал да свършат тая работа ? примерно тези

http://olx.bg/kt-pruzhini-tarelki-klinc ... -i65988080

понеже трудно се намират ТТ данни за пружините на клапаните писах на няколко човека в олх.бг и само това имам като отговор и снимки.

А за амортисьорите си прав, май ще трябват нови примерно тези който беше постнал един колега тук http://store.emk-33.com/product/794201/ ... 5-tst.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от deyan-enchev » 09 Яну 2015, 14:35

Аз съм с такива - не са хубави, бързо им пада пауъра - за около 4-5 месеца са на състоянето на оригиналните от 15 години ...
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 17.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e39 m57d25
Мечтае да кара: V7

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от Saso_OS » 09 Яну 2015, 18:22

Аз затова си купих STABILUS, каквито всъщност са и оригиналните... Дано някоя от фирмите да се отзоват, макат че се съмнявам понеже не ни трябват 1000бр. а примерно 10...

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от tihomir87 » 12 Яну 2015, 8:52

какво да ви кажа бг производители нямат интерес да отговорят на запитване, а после всеки реве, че няма работа и пари......
отказвам се от варианта да си купувам пружини явно няма да стане. Засилвам се на моргата днес следобед да видя за пружини от клапани нещо такова ако намеря... Ако някой има други идеи от къде да намерим такива пружини да пише

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 17.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e39 m57d25
Мечтае да кара: V7

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от Saso_OS » 13 Яну 2015, 20:39

като идея не е лошa, за пружини от клапани, обаче мисля че са прекалено твърди. Все пак трябва на 5000-6000 об/мин да работят достатъчно агресивно за правилна работа да двигателя 8)

п.с. но все пак опитай, и аз ще се поровя малко да видим дали няма да ми дойде нещо на ум и на мен :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: криминално е39
Мечтае да кара: самолет

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от VKrystev » 26 Яну 2015, 21:50

Зачетох се понеже екстрата ми харесва (макар и само да се отваря), та в ebay попаднах на пружините http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=B10x64%20Medium%20Load%20Die%20Spring&ssPageName=GSTL
ако все още не сте се отказали може да опитаме, стига някой да предложи амортисйори, които да свършат работа, пича е писал за фирма sgs engineering но най-вероятно пак от Великобритания и няма да има доставка.
Забелязах в коментарите на клипа, че след определено време (останах с впечатление че не повече от месец, два, не знам защо) пружините губели якоста и не се отварял до край. Може би варянта със сините е по добър :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от valeri_ignatov » 30 Яну 2015, 18:29

Взе и на мен да ми става интересна тази тема ще се търсят май пружини от клапани и без това амортисьорите ми са за смяна :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Автоматично отваряне на багажника?

Мнение от hummer » 24 Окт 2015, 13:29

ЪП :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook