чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Ivo_Borisov » 08 Мар 2018, 20:23

Е, ние не казваме как да са магистралите, а как трябва да се кара по тия подобия на магистрали за да има по малко скръбни вести. Ти вече ако искаш си карай както искаш, няма как някой да ти налее акъл. Дано само да няма странични жертви ако стане беля, няма по лошо от това да си пътуваш нормално и някой самонадеян да ти отнеме живота /случаи много/...
п.п. самонадеяно е да мислиш че при дъжд и скорост над 100 при тия пътища, не си опасен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Мар 2018, 21:01

Много ясно, че ще си карам както искам. Аз съм човек със свободна воля. ;) Само не разбрах някой видя ли при какви условия и с колко карам, че да се започва поредното четене на морал? Нали не мислите, че прекосявам Хемус в проливен дъжд с 200. ;) Но е много лесно да го премете за вярно, за да може да попия от шофьорската ви мъдрост... НЕ - не е нормално при дъжд да караш със 100 на магистрала. Ако ти не умееш значи проблема е в теб. Научи се - не е трудно. И по второкласната мрежа съм си карал със 100-110 и проблеми не е имало. Прословутата ми питанка беше дали на някого му се е случвало да му се отлепя част от шофьорската чистачка при 140+, дори при най-лекото ръмене навън. ОПАСНО е, защото точно пред очите ти остава петно воден филм, от което видимостта към пътя се намалява с поне 50%. Не съм се заглеждал за предупреждения върху опаковките, както се спомена по-рано. Не ми е и минавало през ум, че може да съществува като потенциален проблем при каквито и да е чистачки. Сложен ли ми бе въпроса? Ако да - моля само способните да отговарят. :bchug:

Мислех, че сме тук да си помагаме, не да се храним... :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от spacepl » 15 Мар 2018, 13:25

При мен също имаше проблем със шофьорската чистачка при няколко различни марки чистачки, та това ме накара да обърна внимание на самото рамо. Огънах го със около 3-4мм към стъклото и нямам проблеми вече около 1.5 - 2 години. Огъването е незабележимо и може да се види само, ако две Е39 са една до друга, но ефекта е положителен. Явно със времето отслабва пружината която натиска рамото към стъклото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Don_Diego » 17 Мар 2018, 18:19

Dirty M5 driveR написа: Идеята пък на магистралите е при нормален дъжд да няма потоци и локви, та да няма и аквапланинг.


Това каква е идеята на магистралата и какво е в действителност са две коренно различни неща. Магистралата преди Скопие в момента е прекрасна, нов асфалт, маркировка ама водата не се оттича, не си и личи да я има на пътя ама а си вдигнал над 130 и започва безмоторното летене. 150 не е скорост за интензивен дъжд на магистала, онзи ден на път за София ме размина едно Пежо 307 с поне 150-160км/ч, след 15-20км беше по чукарите встрани от магистралата
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Dirty M5 driveR » 17 Мар 2018, 18:46

Хора, спрете да говорите глупости. Аз къде казах, че карам в проливен дъжд със 150? В чии интерес е да се изопачават нещата, та да изляза аз ненормалник и задаващ тъпи въпроси? Тук вместо да си помагаме само се храним като политиците с компромати...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от host » 17 Мар 2018, 18:59

аз бих огледал механизмите , пружините ... ако "на око" са ок, смазване и раздвижване с финно масло някакво по избор

не твърдя че от тва проблема, но не е лошо да се свърши така и така ако се сменят чистачките още 5мин отнема просто

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Dirty M5 driveR » 17 Мар 2018, 19:02

Ще погледна, да. Просто е супер дразнещо - като цяло нямам никакви оплаквания от тях, единствено след 140 почват и при най-малката капка да пропускат едно петно точно пред очите ми и е невъзможно да се кара нормално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Don_Diego » 17 Мар 2018, 23:58

Ти от къде знаеш колко е валяло там, където в момента на твоето минаване пръска и колко вода има на асфалта (дадох ти вече пример как не виждаш, че караш в 2-3-4см вода)? :winky:
Има ли вода на пътя се кара с повишено внимание още повече ако си с широки гуми :idea:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Мар 2018, 8:38

Нищо не знам, карам със 200 с максимално заНИжено внимание и дори не пускам чистачките понякога... :winky: Гумите съм ги слагал от най-широките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Don_Diego » 18 Мар 2018, 11:35

Ама сърдисе колкото искаш, аз просто ти показвам къде бъркаш в шофирането ти и то само по това, което пишеш. Ако седна да се возя с теб и започна да изреждам ще се чудиш как си взел книжка :mhihi:
От опита ми до момента с курсовете дето водим във фирмата: тия дето най-мислят, че могат да карат, най-много се сърдят като им покажеш къде бъркат :winky:

По темата: мойто Валео (45-50лв по спомен), стандартна чистачка, започна 3та година и все още чистят прекрасно и не се отлепват, единствено тази зима се появи шум когато чистачката обръща посоката. Със сигурност ще изкарам и лятото с тях и може би за следващата зима ще сложа нови пак от тази марка :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Мар 2018, 13:41

Аз не знам как преценявате кой може и кой не по писанията му във форума или където и да било. А пък да се сърдя... не, не съм такъв. Ако можеш да ми кажеш къде бъркам с радост бих се възползвал от съвет, НО като се видим на живо. Тия приказки от рода на "ще се чудиш как си взел книжка" по-скоро показват колко ТИ си си повярвал, че знаеш и умееш повече от останалите. Аз продължавам да недоумявам кому е нужно да чете 2 страници писаници за моето каране на дъжд. Смятам, че беше пределено ясно какво питам и какъв отговор очаквам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Don_Diego » 18 Мар 2018, 17:42

Не съм целял да се заяждам. Просто да се оплачеш, че чистачката ти се отлепва при 150 в дъжд и да питаш къде да търсиш проблема е глупаво и трябва да е последното нещо, за което ще мислиш при тази скорост в дъжд. Доста други неща мога да се объркат преди да се отлепи чистачката, а накрая само тя да е здрава от цялата кола :idea:
"Повярването ми" е подкрепено с умения, които постоянно усъвършенствам и променям (да, точно така - когато ми покажат по-опитните, че някъде бъркам, аз се старая да осмисля казаното и да изкореня грешката) като ходя редовно на курсове където се обясняват неща, които ти явно не взимаш предвид когато шофираш :winky: След първия път когато се возиш/управляваш в брониран автомобил, който губи сцепление на мокра настилка (в контролирана среда и нарочно), след това започваш да караш по друг начин на мокро.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Мар 2018, 17:49

Значи аз съм си повярвал много, а ти никак. Работата ми заприличва на мерене на пишки, без извинение. Как пък реши, че аз не получава знания и не попивам опит от правилните хора? И още по-интересно как реши, че не е резонно да се оплача от шофьорска чистачка, която се отлепя след 140?! Я направо като завали дъжд спрете да карате и чакайте да спре... Големи сте шофери всичките... Ще спра да пиша в тоя форум ми се струва, че почва да ми е неудобно от себе си.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 7.10.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 540iA

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от VisionOfMind » 18 Мар 2018, 20:03

Zlatiyan_Genchev написа:http://www.technopolis.bg/bg/c/%D0%A7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-Valeo-First--1%D0%B1%D1%80-650-mm/p/456287
http://www.technopolis.bg/en/c/%D0%A7%D ... m/p/456285

Valeo First зелената серия - 550 mm/650 mm - размера за Е39. Възможно най-добрия избор от всички чистачки, които се предлагат на пазара.Предлагат се и по бензиностанции Еко и някои хипермаркети и в Тех-Ко, което е плюс в избора за намиране. Графитени, чистят идеално без да замазва в никоя част и без абсолютно никакъв шум или да стърже на почти година за разлика от Bosch който на 6 - я месец или първия замръзнал сняг почва да стърже отвратително. За 14 лв и 5 мин време за прехвърляне на перата си имате перфектни чистачки с оригиналния размер. Единствения минус е ,че захвата е стандартен, но като свалите перата и ги прехвърлите на вашия корпус с оригиналния захват си решавате всички проблеми и запазвате оригиналните ветробрани,които със сигурност имат смисъл да са поставени особено при скорости над 120 км/h ;)


Благодаря много !
И аз се възползвах от този вариант след като някой ми открадна наскоро чистачките. Интересното беше, че явно му е станало гузно и на мястото на моите беше сложил неговите. Отивам една сутрин, имаше скреж по стъклата на колите. Пуснах чистачките и рамената подскочиха и тръгнаха сами нагоре. Викам си "страшен студ, чак са залепнали на джама и няма мърдане" :dunno: . Излязох да ги закача обратно на рамената и тогава видях, че едната беше увита с тиксо и разбрах, че не са моите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: чистачки за е39 на добра цена, къде ги има

Мнение от TheFreeRider » 19 Мар 2018, 11:41

Силно препоръчвам да ползвате вакса за дъжд - при каране над 80-90км час почти не се налага използване на чистачки, т.е. до голяма степен проблемът с неприлепването на чистачките ще изчезне. Аз лично ползвам Turtle Wax Clear Vue Rain Repellent за около 12лв, маже се веднъж на 2-3 месеца и стига за няколко години. Разликата е умопомрачителна и самите чистачки вървят доста по-леко по стъклото.
В комбинация с евтините банани по-напред в темата при мен чистенето е перфектно.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook