Лепене на вътрешно огледало

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Лепене на вътрешно огледало

Мнение от gentata » 28 Авг 2011, 15:12

Колеги отлепи се от стъклото вътрешното огледало (с моя помощ разбира се :mhihi: ) та кажете с какво бих могъл да го залепя надеждно. Ще свърши ли работа някое моментно лепило?
Благодаря на отговорилите предварително :yes:
:driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от NAPSTERS » 28 Авг 2011, 15:17

иди в Кобра, ще ти го залепят за 5 лв. и си имат подходящо лепило ;)
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от ogata » 28 Авг 2011, 15:19

Лепила от рода на поксипол и капчица, недей да ползваш. Пука се стъклото (тъй като развиват голяма температура при съхнене, и крепят елементите чрез напрежение - а тва не е хава за едно стъкло :no: )
Има специални лепила за авто огледала. На теб ти трябва еластично епоксидно лепило - има ги по омв-тата и в бриколаж, но най-добре си намери някой авто стъклар дето да ти го лепне за 5 лева ;)

П.П. На жената задният стоп и го лепнах за черната лента на задното стъкло с обикновен, прозрачен, санитарен силикон ... държи 8ми месец вече. :mhihi:
Последна промяна ogata на 28 Авг 2011, 15:21, променена общо 2 пъти
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от tsb_bg » 28 Авг 2011, 15:19

Има лепила метал - стъкло специално за това
Провери в Бриколаж и Практикер за марка/качество не мога да ти помогна

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от gentata » 28 Авг 2011, 15:32

Благодаря за отговорите. Ще проверя за такива лепила в практикер и бриколаж пък ако няма ще търся някой авто стъклар. Абе реших да го сменям огледалото с ел.хроматично но ми остана в ръцете :mhihi:
:driving:
ПП Във Варна съм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от Retrofit » 28 Авг 2011, 19:10

Иди където слагат стъкла или си купи лепило предназначено за огледала, вътре има едно като мрежичка.

Изображение


В Carrefour продават такова лепило, само не помня дали беше на Локтайт или е на някоя друга марка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от sean-john » 28 Авг 2011, 20:15

Колега върви при някои стъклар или най-добре в някоя фирма където поставят авто стъкла...аз по миналото лято бях така,голямо приключение :mhihi: ... купих и лепило точно за тази цел на BISON двукомпонентно с мрежичка... но неможах да се справя...пробвах и със силикон,като залепих само металната основа,но после при "завъртането" на огледалото да влезе самата основа в тялото на огледалото силикона се скъсва (просто не държи толкова здраво).За секундни лепила ЗАБРАВИ!!! не го пробвай,едно,че не вършат работа друго.че както казаха колегите може да ти се спука стъклото... аз пробвах и сложих някакво многооо силно (промишлено където с него лепят метал с метал и е много здраво) но на 2-рия ден след надуване на мах музиката,отново падна.Накрая си отидох в официална фирма която се занимава само с авто стъкла и си ми го залепиха...дори пича ми вика каквото дадеш... дадох му 10 Евро (бях в чужбина) така и така си скъсах нервите 1 седмица съм се занимавал с него... дори лепилото на BISON което купих ,също беше около 10 Евро... а го изхвърлих... моето се беше отлепило от адската топлина която се получава през лятото в купето (Атина) да чукна на дърво нямам никакви проблеми вече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от gentata » 14 Сеп 2011, 20:13

Лепнаха го огледалото едни авто стъклари 5лв. Лошото е че махнаха черната лепенка, която беше на стойката сега се вижда метала на стойката и блести от страната към стъклото а имам и сензор за чистачките и се набива на очи. Не видях с какво лепило го лепнаха но е бетон поне за сега не е паднало (1 седмица). Че даже и работи затъмнението 8) полезна екстричка :mhihi: .
:driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от ildivvy » 31 Окт 2018, 15:06

Знам,че темата е стара,но искам да попитам,ако някой знае,колко време е нужно на лепилото на 'стъкларите',за да стегне здраво и огледалото да не падне,докато прибера колата? Въпроса е да знам,колко време да си отделя,за да чакам,след като го залепят.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от gentata » 04 Ное 2018, 21:37

Фиксирай го с хартиено тиксо, да речем и на следващия ден би трябвало да си е на пълна якост лепилото. То зависи и какво е лепилото.
Сега има едно лепило на Akfix, води се двукомпонентно. Продава се комплект самото лепило в пластмасова тубичка и флакон в който е нещо като чистител или по-скоро втвърдител. До сега каквото съм лепил с това лепило всичко е бетон. Дават го че може да се използва за голям диапазон от материали, вкл. и метал-стъкло. По принцип стяга за няколко секунди, време в продължение на което е необходимо притискане/фиксиране на двете части. Пълна якост постига, мисля в рамките на няколко минути.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от ildivvy » 05 Ное 2018, 10:01

Предполагам,че и "стъкларите" работят с подобно лепило,защото и в другия под-форум (Е36),където също попитах,ми казаха,че чакали по 10мин да стегне и вече можело да се прибере колата на ход. Днес,след работа ще ходя да го лепят и ще пиша и аз,какво е положението,за да има по-пълна информация!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Лепене на вътрешно огледало

Мнение от ildivvy » 06 Ное 2018, 8:38

Всичко става за по-малко от минута.Лепи се основата и след малко слагат и огледалото.След 1-2мин ми каза да си го настроя и да тръгвам.Мисля,че за 5мин общо бях готов.Лепят с някакъв специализиран "Локтайт" в оранжева тубичка (към 150лв бил).
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook