Чистачки проблем е 39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: стара загора
Пол: Мъж
Кара: E 39 TDS

Чистачки проблем е 39

Мнение от djani 1973 » 19 Юли 2011, 20:19

Здравейте имам проблем с чистачките на е 39.Не работят на никоя степен бушона е здрав но няма ток на буксата до тях. Има ли реле нещо което може да е изгоряло и къде се намира?Благодаря предварително.Колата е е 39 тдс 98 година комби.
мъжът не е камила ,че да не пие цяла садмица.


Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 21.07.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 530D estate

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от zegher » 21 Юли 2011, 11:02

Колега, съдейки по своя опит с тези чистачки Ви съветвам да проверите дали легенчето, където е разположен мотора не е събрало листа и др боклуци и като се запуши дренажа се пълни с вода. Най-вероятно мотора е ръждясал, но това не е голяма беда - като се разглоби и почисти и като се раздвижат четките тръгва. Обратната връзка към лоста е през една от четките и при замерване най-вероятно показва, че няма никакви тоци - като при изгоряло реле. Може и да са клеясали втулките на рамената на чистачките - тогава трябва да се сменят рамената, защото отделно втулки няма.

Успех М.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 29.09.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от brada13 » 02 Яну 2012, 22:08

Колеги, при мен проблема с чистачките е много интересен! При всяко запалване на колата те работят на всички степени нормално. След 2-3мин. работа на колата спират, и не реагират на никаква степен, само пръскалките пръскат, като след определен период от време, примерно още 2-3 мин и те спират работа. Загасям колата, изчаквам примерно 20 мин., запалвам я и всичко е по съшия начин, работят 2-3 мин., после само пръскалките и те 2-3 мин. и пак всичко спира. Тези дни ще я карам на чичо доктор в М Кар Пловдив, но мисълта ми е ако знаете какъв е проблема и ако е дребен да си го отстраня сам, че без чистачки нестава :D Колата е 530д 2002г. Благодаря предварително :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 21.07.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 530D estate

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от zegher » 04 Яну 2012, 10:38

Колега brada 13, мисля, че проблема е същия, който съм описал в по-горното си мнение, защото при мен "симптомите" бяха същите и ми се е случвало 2 пъти, най-често след обилни дъждове или снеговалежи.

Успех М
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от doomy525 » 04 Яну 2012, 23:47

Трябва да ти се презацепи моторчето в рамената. :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 29.09.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от brada13 » 25 Яну 2012, 23:54

Да продължа с проблема :D Днес бях в М-Кар Пловдив да направят диагностика и да го оправят проблема, понеже необичам да се човъркам някаде където неразбирам, но стана доста интересно! След диагностиката на колата, на ф-рата е отбелязано следното: за смяна грунд модул +кодиране на а-ла! Наличие на въздух в оптичната част на сензора за дъжд! Челното стъкло не е оригинално! И започнах аз с въпросите на които получих следните отговори: На въпроса колко струва този грунд модул, намиращ се зад жабката на колата,казаха 700 и няколко лева. Защо е за смяна?- дава грешки, ниско напрежение, за смяна е! Ще се оправи ли проблема?-ми господине ако не се оправи от там ще се наложи да сменим челното стъкло! Колко струва то?-над 1000лв. Вие погледнахте ли тези неща които ви казах"визирайки темата тук от форума какви са най вероятните проблеми", а те ми не, първо модула, после стъклото и така трябва да вървим по системата..! Което на всеки тук трябва да му е ясно, че тръгне ли се така по системата ставаш донор! Само искам да вметна, че пропуснах автоматичния режим на чистачките работи! Няма проблем в датчика! Накрая казах ще помисля но разговора продължи.. Питат ме как ми е акумулатора, и аз им казах, че е стар и особенно сега в студеното си личи като паля, че е слаб! И тук стана интересно. Като се замислих, наистина като е по топло времето, нямам проблем с чистачките, а само като стане по студено, почват да отказват! Странно.. Питам аз, може ли да е от акумулатора в този случай, при условие, че господина ми каза, че за целия престой на колата в М-Кар чистачките не са отказали!- Отговора беше, ми може ама трябва да сменим модула, после стъклото, и така.. т.е. като сменим всичко, накрая ще сменим и него и може да се оправи- така излиза. Ама се почна, трябва да знаете, че нашите акумолатори на БМВ за по различни от другите :shock: Ако сложите друг не ви гарантираме изправност, вие трябва да сложите 90А за цена 450 лв. :mhihi: Ами тук ми е въпроса, к`во ще стане, ако си сложа такав на Бош Силвер примерно? Може ли наистина да дава грешка ниско напрежение заради слаб акумулатор, и така да се записва в компа на колата! Да добавя, че като ме питаха имам ли др. проблеми, понеже грунд модула контролира стъкла, мигачи и т.н. Ми не нямам абсолютно никакава проблем. И последно да добавя, че чистачките отказват само на най-ниска степен като ги спирам и пускам, като ги пусна на по висока скорост и не ги спирам, си бачкат! :clap: Просто търся съвети, преди да започна да наливам четирицифрени числа за ремонт.. :) Благодаря ви много предварително :yes: :yes: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от wladio » 26 Яну 2012, 11:00

брат не ги слушай тия идиоти повече.
има доста момчета във форума дето разбират 100 пъти повече от тези 'разбирачи'
потърси коментари,ако се наложи ела в софия,пак ше ти е по евтино
има едно момче миленчо|napsters|,е за него няма невъзможни неща относно бмв.
свържи се с него и ще ти помогне със сигурност.
Последна промяна wladio на 26 Яну 2012, 17:23, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 21.07.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 530D estate

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от zegher » 26 Яну 2012, 12:38

Просто търся съвети, преди да започна да наливам четирицифрени числа за ремонт..


Колега, моят съвет е преди да започнеш "по системата" прави нещата от по-евтино към по-скъпо, а не обратно. Като няма начин да се разбере какво и е на колата защо първо не разглобиш рамената и моторчето на чистачките и да ги почистиш хубаво, да провериш четките и т.н.(тая процедура в сервиз - ама не "фирмен" ще ти струва 30-40 лв.), пък ако не се оправи сложи нов акумулатор (и без това ти е за смяна явно) и не такъв от 450 лв. а от 200 максимум (такива ще намериш доста добри и над 90А) и чак скед това ако се налага 4-цифрени суми.
Аз за 5 години с е39-ката не съм имал проблем с чистачките, който да произлиза от акумулатора, сменял съм го само веднъж преди 3 години и няма проблеми - български 95А.

Успех М
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 29.09.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от brada13 » 06 Фев 2012, 23:16

Да добавя- изчистена е грешката след диагностиката, смених акумулатора и вече няма никакви проблеми с чистачките на този етап! Всички режими си работят! :D :D :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Кара: 525

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от c_a_t » 07 Юни 2012, 21:04

Здравейте, можете ли да ме насочите къде да търся проблема на моя случай:

Наскоро в един голям дъжд чистачките ми отказаха и останаха почти вертикално на стъклото. Добрах се до най - близкия сервиз. От там ми казаха, че някакви "зъбци" се били начупили и за това самите чистачки не се задвижват - ръчно се местят, рамото си е ок, моторчето бръмчи и работи - всичко се задвижва само чистачките не мърдат. Като се прибрах минах през друг сервиз ама и от там същата "диагноза". Казват ми,че трябвало да купувам ново моторче...ама то си работи. Всъщност каква резервна част трябва да търся в моя случай? И наложително ли е да сменям цялата "инсталация"??!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.05.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж
Кара: 525 tds, но заслужава да кара Х6
Мечтае да кара: М5, но кара 525 tds

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Стефановски » 08 Юни 2012, 21:19

Колеги, да използвам и аз темата на колегата: при мен проблема е, че не работи задната чистачка (Е39 325tds - 98 г.).Къде да търся решението на проблема?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от doomy525 » 08 Юни 2012, 21:58

c_a_t написа:Здравейте, можете ли да ме насочите къде да търся проблема на моя случай:

Наскоро в един голям дъжд чистачките ми отказаха и останаха почти вертикално на стъклото. Добрах се до най - близкия сервиз. От там ми казаха, че някакви "зъбци" се били начупили и за това самите чистачки не се задвижват - ръчно се местят, рамото си е ок, моторчето бръмчи и работи - всичко се задвижва само чистачките не мърдат. Като се прибрах минах през друг сервиз ама и от там същата "диагноза". Казват ми,че трябвало да купувам ново моторче...ама то си работи. Всъщност каква резервна част трябва да търся в моя случай? И наложително ли е да сменям цялата "инсталация"??!


doomy525 написа:Трябва да ти се презацепи моторчето в рамената. :)


Има си белези, по които се прави - това в случаи, че наистина не са се изпоначупели, но при мен бяха същите симптоми и стана само с презацепването :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от ivoo » 08 Юни 2012, 22:47

c_a_t написа:Здравейте, можете ли да ме насочите къде да търся проблема на моя случай:

Наскоро в един голям дъжд чистачките ми отказаха и останаха почти вертикално на стъклото. Добрах се до най - близкия сервиз. От там ми казаха, че някакви "зъбци" се били начупили и за това самите чистачки не се задвижват - ръчно се местят, рамото си е ок, моторчето бръмчи и работи - всичко се задвижва само чистачките не мърдат. Като се прибрах минах през друг сервиз ама и от там същата "диагноза". Казват ми,че трябвало да купувам ново моторче...ама то си работи. Всъщност каква резервна част трябва да търся в моя случай? И наложително ли е да сменям цялата "инсталация"??!

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 512d3124c5

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Don_Diego » 20 Дек 2016, 22:35

Ще я запаля тая кола вече, откакто започнаха студовете все има нещо дребно за правене по нея :banghead:

Има някаква драма в чистачките/пръскалките - като дръпна лостчето тръгват само чистачките, без пръскалките. Ако натисна бутона на интензивното миене всичко си работи идеално. Всичко останало по чистачките си работи добре: сензор, степени. Къде може да е проблема? След празниците съм решил да ъпгрейдна пръскалките с такива от Е60 и смятам да сменя маркучите, та искам да оправя веднъж завинаги всичко по чистачките :bchug:
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook