Чистачки проблем е 39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Don_Diego » 22 Фев 2017, 11:43

Аз не съм имал проблеми при никакви скорости, аз съм с Валео, стандартна чистачка
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от bam-bam » 01 Мар 2017, 10:03

Zlatiyan_Genchev написа:
Don_Diego написа:Точно прозрачни силиконови взех защото мойте се бяха разпаднали и нямах пръскалки. Все още търся хубави :dunno:

Бях намерил вакумни маркучи със същото Ф ,като на оригиналните за пръскалките на чистачките. Влизаше по-лесно с малко нагряване и се фиксира перфектно без да може да излиза след това от самосебе си. Бях ги взел тогава за на един приятел 46 -цата с М54 да му сменим вакумния маркуч на гофрето след дебитомера и 2 години не е мръднал. Бял цвят са ,като поиграе черния спрей се постига и естетическия вид на маркуча. Лошото е ,че май са руски и в момента няма внос , а тогава не се сетих да си вземе повече метраж ,за да си смена и моите.



Аз съм пред същия проблем и търся маркучите за водата, но само чета, че силиконовите увисвали и не са добро решение.
Някой сменявал ли е наскоро тези маркучлета да сподели дори оригиналните какви са и от къде да ги намерим, ако не са на голяма цена.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Don_Diego » 01 Мар 2017, 21:02

оригинално мисля върви целия сноп от казана до пръскалките на капака и със сигурност няма да му е приятна цената, отделно от това след време пак ще изгори и ще се разпадне маркуча.
Аз избутах най-големите студове със силиконов маркуч, няма провисвания и подобни проблеми
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Don_Diego » 16 Юни 2017, 15:18

bam-bam написа:
Zlatiyan_Genchev написа:
Don_Diego написа:Точно прозрачни силиконови взех защото мойте се бяха разпаднали и нямах пръскалки. Все още търся хубави :dunno:

Бях намерил вакумни маркучи със същото Ф ,като на оригиналните за пръскалките на чистачките. Влизаше по-лесно с малко нагряване и се фиксира перфектно без да може да излиза след това от самосебе си. Бях ги взел тогава за на един приятел 46 -цата с М54 да му сменим вакумния маркуч на гофрето след дебитомера и 2 години не е мръднал. Бял цвят са ,като поиграе черния спрей се постига и естетическия вид на маркуча. Лошото е ,че май са руски и в момента няма внос , а тогава не се сетих да си вземе повече метраж ,за да си смена и моите.



Аз съм пред същия проблем и търся маркучите за водата, но само чета, че силиконовите увисвали и не са добро решение.
Някой сменявал ли е наскоро тези маркучлета да сподели дори оригиналните какви са и от къде да ги намерим, ако не са на голяма цена.


Както казах, аз зимата изкарах със силиконови маркучи от магазин за авто-аксесоари. За нищо не става - откакто се затопли времето буквално през 2 дни се вади някой маркуч и следователно нямам пръскалки. Правих си и експеримент: нов маркуч нанизан на макс, пускам пръскалките и засичам след колко време ще изскочи - не помня точно време, но беше бързо :banghead: . Този маркуч беше с 3мм вътрешен диаметър и са супер меки и лесни за прегъване, отделно си е истинско мъчение да ги нанижеш на пръскалките.
Днес обаче май намерих решението: силиконов маркуч за вакуум, вътрешен диаметър 4мм, дебелина 2мм. Доста солиден маркуч, 2 казана изпразних и никъде не мръдна или да се разхлаби, доста по-лесно се нанизва и на пръскалките. Взех го от обява в OLX, 5лв/метър
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 525 TDS '97

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от mmc » 20 Юни 2017, 9:55

Преди 3-4 години и аз съм си ги сменял маркучите на пръскалките защото старите се беха разпаднали. Даже май бех счупил некакъв пластмасов щуцер по веригата, та нанизвах....

Помня, че взех някакви обикновенни, прозрачни от Бриколаж. Евтини беха, сигурно са силиконови дето викате. Помня, че и аз ги награвях и по стар български обичай ги попристегнах със малка свинска опашка на съединенията. До ден днешен не са мръднали, макар, че знам, че тези макручи се втвърдяват за 1-2 години. Ама здраве да е, къв е проблема е да се сменят пак при условие, че маркуча беше 2-3 лева и 10 минути занимавка?

Сега като казахте се сетих, че маркучите за обратна нафта на дюзите са малко по дебели и с горе долу същото Ф. Може би ще са по подходящи от прозрачните. Но при всички положения е добре да се пристегнат с малка скобичка или нещо подобно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Nickelback » 20 Юни 2017, 9:59

Тези прозрачните от Бриколаж са по-скоро найлонови и стават. Силиконовите са прекалено меки и се изхлузват.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 21 Юни 2017, 21:09

bam-bam написа:
Zlatiyan_Genchev написа:
Don_Diego написа:Точно прозрачни силиконови взех защото мойте се бяха разпаднали и нямах пръскалки. Все още търся хубави :dunno:

Бях намерил вакумни маркучи със същото Ф ,като на оригиналните за пръскалките на чистачките. Влизаше по-лесно с малко нагряване и се фиксира перфектно без да може да излиза след това от самосебе си. Бях ги взел тогава за на един приятел 46 -цата с М54 да му сменим вакумния маркуч на гофрето след дебитомера и 2 години не е мръднал. Бял цвят са ,като поиграе черния спрей се постига и естетическия вид на маркуча. Лошото е ,че май са руски и в момента няма внос , а тогава не се сетих да си вземе повече метраж ,за да си смена и моите.



Аз съм пред същия проблем и търся маркучите за водата, но само чета, че силиконовите увисвали и не са добро решение.
Някой сменявал ли е наскоро тези маркучлета да сподели дори оригиналните какви са и от къде да ги намерим, ако не са на голяма цена.


На предишната страница съм показал маркуча , който е за вакум и няма изхлузване , даже с зор влиза, с малко нагряван става лесно, после няма мърдане и да го дърпаш. От 2 месеца съм го сложил и не е мръднал , за вакум до двигателя сме го ползвали също не мърда. Вече има наличност магазина откъдето го взима ,защото беше свършил вноса известно време поради причината че от всички модели коли го взимат за заместител на ОЕМ.Пробвах го с брутално пръскане 5 минути и нито мърда нито тече влиза перфектно в пръскалките и съединенията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Hristo » 04 Фев 2018, 15:14

Може ли някакви координати на магазина за тези маркучи?
Също от всички е60 ли са такива разпръскващи пръскалките?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Владо » 04 Фев 2018, 15:51

Пръскалките от е60 вървят заедно с маркучите мисля... поне така дойдоха във вари2000. Цената не е хубава, но не си я спомням, щото забравих за този проблем след монтажа им преди около 3-4 години...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 11 Фев 2018, 12:52

Hristo написа:Може ли някакви координати на магазина за тези маркучи?
Също от всички е60 ли са такива разпръскващи пръскалките?


Магазина е в град Пловдив, ако ти трябват мога да ти поръчам и да ти пратя по еконт?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Hristo » 11 Фев 2018, 14:56

Zlatiyan_Genchev написа:
Hristo написа:Може ли някакви координати на магазина за тези маркучи?
Също от всички е60 ли са такива разпръскващи пръскалките?


Магазина е в град Пловдив, ако ти трябват мога да ти поръчам и да ти пратя по еконт?


10х

Намерих тука едни прозрачни шлауфки, доста стабилно и стегнато се набиват, мисля няма да изтърват. Остава и на температура да държат :mhihi:
50ст на метър :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 13 Фев 2018, 11:25

Hristo написа:
Zlatiyan_Genchev написа:
Hristo написа:Може ли някакви координати на магазина за тези маркучи?
Също от всички е60 ли са такива разпръскващи пръскалките?


Магазина е в град Пловдив, ако ти трябват мога да ти поръчам и да ти пратя по еконт?


10х

Намерих тука едни прозрачни шлауфки, доста стабилно и стегнато се набиват, мисля няма да изтърват. Остава и на температура да държат :mhihi:
50ст на метър :mhihi:


Тези прозрачните шлауфки и със свински опашки да ги хванеш пак ще се изхлузят или първото по-горещо време са се сцепили. Ето контактите на магазина за вакумния маркуч https://carpartbg.com/
Ставик ЕООД, гр. Пловдив, бул. Македония 28 , тел.0896 76 75 65
Ако ти трябва Ф-то да ти измеря моето за да знаеш кво да поръчваш ако ти изпратят по Еконт ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Hristo » 13 Фев 2018, 15:39

Ако не ти представлява трудност, ще бъде полезно допълнение към темата :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от Don_Diego » 15 Фев 2018, 0:13

Аз съм написал няколко мнения по-напред какво свърши работа при мен: 8мм маркуч (4мм вътрешен, 2мм дебелина на маркуча). При мен почти година вече няма никакви грижи, не се изхлузват, както и няма признаци от стареене на маркуча :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Чистачки проблем е 39

Мнение от ben_g » 15 Фев 2018, 2:24

Аз моите замених с прозрачни (нямам идея дали са силиконови) от магазин за аквариуми/ декоративни рибки - пасват перфектно, не са скъпи и вече 3-та година карам с тях. С две думи препоръчвам.. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook