Вибрация в пода и волана след 100км/ч и нагоре!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Вибрация в пода и волана след 100км/ч и нагоре!

Мнение от boksioraE39 » 07 Юли 2011, 20:10

Колеги от 2-3 месеца съм в голям филм..
Значи взех си джанти 18" М-паралел с гуми и още от тогава имам едно тресене?! Кой ли гумаджия не ги прави и пак.. След 100 едно гадно тресене,казаха ми криви гуми и вчера взех други гуми 4-броя,отзад 265/35/18 отпред 235/40/18 гумите са много хубави нямат кривини и нищо! Слагаме ги днес и вече тресенето го няма обаче след 90-100 има едно леко трептене във волана което много ме дразни,а преди да ги сложа тези гуми 1-седмица изправях джантите и по-думите на двама гумаджий са конец всичките! Е да ама не,трептенето във волана си остана.. Балансирани,прави с перфектни гуми и пак го има т'ва на волана??? Цялата предница е рециклирана и всички тампони са сменени! Рейката преди 3-седмици също,казаха ми че само не са могли да оправят някакъв гребен на рейката защото бил износен повече и то само на прав волан щяло да има лек луфт но не мисля че само аз карам на 18" и само аз имам лек луфт на рейката която принципно е рециклирана и направена?! Дисковете и те са добре,окачването също?! Тая вечер ще ходя пак при някакъв спецялист и той да им прави баланс нищо че сутринта пак бях и всичките дават само "0-0" демег че са 6?! Вече ми идват на доста парички и джантите и гумите и тая вибрация просто е немислимо да я има! Кажете к'во може да бъде при положение че няма криви джанти,гуми и баланса уж е 6?! А с 15-ките не съм го имал тоя проблем (Имам оригинални лети джанти с 4-чисто нови гуми за зимата) Гумаджията ми обясни че ако има лек фулт някъде той се показва при големите джанти защото усилието било по-голямо,примерно пускам волана с 140 и на волана се вижда една фибрация и като го стисна се усеща някакво напрежение от лекото тресене иначе колата не тресе като цяло според мен добре си върви но на волана е много дразнещо.... :banghead:
Последна промяна boksioraE39 на 01 Май 2014, 9:09, променена общо 2 пъти
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Юли 2011, 20:21

Джантите имат ли втулки? Тресене понякога се получава, когато се сложат големи джанти и централния им отвор не пасне точно на диаметъра на главината т.е. по-голям е. Слагал съм такива джанти, затягам добре и в правилния ред с гайковерта, и клиента казва че волана трепери (а джантите и гумите ок). Завихме болтовете с кръстачка, слагайки я на болта, и въртеейки самата джанта, и проблема изчезна.

ПП: По принцип треперене и биене при описаната от теб скорост идва от задните гуми. Поиграйте си - разменете мястото на двете предни, двете задни. Може да се оправи, и да се наложи само да прехвърлите гумите, ако са с посока.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от boksioraE39 » 07 Юли 2011, 20:28

Dirty M5 driveR написа:Джантите имат ли втулки? Тресене понякога се получава, когато се сложат големи джанти и централния им отвор не пасне точно на диаметъра на главината т.е. по-голям е. Слагал съм такива джанти, затягам добре и в правилния ред с гайковерта, и клиента казва че волана трепери (а джантите и гумите ок). Завихме болтовете с кръстачка, слагайки я на болта, и въртеейки самата джанта, и проблема изчезна.

ПП: По принцип треперене и биене при описаната от теб скорост идва от задните гуми. Поиграйте си - разменете мястото на двете предни, двете задни. Може да се оправи, и да се наложи само да прехвърлите гумите, ако са с посока.


Ми колега джантите са от Е39 свалени (540и) няма как да сложа задните отпред защото те са различни (смисъл задните са много по-широки и самите джанти и самите гуми и отпред 265/35 май няма как да влезе) Да са били на друга кола да но знам ли,трябва да го видим и това?! Те принципно са реплика но 100% не карам само аз с такива.. :dunno:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Юли 2011, 20:57

Ясно, че няма как да размениш предни със задни, аз говорех двете предни и двете задни. Направете този опит, дано даде резултат. Доста пъти сме си играли така. Последно беше с едни 18-ки. Джантите прави, гумите не са криви, ама предницата сее и това е :mhihi: 30 мин. игра с размяна на местата им, и нещата се оправиха. Няма логика, но е факт че понякога наистина резултата е на лице. Иначе не харчи пари отново за баланс и т.н. Баланс 0-0 е повече от перфектен за гуми с такъв размер. Даже да има 5-10 грама в повече няма да има негативни последици.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 476
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Русенец в Пловдив
Кара: Е39 520i 98г.
Мечтае да кара: Всичко на което пише BMW

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от Stennli » 08 Юли 2011, 0:36

Колега,незнам дали ще ти помогна,но знам от каде да започнеш със решението на проблема.Първо вдигаш колата на крик,и провери дали нямаш някакъв луфт,от рода на разбит лагер.Ако там всичко е наред се замисли за дискове (не само на спирачка оказват влияние)може леко да закача диска в накладката и пак да имаш биене.Вдигаш колата натискаш докрай педал спирачка,пускаш и завърташ колелото,ако чуваш променлив звук значи имаш криви дискове.Ако си стигнал до тук и всичко е наред търси проблема в гуми,джанти и тампони(ама тях каза че си ги сменил).Дано съм бил полезен
Таралежа е странна птица,не го ли ритнеш не излита :)
ИзображениеИзображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от boksioraE39 » 08 Юли 2011, 0:59

Сега карах по-магистрала Люлин няколко кръгчета и колата направо си тресе но много лекичко,заминавам рано сутринта и като се върна ще тествам това с гумите и т.н :dunno:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от iceblast » 08 Юли 2011, 8:35

Сложи си зимните гуми и тествай с тях, ако няма тресене и дискомфорт :arrow: джантите или гумите са ти проблема ;)

Попринцип мърдането на волана е специфично при криви дискове и при спиране, но може и те да са виновни по някакъв начин :dunno:

Последния вариант, ако си със спортно окачване + ниските гуми, може би просто усещаш пътя и всяка негова неравност.

Ако решиш мога да те свържа с един гумаджия, които има много техника и ти гласи гумите и джантите много добре като машината дори му казва коя гума къде да се сложи на колата. Когато прави баланс, използваните тежести са минимални, и всички които са ходили са супер доволни, но дере кожи :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от meha » 08 Юли 2011, 9:07

boksioraE39 написа: Цялата предница е рециклирана.........Рейката преди 3-седмици също,казаха ми че само не са могли да оправят някакъв гребен на рейката защото бил износен повече и то само на прав волан щяло да има лек луфт но не мисля че само аз карам на 18" и само аз имам лек луфт на рейката която принципно е рециклирана и направена


сам си си дал отговора ;)
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от boksioraE39 » 08 Юли 2011, 9:21

meha написа:
boksioraE39 написа: Цялата предница е рециклирана.........Рейката преди 3-седмици също,казаха ми че само не са могли да оправят някакъв гребен на рейката защото бил износен повече и то само на прав волан щяло да има лек луфт но не мисля че само аз карам на 18" и само аз имам лек луфт на рейката която принципно е рециклирана и направена


сам си си дал отговора ;)


Ми за мене т'ва не е отговора защото на колега му тече даже и той не е с малки джанти а не го прави и колата спи а мойта е ремонтирана все пак.. И другото че дори в завои пак се усеща същото притрисане като на прав волан а като завивам си мисля че луфта на гребена не трябва да го има?
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от LUCIFER'S » 08 Юли 2011, 9:28

това не е ремонт.... щом гребена не е ремонтиран... просто са ти оправили само теча!
Според мен с тия джанти само у немско няма да тресе... махай ги, защото ще ти разбият всичко.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от djordje » 08 Юли 2011, 9:30

iceblast написа:Сложи си зимните гуми и тествай с тях, ако няма тресене и дискомфорт :arrow: джантите или гумите са ти проблема ;)

Попринцип мърдането на волана е специфично при криви дискове и при спиране, но може и те да са виновни по някакъв начин :dunno:

Последния вариант, ако си със спортно окачване + ниските гуми, може би просто усещаш пътя и всяка негова неравност.

Ако решиш мога да те свържа с един гумаджия, които има много техника и ти гласи гумите и джантите много добре като машината дори му казва коя гума къде да се сложи на колата. Когато прави баланс, използваните тежести са минимални, и всички които са ходили са супер доволни, но дере кожи :dummy:

е спордели за тоя гумаджия, да знаем.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от boksioraE39 » 08 Юли 2011, 9:34

LUCIFER'S написа:това не е ремонт.... щом гребена не е ремонтиран... просто са ти оправили само теча!
Според мен с тия джанти само у немско няма да тресе... махай ги, защото ще ти разбият всичко.


Рециклирали са я за 260-лева и са казали че нещо било износено май някаква ос но нямало проблем защото 90% били на т'ва дередже. Да са 20" разбирам но 18" не трябва да е толкова голям проблем,приятел си кара вече 2-ра година Е36цата с 19ки и проблеми няма и аз гледам да я пазя все пак и не мисля че ще разбие всичко.. Иначе тестовете ги правя на новата магистрака където пътя си е много добър,просто има нещо и не мога да го намеря... :banghead: Джантите си ми харесват много и още имам нерви да се занимавам да търся белята.. :dunno:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от boksioraE39 » 08 Юли 2011, 9:35

djordje написа:
iceblast написа:Сложи си зимните гуми и тествай с тях, ако няма тресене и дискомфорт :arrow: джантите или гумите са ти проблема ;)

Попринцип мърдането на волана е специфично при криви дискове и при спиране, но може и те да са виновни по някакъв начин :dunno:

Последния вариант, ако си със спортно окачване + ниските гуми, може би просто усещаш пътя и всяка негова неравност.

Ако решиш мога да те свържа с един гумаджия, които има много техника и ти гласи гумите и джантите много добре като машината дори му казва коя гума къде да се сложи на колата. Когато прави баланс, използваните тежести са минимални, и всички които са ходили са супер доволни, но дере кожи :dummy:

е спордели за тоя гумаджия, да знаем.


Щом е толкова добър и може да оправи нещата парите не са проблем,за мен вече т'ва не е въпрос толкова на пари а да го оправя че на дълго е голяма мъка...
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 27.03.2010
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: колело в парка
Мечтае да кара: E34 Alpina
Детайли за колата: E46 325ti М-pack Imola rot 2

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от Бай Семо » 08 Юли 2011, 10:14

Аз пък си мисля че имаш разбити шарнири. Няма да се очудя ако се окаже това. Значи 80% от трептенето на волана идва от шарнирите. Сега може и да се бъркам но при почети всяка Е36 са шарнири. Успех , а може да си погледнеш и накрайниците на рейката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Трептене на волан?!?!?!

Мнение от Ivo_Borisov » 08 Юли 2011, 10:28

Колега според мен джантите или са разпробивани за да станат за тая кола или отворите са малко по широки и не могат да се центроват точно. Имам го същия проблем със зимните джанти. От Е34 са ми, разпробивани но едната не е както трябва и като е отпред ми тресе и играе леко волана, като е отзад на по голяма скорост се усеща вибрация в купето. И това ми го прави на по големи скорости, над 100 някъде. Все едно е небалансирана гума но вече 2-3 комплекта гуми сменях и същата работа.
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook