Детски болести при Е39 ... (и за каращите дизел)!!!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Детски болести при Е39 ... (и за каращите дизел)!!!

Мнение от ICE » 19 Ное 2005, 3:14

Здравейте ентусиасти,
В тази тема бих искал да споделя малко опит с модела Е39 на BMW.
С други думи ще се опитам да опиша "детските болести" на този популярен модел, който надявам се ще "влиза" в сърцата на все повече българи.

И така, освен за колата като общо, аз ще пиша предимно за дизеловите двигатели (М51 и М57), защото имам опит именно с тях.




ОБЩИ, ЧЕСТО СРЕЩАНИ ПРОБЛЕМИ (за бензинови и дизелови автомобили):

Често срещан проблем е да имате вибрации във волана и/или педала на спирачките, за които да не знаете откъде произлизат. И след като сте проверили всичко, спирачки, джанти, гуми, окачване, започвате да се замисляте дали този модел не излиза фабрично с този проблем. А предполагали ли сте, че всичките ви "грижи" може и да произлизат ...... и от рейката?!

Независимо от това дали колата е 1997г. или 2002г., те всичките имат един ГЕНЕРАЛЕН ПРОБЛЕМ – РЕЙКАТА!!! В предишната петица Е34, поставяха кормилна кутия, но тук при Е39 са сменили подхода и са поставили рейка, решение което никой фен на марката не одобрява до ден днешен. По всичко личи, че натоварването върху този възел/детайл е по-голямо от предвиденото. Факт е дори, че не познавам човек с Е39, който да не е страдал от този досаден проблем - рейката. Повечето прибягват до рециклиране на последната, но моето мнение е, ако можете да си го позволите, то купете си нова. Някой ще ми отговори, че дори нова, тя няма да издържи повече от 60'000 – 80'000 - 100'000 км и сигурно ще е прав, но ... това е моето мнение.

Друго слабо място на колата е предницата и в частност ТАМПОНИТЕ. Носачите с тампоните (или само тампоните) ще са като консуматив за вас, ако карате безобразно по БГ пътища, то и внимателно да караш спасение няма с тези дупки, които изникват всеки ден. Симптомите са тропа глухо по паважа, а понякога и подобни както при криви дискове, леко трепери при спиране.
Да не забравя да спомена и тампоните на стабилизиращата щанга….там вибрацията е доста ритмична, ясна и отчетлива.
БИАЛЕТКИте - чува се по-скоро пукане, отколкото чукане. Смяна на около 30’000 км.

Сега към двигателя. При дизеловите мотори М51 и М57 успокоителния/обтягащия механизъм на ремъка е място, на което следва да обърнете внимание, когато си закупите такъв автомобил. Амортисьорчето често отслабва, не обтяга достатъчно ремъка и в резултат последният може да „изпадне”. От там оставате без серво, зареждане и т.н. Няма да е грешка, ако с него смените и ролките и трите (с ремъка естествено). А ако искате да сте сигурни 100% а колата си, сменете и тези на климатика. Това важи особено за tds-a, който е и по-старичък.

Друго нещо което много ме изненада е честото дефектиране на ТЕРМОСТАТА. Повечето се оплакват, че той не отваря, но при мен и в двата случая термостата не затваряше. В резултат на това, колата загряваше за 20-ина минути и то при температури от порядъка на 10'С. Друг признак беше, когато карах извънградско и щом я пуснех на неутрална тя изстиваше за секунди (става въпрос за есенно време).

ЗАТРУДНЕН ТОПЪЛ СТАРТ – може би най-големият проблем на всички tds-и!!! Признаци: на студено пали от ¼ оборот, но когато я загасиш топла и изчакаш 5-10 мин., тогава започва една мъкаааа. И въпреки, че "майсторчетата" ти обясняват, че ти е "избегала" центровката на ГНП-то, то истината е че проблема е в ангренажната верига. Във Германия на 200’000 км се правят накои процедури, за които сега няма да говорим, но едната от тях е смяна на анренажната верига!.... и проблема изчезва!

ПРЕДНИТЕ ВРАТИ СКЪРЦАТ/ПОСКЪРЦВАТ/ПУКАТ?!?
Това е често срещан проблем при Е39. Просто уплътненията на вратите се прокъсват и се нуждаят от замяна. В темата, която написах ще разберете как!

Проблем с термометъра, показва само -40?! или Датчика на външната температура показва +40 гадуса
Да, това е един от често срещаните проблеми с любимите Е39-ки. Причините? Те са много: дупки, ледове, и всякакви други простотии, с които се сблъскваме в българската реалност...

Вентилатора прави каквоти си иска!? (или проблем с "таралежа")
Един често срещан проблем при Е39. В тази тема ще намерите различни решения/предложения за остраняването му!

[url=http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=22950&postdays=0&postorder=asc&start=30#top]
Музиката си губи настройките сама!!![/url]
И това е често срещан проблем. В посочената тема на 3 страница има добро попадение. На мен лично това не ми се е случвало.

Ремонт на ... механизма за отваряне на багажникa.
"Механизма за отваряне на багажника при мен е електрически, предполагам и на другите 5-тици е така. Работеше си, но изведнъж спря, като натисна копчето (гуменото) - никаква реакция! Иначе с ключа си отваря. Разглобх кората прегледах всички кабели, почистих конекторните съединения но нищо..."

Нов съединител = проблем със скоростите
"Смених съединител, пълен комплект на Е39 1998г. ръчни скорости, след което скоростите не работеха..."

Филтър климатик, препарат за премахване на лоша миризма
"От известно време имам една много неприятна миризма, типична за климатичните системи. Смених и двата филтъра, които са отпред но миризмата си остана?" решението в горния линк!

След смяна на антифриза, топлото (парното) изчезна...
Как да си го поправите сами ще научите в темата!

Как се регулират фаровете и защо се клатят?
"Как се регулират фаровете освен от това копче, което се намира в купето (Е39 ->2000)?" или "...на мен ми се клати целият рефлектор и като минавам по неравности е доста кофти..."

Проблем със запалката
Според мен ми е изгорял бушон.
"Опитвах се да извадя една хартиика от запалката с ключ и нещо даде на късо.." Помощ, не намирам бушона!

Безпричинно светна лампата за акумулатора на таблото! След това започна да гори бушон №15...

Днес като вероятна причина колата да се тресе на място, в Супер дизел на околовръстното ми обясниха: ...

Имате проблем с ключа? Станало е така, че единият ключ работи (колата го разпознава), а другия не? Трябва ви помощ? В темата: Програмиране/обучаване/ на ключ за Е39 ще научите всичко необходимо.

Как да си сменя виско съединителя сам? - Полезни практически съвети.


Успех! 8)

ЗИМАТА идва, малко съвети:
Преди да паднат снеговете, идете в ДаруКар или КаморАуто или който и да е оторизиран сервиз, да ви проверят работата на подгряващите свещи. Това е един съвет от мен. Така няма да сте изненадани насред зима!
Друг момент е охлаждащата течност. Проверете, а най-добре си сменете антифриза, като го направите за -30'С.
За двигателите, тип tds, се допуска използването на добавки в дизела… Аз използвах, тази на Shell, против замръзване на нафтата. Има и една добавка на BMW за промиване на горивната системата, нарича се "Дизел Шпулунг" и се продава при БМВ дилърите на цена около 36 лв.
Последна промяна ICE на 15 Яну 2008, 0:24, променена общо 39 пъти

drift master
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 5.11.2003
Местоположение: София

Мнение от stjoker » 20 Ное 2005, 12:21

Лично аз не съм съгласен нито за рейката, нито за носачите, но това си е от мой личен опит (може би Вие попадате на такива коли).
Ако новата рейка кара 60-80к колко кара старата 20-30к??
Аз с мойта имам над 100 и проблеми нямам никакви ( не знам какви хамали ги карат тия коли, сигурно се набират на волана на загасена кола да правят мускули :lol: )
Носачите също са ми на 100к км, сменях ги с Лемфиордер и те са като нови. Не съм сменял дори и биалетките, които по принцип са често сменяни консумативи по окачването на всяка кола
Изключително доволен съм от мойто Е39 и мнението ми е да си купувате по запазени коли може и за малко повече пари и ако я карате като хора в сервиз няма да ви се наложи да влзате ..
аа и още един проблем - скърцането от уплътненията на вратите (има тема за това и как се решава)
If today was perfect, there would be no need for tomorrow!
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 25 Ное 2005, 1:55

stjoker написа:Лично аз не съм съгласен нито за рейката, нито за носачите, но това си е от мой личен опит ...
Изключително доволен съм от мойто Е39 и мнението ми е да си купувате по запазени коли може и за малко повече пари и ако я карате като хората, в сервиз няма да ви се наложи да влизате ..
аа и още един проблем - скърцането от уплътненията на вратите (има тема за това и как се решава)

И аз съм доволен от моята кола ... а що се отнася до по-запазени коли за малко повече пари, е аз се изръсих близо 40 бона за моята, а състоянието и според ДаруКар беше перфектно! Така че това не е критерий. Очудващо е как за 5-6к км каране по БГ пътищата, колата може да се разтропа. За сервиз като хората - моята ходи само в Дару и Камор, повече от това здраве му кажи.

А сега за рейката, този проблем е на база 525tds 1997 (моя), 520i 1998(на приятел), 525d 2001 (пак моя), 520i 1997 (на Lucky) и още една кола на приятел от Бургас - 520i 1999.
Един и същ проблем с пет броя коли (с различни двигатели и години на производство) си е нещо, което не можеш да го отречеш ей така!!!

Сетих се за още нещо интересно:
При 5-ците със автоматична ск. кутия, поради големия въртящ момент се налага по-често да се сменят ТАМПОНИТЕ НА ДВИГАТЕЛЯ.
Този проблем лесно се констатира, тъй като при смяна на предавките и най-вече на режимите (D-R), се получават неприятни вибрации, а и при оглед на въпросните тампони, когато са проблемни, те са "изтекли"! В КаморАуто цената им е около 160 лв за брой (без труда!).


ПП1. Ако искате да споделите за проблем, който се е случвал на вас и не е описан, моля споделете го тук!
Последна промяна ICE на 27 Юли 2006, 13:24, променена общо 5 пъти

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Мнение от TOM » 18 Дек 2005, 13:56

ICE написа: И въпреки, че "майсторчетата" ти обясняват, че ти е "избегала" центровката на ГНП-то, то истината е че проблема е в ангренажната верига. Във Германия на 200’000 км се правят накои процедури, за които сега няма да говорим, но едната от тях е смяна на анренажната верига!.... и проблема изчезва!
ICE, ако не бъркам преди време ти имаше проблеми с топлия старт. Тогава ти писах че веригата се износва и получава разтягане, от което закъснява момента на впръскване :!: И горещо те съветвах да коригираш момента на впръскване (ГНП се премества против посоката на въртене на двиг.). Ти не искаше, но това си е нормално :!: Не беше нормално, че след това си позволи да използваш ехидни думи по мой адрес `- - ТОМИБОЙ или нещо подобно ;) Но както и да е, наистина се радвамч че си разбрал от къде най често е проблема ;) а също и че съм бил прав с диагнозата :)
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 3.01.2006
Местоположение: софия

Мнение от bate borko » 04 Яну 2006, 15:55

Ако мога и аз да напиша моито скромно мнение то е:
Е39 не е лоша кола,но сравнение с Е34 е по слаба,отделно на това както вси4ки забелязват тенденцията е новите коли да се правят по слаби за да има търговия с резервни части
Имам TDS Е34 купен от Дарукар-94г.,каран само в българия-сега е на 210000км и е оригинално окачване и баща ми продължава да го кара
Сега карам 523-98г и е на 125000 и не знам дали ще издържи много още,въпреки че го пазя наистина много.
С две думи Е39 е хубава но слаба-правих скорости(автоматик) на 125000!!!е как може да се счупят?(за тези които питат-колата е на тези километри,аз съм я докарвал лично)иначе за 3 години друго не и се чупило,аааа да не забравя-чупи се машинката на багажника(струва-185лв в дарукар)
И все пак ме кефи и не се оплаквам:)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Филтър на картерните газове

Мнение от ICE » 15 Яну 2006, 15:37

ЗА КАРАЩИТЕ ДИЗЕЛ, С ДВИГАТЕЛ М57 (или Common Rail):

ФИЛТЪР НА КАРТЕРНИТЕ ГАЗОВЕ ->Досега никъде не съм срещал инфо за това на колко км се обслужава/сменя. Дори приемчика в КаморАуто, официалният представител на БМВ за БГ, ми каза, че няма инфо за този филтър и съответно го давали да не се обслужва! :shock:
Аз го питам "А бе нали е филтър, тогава се сменя", а той "А бе ти откъде знаеш за него?"!!! :shock: Факт е, че Ауди много страдали от него и правел много големи поразии, така е и с любимите бимми (но не в толкова голяма степен). Така че ВНИМАВАЙТЕ много, сменяйте го през 30'000 км, за да ви е мирна главата.
Надявам се да съм бил полезен.
Успех!!! :yes:

Ето и снимка:
Part No. 11 12 7 781 465 -> заменен
Part No. 11 12 7 789 822 -> заменен
Part No. 11 12 7 793 163

ПП. При предкамерните М51, т.е. tds, няма такъв!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна ICE на 04 Дек 2006, 18:47, променена общо 3 пъти


Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 11 Май 2006, 10:44


Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 02 Сеп 2007, 12:55

Последна промяна ICE на 05 Сеп 2009, 22:20, променена общо 14 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: varna

Мнение от hellbull » 12 Юни 2008, 6:44

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 5%F8%E5%ED

предлагам и тази тема да се включи в "детски болести"

моля само модераторите да я направят като другите теми
(да пише за какво става дума и като натиснеш върху написаното да се отваря темата че аз не мога)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Детски болести при Е39 ... (и за каращите дизел)!!!

Мнение от mad_presley » 27 Мар 2011, 19:16

При проблем със светлините (светещ и неизгасващ фар за дълги светили и др.), проблемът е в Light Check Module - LCM.
В атачмънта е упътването за ремонт на LCM, както и data sheet-a за проблемната интеграла.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 9.06.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 528i e39
Мечтае да кара: BMW M5 E34, BMW M3 E30, BMW M6 E24
Детайли за колата: ///Много Бяга... изр0дскУ e39 m52b28 ПоуЪр ;]] бмв-простаци.цоп

Re: Детски болести при Е39 ... (и за каращите дизел)!!!

Мнение от Motorsport Technik » 29 Юни 2013, 20:38

Много полезна тема много ми помогна благодаря колега ! :yes:
[Oo=[][]=oO] Конете напряга на завоя заляга задницата бяга към мантинелата посяга.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Детски болести при Е39 ... (и за каращите дизел)!!!

Мнение от ares2 » 20 Юли 2013, 10:22

относно губенето на настройките на музиката поне при мен беше един чип за паметта на самото радио. взема му се софта и се програмира нов и се сменя. всичко си идва на мястото
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Детски болести при Е39 ... (и за каращите дизел)!!!

Мнение от govedarov » 10 Май 2014, 23:41

Как може да се тества турбината на е39 дали всичко с нея е наред преди покупка защото знам , че там ремонтите са доста скъпи ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 20.06.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39/525DA/03

Re: Детски болести при Е39 ... (и за каращите дизел)!!!

Мнение от advokata25 » 15 Юли 2014, 13:19

Ако не е наред, ще я чуеш. Свири здраво.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook