Педала на спирачките става твърд.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 525 TDS '97

Re: Педала на спирачките става твърд.

Мнение от mmc » 15 Сеп 2011, 12:40

Здравейте колеги,
Да не пускам и аз нова тема, да попитам тук...
Колата е е39 525 тдс. Наскоро смених спирачна течност, уж добре обезвъздушихме. Само, че сега се получава следния ефект - на запален двигател, като се натисне по-яко и задържи педала на спирачката, бавничко и леко си потъва. На изгасен двигател го няма този ефект, там колкото и да натискаш педала, си задържа нивото (впрочем, и моя педал е твърд след като съм изгасил и преди да запаля. Да си кажа, не знам дали има отношение). Не губи течност, нямам видим теч. Огледах маркучите покрай сервото , няма видими признаци на износване или напукване. Покрай апаратите също нямам видими течове. Имам само леко омазняване покрай цицките, след като е карана, но беше ми обяснено, че това е нормално след скорошна смяна на течността, оставало във самите клапанчета малко. Иначе съм се набирал на спирачката, и при изгасен и при запален и няма теч от цицките или от апаратите. Всъщност, тогава усетих, че педала потъва на запален двигател, макар и бавно. Може и преди смяната на течността да съм имал подобен проблем, но никога не ми се е налагало да задържам яко педала по-дълго време. Иначе колата си спира много добре, при най-малък натиск на спирачката и не съм забелязал някакво отслабване във начина на спиране.
Ако имаше въздух, не трябва ли и при изгасен двигател да потъва педала при натиск, или се бъркам?
Някой от вас да има идеи по въпроса?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i '96
Мечтае да кара: non-stop

Re: Педала на спирачките става твърд.

Мнение от Lawmaker » 15 Сеп 2011, 13:55

Имах подобен проблем . Повърхността на помпата /отвътре , където са гумичките/ не беше много читава и течността преминаваше между нея и гумичките . С нова се оправи . Преди новата смених гумичките , но не стана . На загасен двигател и при мен не потъваше , но на запален .. бавно и почти незабележимо потъваше :)

P.S. И все пак , може при теб да е друго

Поздрави

P.P.S И аз не усетих разлика в спирането , та спира си нормално с това пропускане

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Педала на спирачките става твърд.

Мнение от Ivo_Borisov » 15 Сеп 2011, 14:10

Lawmaker написа:Имах подобен проблем . Повърхността на помпата /отвътре , където са гумичките/ не беше много читава и течността преминаваше между нея и гумичките . С нова се оправи . Преди новата смених гумичките , но не стана . На загасен двигател и при мен не потъваше , но на запален .. бавно и почти незабележимо потъваше :)

P.S. И все пак , може при теб да е друго

Поздрави

P.P.S И аз не усетих разлика в спирането , та спира си нормално с това пропускане

И аз съм имал същия проблем но на друга кола. При мен като натиснех рязко спирачката държеше, ако я натискам бавно педала си отиваше до долу без да спира. Нова помпа и всичко се оправи!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Педала на спирачките става твърд.

Мнение от bmw20009 » 22 Сеп 2018, 22:30

Колеги орпавихте ли проблема с твърдия педал след 30-та минута :mhihi:
Вярно,че минаха мн години, но все пак 200-лв за този клапан не е истина :) Ако е само за твърдостта ще го прежаля, но дали има значение в спирането при движение?

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook