Въпрос относно МИД

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 1.10.2007
Местоположение: Хасково, BG.
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '02г.
Мечтае да кара: S65 AMG

Въпрос относно МИД

Мнение от RhythmiX » 15 Апр 2011, 17:30

Здравейте колеги.
Значи в момента съм с касетка и IRIS,но нещо радиото ми е прецакано и така или иначе ще трябва да го сменям утре съм уговорил да взема касетка с MID..
MID-а който ще взимам си върви с буксата,но при мид-а касетката и самия мид са на две отделни части,а при мен са една част.

колата е 2002г. някъде във форума бях чел,че за да заработи мид-а трябва кабелите от буксата на мид-а да ги свържа по цвят към кабелите на буксата на касетофона или не съм разбрал правилно.

Мид-а има управление за телефон аз нямам телефон това проблем ли ще е или просто няма да работи това копче ?
А и да спомена,ако има значение аз съм с малкия борд. компютър.

Има ли някаква друга тънкост при свързване на мид-а ? и ще работи ли мулти волана ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от mad_presley » 15 Апр 2011, 20:46

RhythmiX написа:.. във форума бях чел,че за да заработи мид-а трябва кабелите от буксата на мид-а да ги свържа по цвят към кабелите на буксата на касетофона или не съм разбрал правилно.

Има ли някаква друга тънкост при свързване на мид-а ? и ще работи ли мулти волана ?

Да, правилно си разбрал. Просто ги вържи по цветове. Всичко останло ще си ти работи, както преди.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 1.10.2007
Местоположение: Хасково, BG.
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '02г.
Мечтае да кара: S65 AMG

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от RhythmiX » 15 Апр 2011, 21:27

Значи ще мога и да управлявам печката от там ?

И примерно след време,ако си намеря само CD на мястото на Касетката няма да е проблем да сменя само него нали ?

Ще имам ли други екстри на мид-а освен евентуалното управление на печката от там,като се има в предвид,че съм с малкия борд.комп. ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от mad_presley » 15 Апр 2011, 21:52

RhythmiX написа:Значи ще мога и да управлявам печката от там ?

И примерно след време,ако си намеря само CD на мястото на Касетката няма да е проблем да сменя само него нали ?

Ще имам ли други екстри на мид-а освен евентуалното управление на печката от там,като се има в предвид,че съм с малкия борд.комп. ?

Нищо повече няма да можеш да управляваш и да имаш, освен това, което и сега управляваш. MID=Multy Information Display, което с две думи ще рече, че това е нищо повече от един дисплей и само показва показания от борд компютъра.

Печка няма да можеш да управялваш, защото тя реално се управлява от километража (борд компютъра) и въобще нищо повече няма да имаш, освен това, което си имал до сега.

За смяната на касетката с CD вече е възможно :)

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от Ilko Ivanov » 15 Апр 2011, 21:56

Печката може да се програмира от МИД + малък борд ,стига да е отключена.
Това последното е тествано многократно ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 1.10.2007
Местоположение: Хасково, BG.
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '02г.
Мечтае да кара: S65 AMG

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от RhythmiX » 15 Апр 2011, 22:16

Така и аз доколкото четох и и от това,което разбрах наистина може да се управлява печката с малък борд.комп. + МИД.

Колеги от впечатлението ми от предните теми разбирам,че и двамата сте навътре с тези неща и ще можете ли да ми кажете примерно кой може да ми отключи печката и какви пари би струвало ? :)

В момента май печката нон-стоп ми работи,защото датчика за външ.темп. ми показва -40 градуса,а и колата загрява супер бързо и понякога след 3-4 часа престой,като се кача и охлад.течност е почти до средата. :)

Значи да разбирам,че няма да има проблем и с мултиволана,при свързването на кабелите от буксата на МИД-а към буксата на касетката. :)

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от Ilko Ivanov » 15 Апр 2011, 22:40

В Хасково кой може да ти свърши работа - нямам представа.
Нека и други колеги от района да се изкажат.
Колко би струвало :dunno: от 1 бира до 1 каса + 10 тина вратни пържоли :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 1.10.2007
Местоположение: Хасково, BG.
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '02г.
Мечтае да кара: S65 AMG

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от RhythmiX » 16 Апр 2011, 13:45

Значи колеги,днеска свързахме буксата на мида към буксата на касетофона и като ги включих на мида светна само часовника,не можеше да се пусне радиото..единствената опция беше да настроя часовника и това е..
проверих бушона отзад на касетофона здрав е смених го с моя бушон,който работи,но пак нищо не стана.


Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и има ли решение ?
Ако има,какво е то ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от Ivo_Borisov » 16 Апр 2011, 16:48

Или не сте свързали някой кабел както трябва или проблема е в МИД-а. Ако имаш друг МИД за проба е най добре, така ще видиш къде е проблема.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 1.10.2007
Местоположение: Хасково, BG.
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '02г.
Мечтае да кара: S65 AMG

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от RhythmiX » 16 Апр 2011, 16:56

Пробвах и с друг мид,защото имах два мида под ръка и с двата е по един и същ начин.. :(

В момента сам с business rds,дето е цяло тяло,ако това има значение ?

Да снимам ли кабелите колега,та да видите как е свързано ?

Нали свързвам само и единствено кабелите на буксата на мида към кабелите на буксата на касетофона ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от Ivo_Borisov » 16 Апр 2011, 21:16

Точно така, само ги погледни пак дали са свързани по цветове както трябва! Иначе така се свързват, към буксата на касетофона.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от mad_presley » 16 Апр 2011, 22:10

Лично аз съм пробвал да подкарам CD, което е било комплект с MID на IRIS и обратно и не става. Получава се точно, както си го описал, не се стартира въобще нищо, стои само часовник.

Касетка или CD (без значение) са направени да се управляават само от MID или само от IRIS. Според мен, касетка (CD), които са били до сега с IRIS, не могат да тръгнат на MID. Това ми е от личен опит, но не твърдя, че няма изключения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от Ivo_Borisov » 16 Апр 2011, 22:19

Имаш предвид дали това което има колегата не е сглобено от различни МИД и касетка? Ама той пише че е пробвал с друг МИД и пак не става.
Колега RhythmiX ти само с МИД-а ли пробва или комплект с цялото радио?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 1.10.2007
Местоположение: Хасково, BG.
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '02г.
Мечтае да кара: S65 AMG

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от RhythmiX » 16 Апр 2011, 23:25

Единия мид беше цяло тяло с касетофона,но беше с изгорели пиксели,а другия мид беше пак с касетофон,но буксите на касетофона бяха кръгли..

Взех и мида с изгорелите пиксели комплект с касетофона и другия мид,но без касетофона,защото беше с кръгли букси и не ми вършеше работа.

Свързах буксата на мида към буксата на моя стария касетофон и вкарах буксата в новия касетофон след това пробвах и с двата мида,но и двата по 1 и същ начин показваха само часовника.

Да поясня,че мидовете съм ги свалял дикретно от катастрофирали коли и мисля,че са си били комплект.


Да не би да има някаква разлика в кабелите на буксата на стария ми касетофон с ирис,които са като едно цяло тяло ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос относно МИД

Мнение от Ivo_Borisov » 17 Апр 2011, 0:28

Колега аз бях с ирис от едно цял и сложих мид от две части с кесетка. Свързах кабелите и всичко тръгна от първия път.
Така ли са свързани кабелите от буксата на мид-а към касетофона?
Pin 1 - Маса кафяв
pin 2 - постоянен + червено/зелен
pin 3 - + при габарит сив/червен
pin 4 - i-bus бял/сив/жълт
pin 8 - Аксесоарен + лилаво/бял
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook