Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от Alexch » 29 Мар 2011, 15:32

Колеги, това не е поредната тема от типа "харесал съм си кола от тази обява, да я купя ли?"
Като никога се запалих да проверя една съмнително евтина Е39 523i http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
Отидохме ние с Toshko от тунинг форума (за който го познава), който ми е колега, да видим за какво иде реч. Както виждате на снимките - чуден италиански внос, нищо че по ВИН се оказа 02.1996 г. и е на 204000км (което не е сигурно), а не както пише в обявата 1997 г. и 150000 км. Приехме това за простими неточности при 15-годишните коли. Иначе салона запазен, както и боята (без ръжди и сериозни драскотини). Дотук чудесно! Дойде и момента да запалим (с един от 4-те ключа :mhihi: ). Има акумулатор - също добре. Въртим и веднага запали - прекрасно! Само, че явно нещо беше запекло и мотора сам се форсира до 2500 оборота, но ги достигна някак бавно и мудно, а не подскочи както се очаква. Позадържаха се високи обороти, питаме ние "авто-търговеца" какво става, той понатисна газта, изфорсира двигателя и оборотите се върнаха към нормалните. Чакаме 5 минути да позагрее и през това време проверявам аз ел. пакета. Задното дясно стъкло се свали надолу, но уви не се върна обратно. Обърнах се и какво да видя - стъклото в задната си долна част заклинено с няква пластмаса, а в горния си край явно лепено с нещо (вече черно и мръсно на вид) като строителна пяна. "Нищо" - викам си аз - "И това е търпимо". Мотора поработи около 10 мин на празен ход, с много тих и приятен звук. Загасихме го ние и дойде сублимния момент да проверим състоянието на маслото :mhihi: Отваря Тошко капачката и какво да види - гъст, хубав, бежов каймак (като от сутрешното какао на детето ви) по нея. Това ни беше достатъчно, но викаме хайде и щеката да извадим. Пипаме маслото, мажем, струваме и да ви кажа 20/50 ще ви се стори рядко като вода в сравнение с това, което видяхме. Бих го оприличил направо на грес. "Авто-търговеца" обяснява, че това било, щото била работила само на място (проверете си вашите коли след 10 мин работа на място дали ще направят конденз) и пита Тошко ако не е от това, от какво е според него, на което тръгвайки си любезно му беше отговорено да отиде на майстор да му каже. И почнаха ругатните на изпроводяк: "Тоя не става за консултант!", "Така бензинов автомобил никога няма да си купиш" и т.н.т. Ние се посмяхме, почти останали доволни, че разобличихме копринения звук на мотора и си обяснихме големите печалби на фирмите за добавки за масла.
Който разбира ще знае какво имам предвид, но внимавайте с автокъщите. За пореден път се потвърди максимата - евтино хубаво няма. Но тази кола може да я купи жена или някой 18 годишен (без да подценявам тази възраст), който да я изпъне до Пловдив и после да има "ауууууу, ко стана".
Кво да правим, май ще си купувам директно от Германия :roll:

П.С. Ако темата не е за този раздел, нека модовете да я преместят където трябва. Подчертавам, че не съм давал оценки и квалификации, а само констатирам факти. Нямам нищо лично към търговеца или автокъщата.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от spacepl » 29 Мар 2011, 16:42

:mhihi: Високо ниво на оборудване - тя гола като циганска каручка ве

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от Nikolay86 » 29 Мар 2011, 17:38

Аз немога да разбера,за кво аджеба въобще ходите да ги гледате тия по 4000-5000лв. по-къщите :dunno:
Нещата са толкова прости,отваряш немските сайтове-Е39 преди фейса с екстри,хубаво:3000-6000Евро:Фейсова с екстри хубава;7000-11000Евро,смятат се разходи и ето формирала се е една цена на кола,която тука е с няколко хиляди по-евтина :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от anzak » 29 Мар 2011, 17:42

ми колега хубаво и евтино няма да ти кажа и темата ти не е много за този раздел ..
Барай шишарката Минкеее ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от bili1 » 29 Мар 2011, 18:49

:mhihi: Те на Горубляне всичките са такива,тая не знам дали е от там,но прилича на такава!
Има и нещо друго,запазени Е39-ки също могат да се срещнат в България например тук във форума има колеги които не си оставят колата с проблем,аз съм един от тях,просто нещо което ми чука,вибрира,скърца не мирясвам докато не го оправя маниак съм на тихия звук на Е39,никой няма да си даде колата за 3-4-5-6000лв. гледана и поддържана,това са хора които Е39-ката им е на сърце и са фенове на марката,а не просто "тая кола ми служи за работа" :kuku: :nono: ,ако си търсиш добра Е39-ка колега търси в Германия или някой фен на марката които си обича колата! :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от krasi_bmw » 29 Мар 2011, 19:23

аве незнам ама аз вече 3то бмв от италия карам и нямам големи ядове ,само първото купе 320 харчеше масло ,но след промивка се оправи,преди това бяха от германия ,австрия и кво само един салон запазен, ръжда тук там и ходовата част след 2месеца каране се разтропа ,мотора кобилици повдигачи,но всичко е до късмет,,,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от Пресиян Василев » 29 Мар 2011, 20:01

За толкова пари,какво да е ?
Тоя коШ ще е смазан от каране.Нищо чудно и над милион да е .
А за автоджамбазлька си напьлно прав.И аз какви ли не премУдри умозаключения сьм чувал чак да се разплачеш.
Бягаи на далеч от туи нещо
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от LUCIFER'S » 29 Мар 2011, 20:07

Тая кола е барутник.... гледай и салона първо.... отпуснат и набръчкан и кат пети на бабичка :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1325
Регистриран на: 14.03.2009
Местоположение: Бургас[Сливен]
Пол: Мъж
Кара: Е39 525 tds '97
Мечтае да кара: CL65 AMG
Детайли за колата: дизел

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от cls6666 » 29 Мар 2011, 21:23

за тия пари -толкова :lol: ще се пипне оттук оттам и на пътя
Изображение

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от bmwfena » 29 Мар 2011, 23:05

ми пари като за читава Е34 :mhihi: :mhihi:
иначе това с каймака на капачката наистина да не те заблуждава...по принцип конденза от притопляне на маслото нема каде да отида освен в капака на клапаните и там става кашичка при срещата на масълчето с капчиците конденз.
Зимата става така при многократно припалване на кощничките да не им падне акумулаторчетата-знам го от личен опит.Иначе за тия парици нема как да вземеш нещо читаво според мен..е някой път има човек късмет :(
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 408
Регистриран на: 18.06.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 523i

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от Plamin » 30 Мар 2011, 15:01

Ами аз като търговец :mrgreen: в смисъл че си продавам една от колите като загледах в мобилето тея 523 за под 5000 много се очудих как читав екземпляр може да се продава за толкова все пак търговците са я купили докарали и печалба ще имат, ами какво очаквате от тази кола
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от anzak » 30 Мар 2011, 17:50

очакват да ударят кьоравото хем евтино хем хубаво само дето тоя филм го няма :mhihi:
Барай шишарката Минкеее ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от bili1 » 30 Мар 2011, 18:01

Няма го иначе сега всички щяхме да караме М5! :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от landolin » 30 Мар 2011, 19:08

Наистина колите по автокъщите като се палят за по малко и рядко образуват конденз в капачката и малко по щеката, но трябва наистина да е малко, ако вече цялото масло е боза то е ясна работата :)
Аз замалко да се разколебая да взема моята заради този конденз - първия ден като я гледах и карах маслото беше чисто, но като се върнах на другия ден и вдигнах щеката конденза си беше доста и доста се замислих дали да я взема, но сега много се радвам че не се отказах заради глупости :)
Иначе според една тема си има начини за проверка за добавки в маслото - с парцалче и стъкълце, като се трие масло с парцалчето по стъклото не трябва да се надрасква :)

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Обява за 523i от автокъща. С повишено внимание!

Мнение от Bavarcho » 30 Мар 2011, 20:06

А като съм си пуснал перфектната Е39ка на 15хил и като се обадят викат "абе много скъпа то има нов внос много по-евтини" еми успех тогава :yes:
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook