актуални програма за диагностика

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 12.10.2010
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж
Кара: e39 520 I 1998г
Мечтае да кара: ///M5 2003 г

актуални програма за диагностика

Мнение от didite_bg » 28 Мар 2011, 21:26

Колеги,прегледах доста теми във форума,свалих доста файлове,но нищо не можа да се свали цялостно.Има доста линкове които са дадени за сваляне на програми за диагностика,но и доста линкове не са актуални вече.Ако може някой да даде актуални линкове на някоя програма и линкове за кабелите към нея.Поздрави!
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1325
Регистриран на: 14.03.2009
Местоположение: Бургас[Сливен]
Пол: Мъж
Кара: Е39 525 tds '97
Мечтае да кара: CL65 AMG
Детайли за колата: дизел

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от cls6666 » 28 Мар 2011, 21:34

колега какво по точно те интерисува инпа,карсофт,дис,,бмв скенер ?-пиши ми на лично какво ти трябва да ти пратя по поща или скайп
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 24.09.2010
Местоположение: Лом,България
Пол: Мъж
Кара: 530d "99
Мечтае да кара: X6

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от tonilom » 29 Мар 2011, 13:17


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.04.2012
Местоположение: Милано Италия
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1999
Мечтае да кара: ActiveHybrid 7
Детайли за колата: Самолет с метаново

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от zarobg » 29 Окт 2012, 20:45

Може ли да ми предложите коя да си купя ( от линка ) . Трбва ми да прекодирам abs/asc блока (abs работи asc не- свети постоянно ) да мога да правя диагностика да чистя грешки . Днес пробвах с inpa на един колега обаче даже неще да се свърже , А на неговата кола само прави диагностика нищо друго няма. Или е дърво програмата или той незнае кака се ползва. Аз като ги гледах или
BMW CARSOFT 6.5 или BMW scenner 1.4 , а може и друга .
Правописа ми е пълна трагедия - но работя над проблема, благодаря за разбирането !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от omegaart » 29 Окт 2012, 21:09

zarobg написа:Може ли да ми предложите коя да си купя ( от линка ) . Трбва ми да прекодирам abs/asc блока (abs работи asc не- свети постоянно ) да мога да правя диагностика да чистя грешки . Днес пробвах с inpa на един колега обаче даже неще да се свърже , А на неговата кола само прави диагностика нищо друго няма. Или е дърво програмата или той незнае кака се ползва. Аз като ги гледах или
BMW CARSOFT 6.5 или BMW scenner 1.4 , а може и друга .


BMW scenner 1.4 ти трябва за да можеш да прекодираш с инпата и carsoft-a няма да можеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.04.2012
Местоположение: Милано Италия
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1999
Мечтае да кара: ActiveHybrid 7
Детайли за колата: Самолет с метаново

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от zarobg » 30 Окт 2012, 7:16

http://programatoribg.com/bmw_scenner/index.htm
http://www.subito.it/accessori-auto/dia ... htm?last=1

Мерси много, а то тези двата горе има ли разлика в тях и ако има кой е по добре да взема. Цената неми е проблем
Правописа ми е пълна трагедия - но работя над проблема, благодаря за разбирането !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от badsharki » 30 Окт 2012, 7:40

За прекодиране на ASC ти трябва DIS.
Тук можеш да си купиш интерфейса -> http://sklad66.com/cms/BMW-OBD-INPA-GT1-DIS-USB.html, като комплекта включва всички програми, които ти трябват. Ако колата ти е '99г. си поръчай и преходник към 20 пинова букса. Когато поръчваш им се обади и изрично им кажи, че искаш ДВД с ИНПА и ДИС, че май някой път се правят на ударени и пращат само ИНПА.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.04.2012
Местоположение: Милано Италия
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1999
Мечтае да кара: ActiveHybrid 7
Детайли за колата: Самолет с метаново

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от zarobg » 31 Окт 2012, 21:28

Точно с този комплект пробвах, през буксата под волана с програма "импа" обаче неще да се свърже. Тази програма " Дис ' безплатана ли е има ли от каде да е сваля? Да пробвам с нея щом става и тя за кабела
Правописа ми е пълна трагедия - но работя над проблема, благодаря за разбирането !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от anzak » 01 Ное 2012, 7:20

на 99-а година кола под волана буксата ако има такава чете само мотор и кутия за програмиране и четене на всички системи ползвай кръглата букса до двигателя
Барай шишарката Минкеее ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.04.2012
Местоположение: Милано Италия
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1999
Мечтае да кара: ActiveHybrid 7
Детайли за колата: Самолет с метаново

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от zarobg » 08 Дек 2012, 11:53

Здравейте купих си преходник към 20 пинова букса, с него се свързъх с импа (тоест даде ''ON'' и на двете кръгчета след като се пусне програмата ) проблема обаче е че само до там. Избирам стар модел, после избирам е39 мотор, моя мотор м52 нов и дава тези грешки
Изображение
Порових в нета единственото която успях да намеря за горната грешка беше да проверя един системен файл, направих го - беше ок . Някой ако може да помогне поне дали проблема е в колата или в инсталацията на програмата или с каквато и да е информация. Благодаря предварително
П.с. лаптопа е с уин7-64бит , импа беше с инструкция за инсталация на XP след като спазих всичко в инструкцията в свойствата на ехзето за стартиране на импа смених да се стартира в съвместимост XP-SP3 и е пускам само с администраторски права.
Правописа ми е пълна трагедия - но работя над проблема, благодаря за разбирането !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от Ivo_Borisov » 09 Дек 2012, 16:50

Колега ето ти една тема за софтуера за диагностика, има всичко вътре за проблемите:
viewtopic.php?f=34&t=131937
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 13.01.2012
Местоположение: На всякъде
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i e36 coupe M50B20
Мечтае да кара: M6

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от another90sm » 09 Дек 2012, 17:38

А има ли значение в ИНПА за м52 ню или другото за м52 коя година е колата, понеже м52 ню има живи данни на много неща, но на мен като опреснява данните ми изкарва постоянно някаква грешка. е39 96г.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.04.2012
Местоположение: Милано Италия
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1999
Мечтае да кара: ActiveHybrid 7
Детайли за колата: Самолет с метаново

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от zarobg » 10 Дек 2012, 22:16

Оправих се с импа, трябвало е да не паля колата ами да дам на контакт само и след като влезна в "мотор" мога да паля и гася колата без проблем . Основно исках да направя прекодиране на асц че неми работи, знам че всичко ми е ок по системата защото съм пробвал с друг блог за асц/абс и всичко си работи, този който имам го купих тук от форума и е 98 година . Диганостиката дава че има грешка в кодирането (eror coding ) или нещо от сорта беше обаче никаде не видях как да прекодирам може ли малко помощ . Ако нестава с тази програма има ли от къде да се изтегли програма dis или само се продава, разбрах че със същия кабел може да се ползва
п.с имам и много грешки в цилиндрите "бърнинг фел" ма ще ги мисля по натам че няма време сега.
Правописа ми е пълна трагедия - но работя над проблема, благодаря за разбирането !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от badsharki » 11 Дек 2012, 11:19

zarobg написа:Ако нестава с тази програма има ли от къде да се изтегли програма dis или само се продава, разбрах че със същия кабел може да се ползва.

Виж тази тема, има всичко от линкове за сваляне до инсталиране и настройване на ДИС.
viewtopic.php?f=34&t=131937

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: актуални програма за диагностика

Мнение от Ivo_Borisov » 11 Дек 2012, 19:09

zarobg написа:Оправих се с импа, трябвало е да не паля колата ами да дам на контакт само и след като влезна в "мотор" мога да паля и гася колата без проблем . Основно исках да направя прекодиране на асц че неми работи, знам че всичко ми е ок по системата защото съм пробвал с друг блог за асц/абс и всичко си работи, този който имам го купих тук от форума и е 98 година . Диганостиката дава че има грешка в кодирането (eror coding ) или нещо от сорта беше обаче никаде не видях как да прекодирам може ли малко помощ . Ако нестава с тази програма има ли от къде да се изтегли програма dis или само се продава, разбрах че със същия кабел може да се ползва
п.с имам и много грешки в цилиндрите "бърнинг фел" ма ще ги мисля по натам че няма време сега.

Колега и аз ти дадох горе линка, ако искаш да се научиш да работиш с програмите, иска се яко четене. :wave:
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook