Въпрос за GM модул

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.05.2006
Местоположение: Монтана
Пол: Жена

Въпрос за GM модул

Мнение от Наиа » 07 Яну 2011, 22:33

Каква е разликата между модулите, може ли да се заменят ако номерата са различни, като и двата са от Е39?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 887
Регистриран на: 20.10.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5, Е60, Е30
Мечтае да кара: с талон
Детайли за колата: БМВ

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от Se7ven » 08 Яну 2011, 12:39

Могат да се разменят след като се прекодират за другата кола, има High и Low модули.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от racing_team_vidin » 09 Фев 2011, 19:27

Някой да знае разликата между LOW и HIGH



Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от mad_presley » 09 Фев 2011, 19:32

racing_team_vidin написа:Някой да знае разликата между LOW и HIGH

Разликата е в поддържаните екстри. Като пример, LOW не поддържа сервотроник и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от racing_team_vidin » 09 Фев 2011, 19:54

mad_presley написа:
racing_team_vidin написа:Някой да знае разликата между LOW и HIGH

Разликата е в поддържаните екстри. Като пример, LOW не поддържа сервотроник и т.н.

добре де, аз сега съм с GM3 LOW и имам повечето екстри 4 ел ст. ел огледала с прибиране. Знам,че по това се различават дали си с 2 или 4 ел стъкла, ама в моя случай какво повече мога да изкарам ако сменя low с high.

П.П и сега ми излиза на скенера отметка за сервотроник

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от mad_presley » 09 Фев 2011, 19:58

racing_team_vidin написа:добре де, аз сега съм с GM3 LOW и имам повечето екстри 4 ел ст. ел огледала с прибиране. Знам,че по това се различават дали си с 2 или 4 ел стъкла, ама в моя случай какво повече мога да изкарам ако сменя low с high.

П.П и сега ми излиза на скенера отметка за сервотроник

Нищо няма да изкараш само със смяна на GM3 модула. Като си сложиш седалки с памет, шибедах, хроматични огледала, сервотроник....тогава вече можеш да мислиш за смяна на GM модула. Само със смята му няма как да имаш горе описаните екстри, ако ме разбираш.

Не се доверявай толкова на BMW Scanner ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от racing_team_vidin » 09 Фев 2011, 20:06

То е ясно, че няма да се появят тези екстри, само със смяната на гм-а. Идеята ми беше примерно ако има някоя (неангажираща) екстра като "follow me home" kakто е при смяна на лцм 2 към 3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 10.10.2011
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж
Кара: Е60 xdrive

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от alkapone777 » 21 Сеп 2012, 18:04

kolegi imam stranen problem ako nqkoi se se6ta da spodeli-zna4i kogato zakliu4a kolata i sa mi sfaleni prozorcite se vdigat (comfort modul),no kogato e otklu4a i zadarga saotvetno ne se svalqt GM-a li e za smqna?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1325
Регистриран на: 14.03.2009
Местоположение: Бургас[Сливен]
Пол: Мъж
Кара: Е39 525 tds '97
Мечтае да кара: CL65 AMG
Детайли за колата: дизел

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от cls6666 » 22 Сеп 2012, 6:14

може би не е за смяна ,функцията може да не е програмирана ,при мен тези функции бяха деактивирани ,търси някой колега с нцс да ти ги промени,друго което се сещам ако го правиш с бутоните (дистанционно)може да ти е слаба батерията,пробвай с ключа в бравата
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 10.10.2011
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж
Кара: Е60 xdrive

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от alkapone777 » 22 Сеп 2012, 7:16

функцията ми е активирана аз я имам ncs-но не съм се сетил с ключа да пробвам-понеже ги вдига с дистанцьонното но не ги сваля и ми беше записало грешка нещо си ( cabel clamp R )-гледах го с inpa

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.06.2011
Пол: Мъж
Кара: e 39 520 i
Детайли за колата: e 60 530i

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от vanio_90bg » 13 Окт 2015, 12:53

здравеите колеги имам въпрос ? сложих друг но е с различни SW i HW пак е от 5 ца но 1999 а мойто 1997 та мисълта ми е ако тези са различни и серийните номера са почти еднакви какво може да стане http://img30.olx.bg/images_prodavalnikc ... rev002.jpg този е като моя но вече не е наличен купили са го а този които пробвах е с тези параметри http://img28.olx.bg/images_prodavalnikc ... rev001.jpg каква може да означава SW i HW и ако сложа този какво може да стане бмв то от което е с малко повече ексри ? и двата са (LOW) :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от racing_team_vidin » 14 Окт 2015, 1:01

Работи си, само провери дали е от седан, че ако е от комби държи машинката много време и пищи за отворен багажник, заради софт клоуса.
И като сложиш новия ГМ трябва да го кодираш, по твоята кола и да си обучиш ключа, за да работи както трябва всичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 14 Авг 2016, 1:10

Когато сменяме GM модула от Low към High има ли значение от какъв модел на E39 ще бъде - т.е бензин ,дизел, кубатура на двигателя ,седан,комби за да заработи коректно след кодиране? В момента настройките на опциите могат ли да се прехвърлят на High версията или всяка High версия е различна и възможно ли е някоя от опциите в Low версията да е няма в High. Смятам да ъпгрейдвам GM модула (ще проверя дали не ми е случайно High,ама силно ме съмнява 99 г без сервотроник). Намерил съм 1 модул ама незнаят от каква 39 ка е ,пък по парт номер проверих в един онлайн каталог за моделите GM модули и в кои автомобили се вграждат и въпросния модул с партиден номер излезна че е от 7-а серия.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от PeReZ » 15 Авг 2016, 14:29

Ако колата ти е без сервотроник, по-добре си сложи най-новата SW версия, която можеш да намериш, без значение дали HIGH или LOW.

Аз в момента съм с GM модул от Е38:
HW: 21
SW: 23

Абсолютно всичко ми работи с този GM модул, включително и сервотроника, така че мисля, че няма от какво да се притесняваш.
Ако искаш ще ти дам някой GM модул (имам нови,стари, HIGH, LOW), за да пробваш дали ти върши работа и чак след това ще си купуваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Въпрос за GM модул

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 16 Авг 2016, 22:37

PeReZ написа:Ако колата ти е без сервотроник, по-добре си сложи най-новата SW версия, която можеш да намериш, без значение дали HIGH или LOW.

Аз в момента съм с GM модул от Е38:
HW: 21
SW: 23

Абсолютно всичко ми работи с този GM модул, включително и сервотроника, така че мисля, че няма от какво да се притесняваш.
Ако искаш ще ти дам някой GM модул (имам нови,стари, HIGH, LOW), за да пробваш дали ти върши работа и чак след това ще си купуваш.

Да ,колата ми е без сервотроник, но ще извършвам смяната на рейката с такава със сервотроник и си търся GM модул с High версия ,тъй като моя най-вероятно е Low ( ще проверя за всеки случай каква е) . Разбрах,че за да работи сервотроника е нужно да е High ,но целта ми е ако има примерно от последните модели с повече опции ,да не се налага ако ми хрумне занапред друг ъпгрейд да сменям отново модула. Явно по цифрите SW мога да ги различа. Да така е хубаво да пробвам ,но първо трябва да сложа рейката и да направя окабеляването за да може да се кодира

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook