Въпрос за водна помпа е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Въпрос за водна помпа е39

Мнение от Hip-hopotam » 18 Мар 2018, 10:30

Тези дни свалих от колата си някаква водна помпа с пластмасови витла и сложих HEPU с метални.Сравних витлата,тези на хепуто са малко по-широки и леко по различни на дизайн.Сглобих отворих сервизното меню на борда,подкарах и нищо различно не се е случило,колата обръща на газ с един два градуса по рано и това е нищо по различно.Температута градско 95-100 извънградско 95-97

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Въпрос за водна помпа е39

Мнение от kalingk » 18 Мар 2018, 18:55

Zlatiyan_Genchev написа:Гледам коментарите за разликата между пластмасовата турбина на помпата и такава с метална с твърението ,че няма никаква разлика по стрелка на температурата. Стрелката си стои до 115 градуса на 12 часа ,но колата като работи хиляди километри на няколко градуса над тези които са по завоски показатели, косвено започват повреди по гарнитури и маркучи и гумени уплътнения и после всеки се чуди закакво му са се скапали. Оригиналната от БМВ е с пластмасова турбина неслучайно и е на Ина.

Hepu-то за m57 e с пластмасова турбина.За бензиновите може да е и с метална,аз сложих на м57 и беше пластмасова(или поне на мен така ми се стори).

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Въпрос за водна помпа е39

Мнение от vesoyanev2011 » 18 Мар 2018, 21:24

Интересно!Преди 2 години аз също сложих Hepu на двигател М57 и беше метална!Явно има различни модификации. :roll:
Нямам никакви проблеми с охлаждането,доволен съм.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Въпрос за водна помпа е39

Мнение от spacepl » 18 Мар 2018, 21:52

Има и различни видове метални. Едните са ляти от месинг или нещо от сорта, другите са от ламарина. По спомен БМВ заменят помпите с пластмасова турбина именно с ламаринена.
ИзображениеИзображение

Аз си взех хепу с ламаринена турбина преди година и полвина и съм много доволен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Въпрос за водна помпа е39

Мнение от Grozdanoff » 20 Мар 2018, 7:28

Аз също карам 528 от около 3 седмици, превантивно смених водна помпа, термостат и виско. Просто не искам да стане като със старото E34- него два пъти го прегрях, първият път заради помпата, втория път заради виското.

ДА помпата на тези мотори е консуматив!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Въпрос за водна помпа е39

Мнение от (bubsa) » 25 Мар 2018, 20:58

Grozdanoff написа:Аз също карам 528 от около 3 седмици, превантивно смених водна помпа, термостат и виско. Просто не искам да стане като със старото E34- него два пъти го прегрях, първият път заради помпата, втория път заради виското.

ДА помпата на тези мотори е консуматив!

То на всички двигатели водната помпа е консуматив :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook