Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от dinozab » 07 Ное 2010, 10:11

p_tonchev написа:Здравеи аз имах сащия проблем преди една седмица ми излезна колата от сервиза и ми струва всичко 415лв. Комплекта гумички и гарнитури излиза за нафтовата помпа около 190лв хубавите . И сега колата си варви много добре. Ако те интересува нешто повечаз се казжам Петьо а телефона ми е -0883458874

Колега ти да не си купувал гарнитури за мотора ве 190лв :mhihi: :mhihi: :mhihi: :kuku: Ей тея сервизи ве мамата си тракат ма то верно парите и бодалите край нямат.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.10.2010
Пол: Мъж

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от p_tonchev » 07 Ное 2010, 13:44

Колега мен ми смениа и обслужиха цялата помпа а не само протеклата гарнитура и се подсигорих а не да ми сменят само течаста гарнитура а след година да ревна че пак е протекла от някое уплатнение малко повече пари даваш так и так ти свалт помпата и ти взимат парите за сваляне поне се подсигори сега колата варви перфекно :driving: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от Пресиян Василев » 07 Ное 2010, 19:06

p_tonchev написа:Колега мен ми смениа и обслужиха цялата помпа а не само протеклата гарнитура и се подсигорих а не да ми сменят само течаста гарнитура а след година да ревна че пак е протекла от някое уплатнение малко повече пари даваш так и так ти свалт помпата и ти взимат парите за сваляне поне се подсигори сега колата варви перфекно :driving: .

Колегата Дино е много наясно и е доста в час,ти не си....
Неможе за операция приключваща за 3-4 часа да се вземат 500 лв ,пьк ако ще и в завода в Бавария да е
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: MauHa CuTu
Пол: Мъж

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от bg_11 » 08 Ное 2010, 9:38

Пресиян Василев написа:Колегата Дино е много наясно и е доста в час,ти не си....
Неможе за операция приключваща за 3-4 часа да се вземат 500 лв ,пьк ако ще и в завода в Бавария да е

Колега , има хора , който искат ... има и хора , който дават ...
Сега , че не е редно това е друг въпрос , но подобни сервизи за съжаление под път и над път ...
Изображение


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от dinozab » 08 Ное 2010, 9:49

При цена от 12 до 20лв. според магазина и някъде бях чул от колеги че по София и по 30лв. ги продават комплекта гарнитури на бош за помпата те да му кажат 190лв :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от boris_m » 08 Ное 2010, 12:08

Предното ми БМВ беше 325 ТДС, имам приятел със същото и още един с 318 ТДС. Всичките сме имали този проблем и ходихме при едни майстори в Перник, които оправят само БМВ-та. Ако се интересуваш, ще ти изпратя телефон на лични, за да не товарим темата и да не се счита за реклама.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.10.2009
Местоположение: Перник
Пол: Мъж

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от Gogata1 » 08 Ное 2010, 23:36

Колеги,аз имам два ТДС-а,и преди два месеца им протекоха помпите и на двете.Препоръчаха ми майстор от с.Стефаново Пернишко който ми взе по 250лв.но пък съм много доволен от работата му.Ако някой се интересува мога да му дам тел. защото при него е с записване.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 25.09.2009
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e39

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от raikkonen » 11 Ное 2010, 15:43

аз оправих помпата в Габрово при Пресиян Василев, доволен , смятам и веригите да сменя при него, иначе сам от София!!!!
Благодарности на колегата!!! :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от Пресиян Василев » 11 Ное 2010, 19:16

raikkonen написа:аз оправих помпата в Габрово при Пресиян Василев, доволен , смятам и веригите да сменя при него, иначе сам от София!!!!
Благодарности на колегата!!! :yes:

Благодаря за хубавите думи. :yes:
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къде ?

Мнение от SkUbY_Do0 » 16 Яну 2011, 11:25

Колеги и аз имах проблем с помпата. Препоръчаха ми майстор в с. Световрачане (Иван) . Човека ми я оправи и смени всички гарнитури и уплътнения по помпата и ми взе 250лв. Оправи я за 2 дни. От тогава не съм имал никакви проблеми.:)
THE DOCTOR

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 27.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525tds 96' M51

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къ

Мнение от VSDriver » 10 Мар 2017, 11:58

ГНП-то на тдс-а ми протече за втори път, но за разлика от първия когато бяха капачките и смених гарнитурките сам сега трябваше да търся сервиз, тъй като не можех да установя от къде идва теча. Колата спря да върви и започна да харчи много. След като се порових малко из форума реших да занеса помпата в Супер Дизел на околовръстното. Свалих я, използвайки специална скоба както беше описано във форума и я занесох. Момчетата я оправиха в рамките на 1 работен ден. Гарнитурките са евтини около 12-15лв, но труда е скъп. Взеха ми 300лв, но смениха абсолютно всички гарнитури в помпата и я регулираха на стед. Те използват оригинални гарнитури на Bosch и ги имат налични в сервиза им. Освен това ми дадоха помпата и с нов о-пръстен, който се слага между нея и блока. Качих я, зацепих я и после не можах да си позная колата. Вървеше по-добре от преди, а и започна да харчи доста по-малко. Ако споделя разхода съм сигурен, че малцина ще ми повярват, но съм достигал до 7л градско - в София, както и до 5л извънградско. На магистрала с нормално каране 120-140 км/ч разхода е между 5.5л и 6л дизел. Вярно ремонта е скъпичък, но всеки лев от него си заслужаваше. Препоръчвам сервиза на Super Diesel и на други колеги. Аз останах много доволен!
BMW POWER

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къ

Мнение от wladio » 10 Мар 2017, 14:27

А скобата от къде я взе???

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.12.2015
Пол: Мъж

Re: Ремонт на протекла нафтова помпа при 525 ТДС ( Е 39) -Къ

Мнение от LStamenov » 28 Май 2017, 19:25

София Дизел Център - 240 лв. ремонта и 350 лв. монтаж и демонтаж в "доверен сервиз" :mhihi:

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook