Уплътнение предно стъкло Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 19.06.2010
Местоположение: Kustendil/Yambol
Пол: Мъж
Кара: 520i E39

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от ivaylo_shack » 30 Юни 2012, 21:35

mad_presley написа:Ееее мързи ви един гугъл да отворите...после американците били...Това са първите три резултата от търсенето.

Ако не разбирате английски, мога да ви кажа само най-важното от написаното: "Не пробвайте, ако не сте с оригинално стъкло".

http://blog.bavauto.com/6971/bmw-windsh ... ndshields/

http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1143638



P.S Ако не сте разбрали от тези линкове как става, насочете се към сервиз :!: :!: :!:


Златен си mad_presley :bowdown:

За съжаление предното ми стъкло е било сменено в Италия с неоригинално :cry: и несмея да го пробвам! Относно въпроса на колегата оригиналното стъкло има лого БМВ. На моето има надпис секюрит и точки даващи информация за месеца на производство.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София
Кара: 99' Е39 520i M52B20TU

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от thunderl » 01 Юли 2012, 21:04

Пробвах да правя тази манипулация на моята кола, като купих оригинално уплътнение. Стъклото й е сменяно - никакъв шанс нямаше да извадя старото отгоре, защото просто разстоянието беше минимално. Ръчках го как ли не, наложи се да се направи със сваляне на стъклото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от iceblast » 02 Юли 2012, 0:30

Колеги, от личен опит ще ви препоръчам САМО оригинално уплътнение!!!

Правих два пъти рекламации на Кобра и техните смешни уплътнения и накрая си поисках парите и отидох за 10-15лв. повече си купих от ДаруКар!

Уплътненията на Кобра, поне мойте се цепеха в горните ъгли. След няколко лични разговора със собственика на Кобра той ме увери, че ще сменят доставчика, тогава беше някакъв от Белгия. Факта е, че аз пропилях нерви и време и накрая сам си го направих!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от nightdriver » 02 Юли 2012, 12:40

iceblast написа:Колеги, от личен опит ще ви препоръчам САМО оригинално уплътнение!!!

Правих два пъти рекламации на Кобра и техните смешни уплътнения и накрая си поисках парите и отидох за 10-15лв. повече си купих от ДаруКар!

Уплътненията на Кобра, поне мойте се цепеха в горните ъгли. След няколко лични разговора със собственика на Кобра той ме увери, че ще сменят доставчика, тогава беше някакъв от Белгия. Факта е, че аз пропилях нерви и време и накрая сам си го направих!


същата работа и при мен се получи , два-три дена след поставянето и в горните ъгли се получиха цепки , ама така ще карам докато сменя и стъклото един ден , защото много ме кефят атермичните стъкла със зелена лента горе :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от iceblast » 04 Юли 2012, 8:33

Мен тези цепки ме вбесяваха, помислих, че нещо е станало и за това отидох да направя рекламация. Оставих колата сутринта, на обяд се обадиха, че е готова и отидох да я взема и като я видях - пак сцепени, викам си тия си правят майтап с мен :kuku: Ходих, разправях се и ми върнаха парите, след което набързо отскочих до Дарукар, купих си оригинално и го смениха за 5мин. и работата заспа :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.04.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 530d
Мечтае да кара: делтапланер

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от MAXIMIX » 29 Сеп 2012, 19:40

На мен също ми се разпадне уплътнението. Взех си от ДаруКар 52лв. след това посетих "Кобрата" , където ме увериха разни майсторчони че съм се минал, защото трябвало да свалят стъклото като най-вероятно щели да го счупят :kuku: Да си карам така викат... Добре че прочетах темата и тия дни ще се пробвам да го сменя сам, следвайки инструкцийте на колегите :clap:

Днес го смених :D Стана лесно и без проблеми. Необходими са ви само отверка , силиконов спрей ( сигурно става и с друго ,ама така видях на едно от качените клипчета), препарат за почистване ( аз ползвах Меглио) Махате старото, то излиза доста лесно, почиствате добре улея и подпъхвате новото (то си има лепило) , аз си помагах с гумен чук за горната част . За почистването на улея ползвах и компресор но може и без него.
Може да мина през "кобрата" да им покажа как "трябвало да се свали стъклото"
Ако някой се интересува ще пратя снимки , но едва ли са необходими.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.01.2015
Пол: Мъж

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от bobi999 » 11 Яну 2015, 15:02

Пичове знаете ли колко пари е предло стъкло за е39 в кобра ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от ares2 » 14 Яну 2015, 18:39

зависи с какви екстри по него.
около 120 е но не е оригинал. турско или китаиско маи..
аз си смених моето след инцидент и сложих ползвано.. много по сигурно че е качествено..
а и ако имаш сензор за дъжд е по добре да не го отлепват и пак да го лепят и тн
уплътнението се сменя и без да се маха стъклото но малко хора го признават и им се занимава..
има клип в нета как става..
моето го смених при подмяната на стъклото..
понеже от много акъл си купих и задното по погрешка скоро ще пробвам да го сменя без да махам стъклото .. трябва да стане. пръска се с някакъв сапунен разтвор за да се движи гумата по лесно защото тя се забира по сухото стъкло и не става нищо
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 12.02.2011
Пол: Мъж

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от Montyy » 16 Фев 2015, 20:18

Здравейте!
Търсих във форума, но не успях да намеря подходяща тема, за да не отварям нова тема ще си позволя да питам тук.
Налага се да ми свалят задния прозорец, майстора казва, че трябва да среже уплътнението за да го извади и трябва да си намеря после ново уплътнение, за да го сложи.
Търсих в realOEM, но не съм сигурен, кое ми трябва:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=51&fg=05
според мен е нужна част 3 и 4?
Къде мога да намеря такова уплътнение?

Благодаря ви!

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от Ilko Ivanov » 16 Фев 2015, 21:46

Montyy написа:Здравейте!
Търсих във форума, но не успях да намеря подходяща тема, за да не отварям нова тема ще си позволя да питам тук.
Налага се да ми свалят задния прозорец, майстора казва, че трябва да среже уплътнението за да го извади и трябва да си намеря после ново уплътнение, за да го сложи.
Търсих в realOEM, но не съм сигурен, кое ми трябва:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=51&fg=05
според мен е нужна част 3 и 4?
Къде мога да намеря такова уплътнение?

Благодаря ви!

Номенклатурен номер : 51318159785
Описание : ЛАЙСНА задно стъкло - *Е 39*
Ед.цена (с ДДС) : 52.64 BGN
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 11.01.2006

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от Vladko » 18 Фев 2015, 13:50

Здравейте колеги,

Моля да ми дадете телефон за контакт на човек в София , който може да смени това уплатнение на оргинално стъкло. :driving:

Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 530ДА 193к.с. 2001г. Комби

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от todorakis82 » 20 Фев 2015, 13:28

Колеги при мен предното стъкло има печат на БМВ обаче не пише година а има само три точки да разбирам ли, че е оригинално и мога ли да сменя уплътнението. Забелязах, че всички стъкла са ми с печат на БМВ и с три точки.
Колата ми е 530ДА 2001г. 193к.с. фейслифт комби.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 8.09.2007
Пол: Мъж
Кара: Bmw 525d 2003
Мечтае да кара: Bmw 760li F01

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от flex333 » 11 Сеп 2017, 23:26

...и аз трябва да го сменям дано да стане :mrgreen:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.08.2012
Пол: Мъж

Re: Уплътнение предно стъкло Е39

Мнение от rokiito » 01 Яну 2020, 18:10

Здравейте колеги, миналата седмица смених оплътнението на предния прозорец на БМВ Е39 530д в Кобра. След смяната като карам от 100км нагоре има шум от вятъра много дразнещ и се осилва с по голямата скорост. Някой да е имал същия проблем? Аз ще ходя за рекламация, но ме интересуват мнения. Ще се радвам ако помогнете

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook