Проблем с багажник

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: Bulgaria
Кара: 320i M Пакет, е39
Мечтае да кара: е39 - сбъдната

Re: Проблем с багажник

Мнение от Lattri » 19 Апр 2014, 23:37

Точно преди 1 час ми се появи абсолютно същия шибан проблем. Докато си карах, на таблото премигна няколко пъти индикатора за отворен багажник и взе да свети. Отключих колата централно (от копчето в купето, понеже имам навика да се заключвам като тръгна на някъде), отидох, отворих багажника, затворих го и индикатора спря да свети. После паркирах колата и я заключих.

След 2 часа се качих пак на нея и тръгнах към вкъщи (този път не я заключих от вътре). Спрях пред дома, дръпнах ръчната, слязох да разтовара каквото имаше в багажника като го отворих по нормалния начин и го затворих съвсем нормално, влезнах в колата и какво да вида индикатора пак светна. Върнах се обратно да го отворя и затворя пак и к*р - не става. Натисках гумения бутон и нищо не се случва. Изгасих колата и пробвах от централното да я заключа и отключа. Багажника не се отваря. Пробвах да го отворя от копчето на ключа както и от вътре в купето и пак не става. Не се чува никакъв звук. Нито стръжене нито нищо.

Взех ключа и го вкарах в ключалката на багажника и го завъртях на 10 часа. Нищо не се случи и нищо не се чу!!. Завъртях го на 3 часа и после го върнах пак на 12 часа. Пак пробвах да го отворя и пак не става. Играх си още малко с ключа и от вътре с копчето на купето и нищо! Шибания багажник го отварям точно 4 пъти на седмица и винаги се чуваше как механизма се задейства а сега нъцки.

Явно както колегите са написали проблема е в:

1. Моторчето
2. Кабелите
3. Нещо друго.

Понеже не съм в час с нещата и не искам да се правя на Майстор Митко, ще Ви помоля да ми препоръчате някой от София, който да може да ми помогне да оправя проблема (срещу заплащане разбира се) без да реже със флекса и да пробива.

П.С. Колата е 2002 година седан.

Поздрави
По какво се познава добрия шофьор? По броя мухи на страничните прозорци.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: Bulgaria
Кара: 320i M Пакет, е39
Мечтае да кара: е39 - сбъдната

Re: Проблем с багажник

Мнение от Lattri » 20 Апр 2014, 21:19

Малък ъпдейт.

След днешното ръчкане и бъчкане успях да отворя багажника с помоща на ключа като го завърта една идея повече към 10 часа. Всичко окей. Затворих го и пробвах от гуменото копче на багажника и се отвори!! Поиграх си малко със затварянето и отварянето и установих, че проблема е от снопа кабели в дясно на багажника. Незнам за какъв чеп взех да го ръчкам и размествам тоя сноп с кабели и електрическия механизъм спря да работи изцяло! Копчета или не, можех да отключа/отворя багажника само от ключа! Както и да казах си майната му и без това след 15 минутното ръчкане ми падна явно батерията на ключа и сега не работи и се качих да карам. И какво да видя, явно заради някое от тъпите кабелчета във въпросния сноп, което не прави връзка, ми свети индикатора за отворен багажник постоянно. Ебаати шита.

В извод:

Проблема не е в елетктрическото моторче
Проблема не е в механизма
Проблема не е в гумения бутон за отваряне на багажника.
Проблема е в снопа кабели в дясно от багажника.

Утре или други ден ще отида при някой жичкаджия да видим къде не прави връзка.

Поздрави
По какво се познава добрия шофьор? По броя мухи на страничните прозорци.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.09.2019

Re: Проблем с багажник

Мнение от Handarchev » 12 Окт 2019, 10:25

19E102F9-3FFF-46BD-8872-CF6C936512EB.jpeg
Здравейте интересуваме от къде да намеря тази част намирасе вътре в моторчето на багажника бмв е39
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.09.2019

Re: Проблем с багажник

Мнение от Handarchev » 19 Окт 2019, 18:09

Проблема е решен докато се одобри темата,
Нов червяк с зъбно колело всичко е окей

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook