Проблем с врата.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: 48°12'N 16°22'E
Кара: 530da touring

Re: Проблем с врата.

Мнение от BhO » 04 Юни 2011, 17:14

Elesar74 написа:Нема файда от разлизгване колега, само смяна му е майката. Вервай ми, пробвал съм какво ли не. Още не мога да свикна, че като слизам и се качвам, вратата не скърца и околните не се обръщат. На пръв поглед, дребно нещо, ама е такава досада че......


Проблемът ти го имах и аз. Както всички пробвах и аз с ВД40 и ПТФЕ спрей. Резултата е ясен скърцането се усили.
Малко или много посвикнах и нямах и време да се занимавам докато не видях темата ти. :D и реших да
видя как колегите по немско се справят с проблемът. Поразрових се в немският форум и се оказа
че много хора са минали по този път. А решението е просто. Бяла смазка която остава
и когато колата се нагрее през лятото.Другите смазки при по висока температура нямат шанс.
Почистих много добре пантите с ацетон от всичките гадости които бях пръскал.
Аз имам флакон с винт който слагаш течност вътре(в случаят ацетон) и надуваш с компресор и стана много бързо
чистенето защото това е много важно преди да сложите новата смазка.
Като пръснеш смазката отначало е течна и след това се втърдява.
Та така ....Божествена тишина е при мен вече :D Иначе и аз се бях засилил да поръчвам нови.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Проблем с врата.

Мнение от tsb_bg » 04 Юни 2011, 19:12

А не е ли по-лесно да се използва оригиналната течна грес предвидена от BMW за целта?

Door Brake Grease
Door Brake Lubricating Grease - Aerosol
High pressure resistance, corrosion and wear inhibiting.
Part Number: 83 23 0 301 796

Номенклатурен номер : 83230301796
Описание : ТЕЧНА ГРЕС 250МЛ. ФЛАКОН
Ед.цена (с ДДС) : 25.08 BGN
Има наличност

http://bmwfans.info/parts/catalog/83230301796/

PS Ползвам я и за жилата на шибидаха ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: 48°12'N 16°22'E
Кара: 530da touring

Re: Проблем с врата.

Мнение от BhO » 05 Юни 2011, 0:31

Тази грес не я споменах нарочно защото един колега беше написал че отишъл
специално в бмв и там са пръснали на място без да се налага да я купува но пак се е появило скърцането.
Но може просто да не е било почистено добре и затова да не е проработило. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 12 Ное 2011, 16:02

Пак ще трябва да ми прощавате. Значи каквто писах, смених ограничителя на врата и сичко заспа. За кратко обаче, няколко месеца. Сега вратата не скърца, а щрака. Ограничителя има две степени при отварянето на вратата и първата почти винаги я минавам, като отварям по-широко. И се чува едно гадно и силно изщракване. На втората също се чува, ама рядко стига до нея. Ограничителя беше чисто нов като го смених, какво е станало, незнам. Бах' тая врата и чудо и све.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Проблем с врата.

Мнение от FaceOff » 01 Юни 2018, 21:58

Elesar74 написа:... Смених ограничителя и воала, вратата заспа, няма скръц, няма мъц.


Здравей колега,
и аз отдавна се занимавам с този проблем :banghead: тази емотиконка хич не я обичам, ама тия врати точно до това ме докараха :mhihi:
След като не можах по никакъв начин да се справя със скърцането, днес поръчах нови, но се замислих над едно нещо - новия ограничител със смазка ли идва или без? И ако не е смазан фабрично ти как го сложи, и от тогава имал ли си пак проблем? Моля и други колеги, които са сменяли ограничителите с нови да споделят. Мерси!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 03 Юни 2018, 20:04

Не помня. Но откакто съм го сложил, не скърца вече. А беше преди ~7 г :D.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Проблем с врата.

Мнение от FaceOff » 04 Юни 2018, 12:46

Мерси колега, чакам с нетърпение да дойдат двата предни ограничителя, че положението е много зле.. Ако дойдат без смазка ще ги сложа така, пък ще видя как ще е. Явно скърцането идва от износване на втулките, може би и на лостчето, защото каквото и да правих оня ден, все си скърцаше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Проблем с врата.

Мнение от cerberus » 10 Юни 2018, 17:23

При мен проблема със скърцащите обтегачи се реши със силиконова смазка за принтери (уж фина механика :D ). И скърцането на щипките на корите на вратите се реши с нея, и пукащите уплътнения на вратите, и разни прискърцвания от централната конзола... май съм омазал всичко с нея освен спирачките и буталата :lol: Пишат, че отблъсквала прах, и почти съм склонен да им вярвам - смазка има, ама не седи като омаслен картер на стара жигула - гняс от масло и пепел... Но пък може при мен проблема да не е толкова задълбочен все още, и за това да се оправя с мазане, знам ли ... :dunno:

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook