Проблем с врата.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 3.12.2004
Местоположение: bourgas/varna
Пол: Мъж
Кара: e39 540ia

Re: Проблем с врата.

Мнение от Jikata » 03 Юли 2010, 20:53

при мене го има сащото скарцане само от шофиорската врата и аз пробвах спреи4ета но никакав успех(е39 530д 2002г.)
а при другата ми кола ,хем е 22 годишна (е34 535и 1988г) никакви ядове с скарцането

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw 530xi N52B30
Мечтае да кара: Колело

Re: Проблем с врата.

Мнение от premium-line » 08 Авг 2010, 20:31

Взимаш течна грес под формата на спреи,продава се навсякъде дори и в Бриколаж,пръскаш където видиш и по всички панти и проблема ти е решен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 09 Авг 2010, 12:04

Нещата отиват на смяна на механизма(ограничителя) във вратата, то това не се трае вече.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: e 39 tds sedan

Re: Проблем с врата.

Мнение от dragohr » 10 Авг 2010, 9:52

Колега, тия спрейчета ми се струват майтап работа. Най-сигурното е машинно смазочно масло за шевни машини, тънко е като нафта и гаранция влиза навсякъде, но от там идва и проблемаче това е само временно решение защото след няколко месеца пак ще се появи. Затова ти препоръчвам да свалиш пантата и да я намажеш с грес и да забравиш за тоя проблем. :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 14 Авг 2010, 22:00

Колеги, ако щете ми вярвайте проблема се оправи по най-неочаквания начин. Просто махнахме всякаква смазка доколкото може и скърцането изчезна. Ограничителя на вратата е с някакво пластмасово покритие върху желязото и колкото повече смазка се слагаше, каква ли не, толкова по-лошо ставаше. Накрая, след малко оглед на другите врати, забелязахме с един френд, че там няма никаква смазка и следи даже няма от такава. Веднага изтрихме какво можахме от шофьорската врата и воала, ефекта беше повече от очевиден. Та така.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Re: Проблем с врата.

Мнение от Sesko » 15 Авг 2010, 9:11

Elesar74 написа:Колеги, ако щете ми вярвайте проблема се оправи по най-неочаквания начин. Просто махнахме всякаква смазка доколкото може и скърцането изчезна. Ограничителя на вратата е с някакво пластмасово покритие върху желязото и колкото повече смазка се слагаше, каква ли не, толкова по-лошо ставаше. Накрая, след малко оглед на другите врати, забелязахме с един френд, че там няма никаква смазка и следи даже няма от такава. Веднага изтрихме какво можахме от шофьорската врата и воала, ефекта беше повече от очевиден. Та така.

:shock: Ти уби коня ве човек ?!? :mhihi: :mhihi:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с врата.

Мнение от Nikolay86 » 15 Авг 2010, 19:53

Sesko написа:
Elesar74 написа:Колеги, ако щете ми вярвайте проблема се оправи по най-неочаквания начин. Просто махнахме всякаква смазка доколкото може и скърцането изчезна. Ограничителя на вратата е с някакво пластмасово покритие върху желязото и колкото повече смазка се слагаше, каква ли не, толкова по-лошо ставаше. Накрая, след малко оглед на другите врати, забелязахме с един френд, че там няма никаква смазка и следи даже няма от такава. Веднага изтрихме какво можахме от шофьорската врата и воала, ефекта беше повече от очевиден. Та така.

:shock: Ти уби коня ве човек ?!? :mhihi: :mhihi:


..ами така ще пробвам освен :dunno: ,че мойта дясна предна скърца жестоко.. Смазвам я с всякъкви мазила и спрейове,но подобрението е временно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 22 Фев 2011, 9:08

Възкресявам темата, ама ще ми простите. Значи аз писах че проблема се е оправил, ама съм се излъгал. Тази кола е болна от обратен ревматизъм в предна лява предмишница. Сега времето е студено и влажно и няма никакви индикации за скърцане. Обаче като се стопли миналата седмица и съм я оставил на слънце и я пече откъм шоферската страна, отварям аз и скръъъъц така леко напомнящо (явно не се е напекла добре) и си викам, аха. Значи като се нагрее вратата и се почва скърцането, а като е студена, няма и помен от него. Скърца нещо като гума май.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: Варна,пловдив
Пол: Мъж
Кара: е65 730d
Мечтае да кара: IL
Детайли за колата: няма-няма

Re: Проблем с врата.

Мнение от knivanov » 22 Фев 2011, 12:08

единствените подвижни части на вратата са пантите и ограничитела,значи атакувай там.две зими подред ми писна от замръзнали и скърцащи врати,дръжки,уплътнения и прозорци.един ден,докато жена ми се чудеше какво олио да вземе от метро,аз леко се измъкнах и направо на щанда с аксесоарите.за 15лв взех мазило за уплътненията,спрей за ключалки и МАШИННО масло за пантите.с мазилото за уплътнения намазах и стъклата в горната им част за да не залепват.вече 5 мес се наслаждавам на"мазно"и безшумно отваряне и затваряне на врати и прозорци :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Проблем с врата.

Мнение от blacksapphire » 22 Фев 2011, 12:36

Мини я на ехограф, виж да няма износване на ставите, Бекерова киста. Пусни масло за изследване - утайка и ревмофактор. :mhihi: :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 13.09.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 528 на газчица...
Мечтае да кара: МиГ-29

Re: Проблем с врата.

Мнение от pkaramitev » 22 Фев 2011, 20:05

Колего!
Голям хумор струи от твоите постове! :yes: Направо се зеливам от смях :lol:
Аз имах подобен проблем с ограничител на ФВ Лупо на жената.....смених ограничителя с нов,и проблема изчезна.
но преди това ти трябва да разбереш от него ли скърца,или от пантите......но както Илко каза в по-преден пост-проблема ти е в №2 :yes:
успех :wave:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 02 Юни 2011, 13:10

Някой знае ли как се откача ограничителя на вратата откъм купето? Предпочитам да не откривам топлата вода.

P.S. Открих я с чука :D . Смених ограничителя и воала, вратата заспа, няма скръц, няма мъц.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 3.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 525d '02
Мечтае да кара: подводница

Re: Проблем с врата.

Мнение от King Nothing » 03 Юни 2011, 20:36

Умрях от смях в тая тема честно - и аз имам същия проблем. :mhihi:

Наистина, брутално тъпи проблеми, които всички имат - скърцане на пантите, тропане на заключващия механизъм, умиращи таралежи и всякакви такива дреболии... :mhihi:
Почивните дни ще го мъдря и аз как да го "разлизгам", че звучи като вратата на 25годишния хладилник на баба ми... (ама е и близко - отваряш и вътре светва :mhihi: )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 04 Юни 2011, 9:10

Нема файда от разлизгване колега, само смяна му е майката. Вервай ми, пробвал съм какво ли не. Още не мога да свикна, че като слизам и се качвам, вратата не скърца и околните не се обръщат. На пръв поглед, дребно нещо, ама е такава досада че......
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 3.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 525d '02
Мечтае да кара: подводница

Re: Проблем с врата.

Мнение от King Nothing » 04 Юни 2011, 11:47

Elesar74 написа:Нема файда от разлизгване колега, само смяна му е майката. Вервай ми, пробвал съм какво ли не. Още не мога да свикна, че като слизам и се качвам, вратата не скърца и околните не се обръщат. На пръв поглед, дребно нещо, ама е такава досада че......

То не е на някаква фантастична цена, но го нямат:

Номенклатурен номер : 51218193447
Описание : ОБТЕГАЧ ВРАТА
Ед.цена (с ДДС) : 54.05 BGN
Няма наличност

Ти от къде си купи?

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook