Проблем с врата.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 02 Юли 2010, 14:15

Ами това е, проблема се казва, скърцане. Скърцане като врата на плевня. По-точно шофьорската врата, другите са ОК. Имам чувството, че това не е BMW 5-та серия, а някаква раздрънкана бричка. Хората се обръщат да ме гледат като отварям вратата. Пробвах да смазвам, WD40, грес, нек'во друго също, бърках навътре колкото мога. Нищо. Ефекта е за 4-5 дни. Какво е това чудо, незнам. Дядо ми имаше Москвич 412 мой набор, допреди няколко години вървеше, продаде го наскоро, все навън е седял, дъжд, вятър, слънце, студ, като го продаваше, отваряхме врати, капаци, сичко, нищо не хлопа и не скърца. Какво е това, кола на 9 г. от такава престижна марка, вратите да скърцат като на някакъв селски клозет пред събаряне? Нямам идея како да правя. Мисля да разглобя вратата някак си (но незнам как) и да видя откъде идва това, станах за смях и за срам пред хората. Че е и звучно, направо ме е страх да отворя вратата и гледам да няма хора наблизо, ама как я. Бахти колата и чудото. Имал съм и друга кола, карал съм колко други, в семейството също сме има ли няколко и все непретенциозни, за първи път в живота ми се качвам на кола да й скърца така гадно врата. BMW...., каква ми е файдата, че е комфортно, бързо и т.н. като му скърца вратата като на някаква ръждясала бангия и те кара да се чувстваш като..... Бесен съм направо. Само не ми казвайте, че е нормално. Някой ако има идея, моля да сподели.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Проблем с врата.

Мнение от blacksapphire » 02 Юли 2010, 14:30

Само с хидравлично масло съм ги смазвал и проблеми досега не съм имал, пробвай :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 02 Юли 2010, 14:43

Благодаря колега, ще пробвам.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с врата.

Мнение от meha » 02 Юли 2010, 14:45

купи си един ограничител и няма да скърца
това че е БМВ не означава,че няма да се счупи някога нещо ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Проблем с врата.

Мнение от tsb_bg » 02 Юли 2010, 14:45

BMW предлагат специално масло за вратите (спрей)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Проблем с врата.

Мнение от LUCIFER'S » 02 Юли 2010, 14:51

с ВД не пръскай то е да раздвижи ръждясали неща.... масло някакво - аз със отвертка слагам капчици от моторно масло, но след 2-3 месеца пак скърцат... то тва е всеизвестен кусур на Е39 :mrgreen:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 22.06.2009
Местоположение: Пазарджик
Кара: Ford Fiesta 1.25i
Мечтае да кара: A6 2.5 TDI

Re: Проблем с врата.

Мнение от totopz » 02 Юли 2010, 16:15

Може да слизаш и през вратата на пасажера - поне вниманието на хората около теб няма да бъдат привлечени от скърцането :)

Иначе сериозно - за съжаление премиум марките имат най-смешните проблеми. Аз например нямам никаква ръчна в момента, а това не ми се е случвало дори и на лада.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Проблем с врата.

Мнение от LUCIFER'S » 02 Юли 2010, 18:29

totopz написа:Може да слизаш и през вратата на пасажера - поне вниманието на хората около теб няма да бъдат привлечени от скърцането :)

Иначе сериозно - за съжаление премиум марките имат най-смешните проблеми. Аз например нямам никаква ръчна в момента, а това не ми се е случвало дори и на лада.


ми свали си дисковете и си регулирай челюстите, или ги смени...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 22.06.2009
Местоположение: Пазарджик
Кара: Ford Fiesta 1.25i
Мечтае да кара: A6 2.5 TDI

Re: Проблем с врата.

Мнение от totopz » 02 Юли 2010, 18:54

Извинявам се за off topic-a :confused:

LUCIFER'S,

Работя по въпроса. Свалих единия диск и го изжулих от вътре с телена четка и шкурка. Дори малко разширих челюстите (от долу има едно като зъбно колело, което ги разтваря в долния край), но нищо не се промени. Сега мисля да разширя още челющите пък дано стане нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Проблем с врата.

Мнение от tsb_bg » 02 Юли 2010, 21:03

totopz написа:.... малко разширих челюстите (от долу има едно като зъбно колело, което ги разтваря в долния край), но нищо не се промени...

Регулирането на челюстите на ръчната спирачка става, като с въртене на въпросното зъбно колело те се притиснат във вътрешната страна на диска и след това по малко се отпускат докато освободят диска да се върти напълно свободно.
Погледни и жилата на ръчната дали се движат свободно и дали са регулирани
Ако феродото на накладките е "изпечено" от движение с натегната ръчна, дори и добре регулирана тя не държи

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 24.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Проблем с врата.

Мнение от emil_shumanov » 02 Юли 2010, 21:36

Колега, вземи един ъглошлайф и отрежи проблемната врата, така можеш да си сигурен, че повече няма да скърца. :mhihi: Това е в кръга на шегата колега, на теб сигурно не ти е до шеги, но и при мен се получава такова скърцане и при двете предни врати и съм се въоръжил с проникващ спрей и през две три седмици пръскам пантите и дръжките и скърцането спира. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с врата.

Мнение от Nikolay86 » 03 Юли 2010, 0:02

При мене това скърцане е само на лявата врата,при отваряне и затваряне(много неприятно).Брат ми донесе някакъв смазваш спрей от Германия,оправял всячко... :mhihi: Да ама не,когато напръскам в пантите и спира скърцането,но след някакъв период отново се появява в началото по-слабо и се засилва и така докато не го пръсна пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 03 Юли 2010, 11:01

Според вас колеги, кое може да е проблемния детайл, номер 2 или 15: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=40

Мои познати коментираха че скърцането не е желязо в желязо, а по скоро гума.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Проблем с врата.

Мнение от Ilko Ivanov » 03 Юли 2010, 11:10

Elesar74 написа:Според вас колеги, кое може да е проблемния детайл, номер 2 или 15: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=40

Мои познати коментираха че скърцането не е желязо в желязо, а по скоро гума.

В номер 2 ти е проблема ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с врата.

Мнение от Elesar74 » 03 Юли 2010, 12:12

Еми значи ще се сменя, не'ам нерви вече, тенкю.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook