Датчик външна температура , таралеж или нещо друго?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.11.2008
Кара: 525 TDS ; 32?
Детайли за колата: Е39 97г M-pack ; Е36 32?

Датчик външна температура , таралеж или нещо друго?

Мнение от TeodorKz » 01 Юни 2010, 19:27

Здравейте колеги,
искам да попитам кое и е болното на моята Е39ка? Значи както всичко си работи духалките си духат и изведнъж спират ... скалата на климатроника не изгасва и не се влияе ако почна да усилвам ... датчика за външната температура ми е заминал ... щото показва -40 ... та въпроса ми е следния може ли той да е причината за всичко това или таралежа е заминал? и някой може ли да ме ориентира горе долу колко беше цената на тоя датчик имам някакъв спомен че беше към 40лв май?
Благодаря ви предварително!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 337
Регистриран на: 3.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: му се с повече от 525 hp
Мечтае да кара: ама честно: ONE1
Детайли за колата: важи

Re: датчик външна температура , таралеж или нещо друго ???

Мнение от sonic » 01 Юни 2010, 19:41

Таралежа ти е заминал- купи си нов за Е36(същия е , но е по-евтин), и си сменяй по-често филтрите за купе. А от датчика за външна температура, която ти излиза на таблото, климатика не се влияе- той си има отделен такъв датчик.
п.с. Купи си таралеж от Дару или Камор, че имитацийте понякога се ебават.
п.с.2 Не, че и оригиналните понякога горят след една година.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.11.2008
Кара: 525 TDS ; 32?
Детайли за колата: Е39 97г M-pack ; Е36 32?

Re: датчик външна температура , таралеж или нещо друго ???

Мнение от TeodorKz » 01 Юни 2010, 20:30

а защо се случва понякога само това ме притеснява ... не постоянно с дни нямам никви проблеми работи безотказно ... проблема не е само при климатик а и при парно въобще никва вентилация няма като откаже . А колкото до филтрите се сменят на всеки 10 000км (при мен де преди това не знам кво е било )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: датчик външна температура , таралеж или нещо друго ???

Мнение от oci » 01 Юни 2010, 21:09

TeodorKz написа:а защо се случва понякога само това ме притеснява ... не постоянно с дни нямам никви проблеми работи безотказно ... проблема не е само при климатик а и при парно въобще никва вентилация няма като откаже . А колкото до филтрите се сменят на всеки 10 000км (при мен де преди това не знам кво е било )


точно такива са симптомите на тръгнал таралеж отказва от време на време докато един ден спре завинаги щом го прави и на парно и на климатик е това на сто процента можеш да си вземеш на ХЕЛА ИЛИ НА СВАГ аз такива съм слагал и до сега не съм имал проблем излиза около 120 лв докато оригалния е доста по скъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 5.03.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: неква джипка

Re: датчик външна температура , таралеж или нещо друго ???

Мнение от fast or stupid » 02 Юни 2010, 9:16

Таралежите на Е36 и Е39 еднакви :shock: аз съм виждал от Е36 и Е39 ма разликата беше много голяама за моделите не си спомням кви бяаха точно но нямаха нищо общо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: датчик външна температура , таралеж или нещо друго ???

Мнение от oci » 02 Юни 2010, 18:18

fast or stupid написа:Таралежите на Е36 и Е39 еднакви :shock: аз съм виждал от Е36 и Е39 ма разликата беше много голяама за моделите не си спомням кви бяаха точно но нямаха нищо общо


Аз пък съм сменял таралеж на е46 беше сложен от е36 и работеше безупречно, но човека искаше да го проверим и като видя, че е от е36 реши да го смени при положение, че не му правеше мизерии :kuku: буксите са еднакли леглото в което ляга таралежа е еднакво разликата е само в бодлите, които реално служат за охлаждане на силовите транзистори на таралежа.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: датчик външна температура , таралеж или нещо друго ???

Мнение от ICE » 03 Юни 2010, 18:51

Колега смени си Т' датчика и после таралежа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Датчик външна температура , таралеж или нещо друго?

Мнение от DiMIcha84 » 31 Май 2017, 17:23

Колеги за да не отварям нова тема ще пиша тук. Проблема е следния. Климатроника ми работи безупречно, клапите и вентилатора също, но когато изгася колата от управлението на климатроника се чува някакъв звук като от моторче което не спира, и ми изтощава акумолатора през ноща до край. Според Вас дали е прословутия таралеж? Проблема се появи след като подавах ток да запаля колата, понеже бях забравил фаровете, ако това има някакво значение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Датчик външна температура , таралеж или нещо друго?

Мнение от g_dobreff » 01 Юни 2017, 12:11

При мен датчика за външна температура работи когато си иска. Понякога показва -40, понякога показва точната температура. В моментите, в които показва -40 климатика не работи. Смени си първо датчика на температурата и според мен ще решиш проблема си.
Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Датчик външна температура , таралеж или нещо друго?

Мнение от Elesar74 » 01 Юни 2017, 14:47

DiMIcha84 написа:Колеги за да не отварям нова тема ще пиша тук. Проблема е следния. Климатроника ми работи безупречно, клапите и вентилатора също, но когато изгася колата от управлението на климатроника се чува някакъв звук като от моторче което не спира, и ми изтощава акумолатора през ноща до край. Според Вас дали е прословутия таралеж? Проблема се появи след като подавах ток да запаля колата, понеже бях забравил фаровете, ако това има някакво значение.

В панела на климатроника има едно моторче, което обдухва температурния датчик за температурата в купето. Има тема във форума, отваряш, почистваш, смазваш и забравяш. Обаче ако върти цяла нощ, значи има друг проблем.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook