Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 22.12.2007

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от yanko » 23 Фев 2014, 15:41

Искам да изключа пасажерската седалка или да и сложа залагалка от доло на синия и белия кабел ... Благодаря за помоща

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 20.02.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 325d
Мечтае да кара: M3 ,M5 ,М6 абе да е "M"

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от kaloyan83 » 07 Мар 2014, 15:22

Браво за темата колега ,всичко направих както по първия пост ,закачих я с диагностиката изтърках грешката и лампата изгасна и след това вече не натрупва грешка за сега. :yes:
"Уважението не може да бъде наложено ,то трябва да бъде заслужено"

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 18.01.2009

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от dkwrs » 11 Мар 2014, 17:35

днеска се опитах да правя номера с диодите от първия пост обаче не се получиха нещо нещата и си остана да си свети :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.11.2009
Пол: Мъж

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от fil_82 » 12 Мар 2014, 0:46

има значени как го слагаш и при мен не се изтри грешката от първия път като го завъртях се оправи

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от Bavarcho » 12 Мар 2014, 10:21

Аз се чудя за какво го правите това с рязането и после запояването на разни неща, като вече всеки втори има БМВ Скенер и НЦС експерт и срещу една бира най-много ще ви угаси лампата за секунди..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.11.2009
Пол: Мъж

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от fil_82 » 12 Мар 2014, 12:40

Bavarcho написа:Аз се чудя за какво го правите това с рязането и после запояването на разни неща, като вече всеки втори има БМВ Скенер и НЦС експерт и срещу една бира най-много ще ви угаси лампата за секунди..




колега далеч си... по всичко си личи не знаеш за какво става въпрос...това с рязане и запояване ти излиза 20 ст. маЛКО усилия изисква и 3 мин. и след това лампата се гаси за секунди...ти докато обясниш на тоя експерт какво искаш сам ще го направиш за ...пак казвам 5 мин,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от Ivo_Borisov » 12 Мар 2014, 13:22

Е, да ама това не е надежно както софтуерно изключване. Има доста колеги при които лампата след известно време пак светва, пак регистрира същата грешка. Всеки сам си решава. П.п. на скенера нищо не му обясняваш, влизаш, махаш отметката и кодиране. На теб за толкова поялника няма да ти загрее ;)

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от oci » 12 Мар 2014, 14:41

Ivo_Borisov написа:Е, да ама това не е надежно както софтуерно изключване. Има доста колеги при които лампата след известно време пак светва, пак регистрира същата грешка. Всеки сам си решава. П.п. на скенера нищо не му обясняваш, влизаш, махаш отметката и кодиране. На теб за толкова поялника няма да ти загрее ;)

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

:mhihi:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от Bavarcho » 12 Мар 2014, 19:05

Преди седмица го гасих на едно италианско 320д, като собственика (близък приятел и колега) ми вика "ама не е от кантара аз погледнах под седалката и са го шунтирали. Закачих я - кантара, връзвали макаронаджиите (много грозно ги бяха превързали нещата, как и да е) Вика ми сега да ходя да купя нови да ги запоим този път, докато ми говореше ламата беше предупредена повече да не се занимава с кантара :mhihi:

fil_82 написа:колега далеч си... по всичко си личи не знаеш за какво става въпрос.


Не така ;) За всеки колега питал ме на ЛС софтуерното изключване на кантара му струва само горивото да дойде до мен, нищо повече! Могат да го потвърдят колеги, които съм им вършил елементарни неща с лаптопа за които не мога да взимам пари от колега. И в тази тема са писали поне още трима човека които знам с програми които ще ти го направят безплатно ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 15.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: BMW М5

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от bobixaka » 25 Мар 2014, 17:09

А, пък ако не ви се занимава да си разглобявате седалките и да давате (не знам колко) пари или пък не ви се занимава да запоявате разни неща по кабелите и да си разваляте седалките, решението е да си вземете готово симулаторче.
Има ги и в ebay има ги и в България.
Например тук:
http://prodavalnik.com/bmw-airbag-erbeg-simulator-i44053321
38876

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от Bavarcho » 25 Мар 2014, 17:32

трябва да си луд да дадеш 25+ лева за това нещо...
При софтуерното изключване на кантара само трябва да се наведеш под седалката и да изключиш буксата на кантара.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от sean-john » 17 Апр 2014, 11:37

Направих описаното в темата и грешките за пасажерската седалка изчезнаха (Благодаря на колегата направил темата) обаче остана една друга грешка и лампата продължава да свети.. Записва грешка за " ignition circuit 1 Driver belt tensioner" ...попрочетох малко,разбрах за кое става въпрос,но не разбрах какво е решението...някой да има някаква идея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от oci » 17 Апр 2014, 12:40

sean-john написа:Направих описаното в темата и грешките за пасажерската седалка изчезнаха (Благодаря на колегата направил темата) обаче остана една друга грешка и лампата продължава да свети.. Записва грешка за " ignition circuit 1 Driver belt tensioner" ...попрочетох малко,разбрах за кое става въпрос,но не разбрах какво е решението...някой да има някаква идея.

Пиропатрона на колана на шофьора, провери буксата на самия пиропатрон или под седалката и кабелите до нея, ако всичко е наред и съпротивлението на пиропатрона е под 1 ом ще трябва да го смениш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от sean-john » 17 Май 2014, 20:05

Мерси колега :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Поправка Airbag датчик седалки (снимки)

Мнение от georgi_1986 » 08 Фев 2015, 16:22

При софтуерно премахване трябва ли предварително да се разкачи буксата на този "кантар"?

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook