Претапициране на волан

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Претапициране на волан

Мнение от Ilko Ivanov » 20 Мар 2015, 18:58

deyan-enchev написа:Извинявам се, че кожата не ми харесва и не прилича на оригиналната - да гладка е като Nappa, но прилича на изкуствена. Ще се поинтересувам как нещо, което за мен е грозно да ми стане красиво.
Форума е да споделяме мнения, не да казваме на черното бяло, ако нечие мнение не съответства с чуждо не е нужно да се налага.
Успех :OT:

Не съм налагал мнението си,просто ти казах да се поинтересуваш първо.
Както сега ще те посъветвам ,да се научиш да различаваш естествена от изкуствена кожа ......
А и в крайна сметка аз ще карам с него и не е нужно на теб да ти харесва :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Претапициране на волан

Мнение от In_Memoriam » 21 Мар 2015, 1:59

BT9028BA написа:Естествена кожа


Ilko Ivanov написа:Поредния уникат на Радо :

Изображение


Сигурно би изглеждало добре ако е претапициран и салона заедно с волана, но с оригиналната на седалките, маншоните и корите малко не ми се връзва. Като оставим настрана разликата в структурата, не ви ли дразни че новата е доста по-светла (да не кажа сива /която наричат черна/) сравнено със заводската или пък пластмасовите панели на волана?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Претапициране на волан

Мнение от kdl » 21 Мар 2015, 9:36

Ще потъмнее... Винаги изглежда много светла в началото.
А и е почти 1:1 с оригинала, супер е.
Илко, кой е този Радо?

Изображение

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Претапициране на волан

Мнение от The 5th element » 04 Май 2015, 13:48

Колеги,доста прочетох за претапицирането на волан и скоростен лост,явно Вилнер са много добри,но за съжаление ми обявиха 200 лв за волан и 80 за лост,,,,което ми идва доста,,,,някаква пресна информация за София? Чета и за Дианабад,общо взето идва трудна работа май,,,, :lol: :lol: :wave:
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Претапициране на волан

Мнение от VIKING_WARRIOR » 04 Май 2015, 14:31

The 5th element написа:Колеги,доста прочетох за претапицирането на волан и скоростен лост,явно Вилнер са много добри,но за съжаление ми обявиха 200 лв за волан и 80 за лост,,,,което ми идва доста,,,,някаква пресна информация за София? Чета и за Дианабад,общо взето идва трудна работа май,,,, :lol: :lol: :wave:


Наистина са много добри Вилнер. Преди време претапицираха Бентли-то на един приятел. Взеха му солидна сума но пък колата стана повече от уникална отколкото като беше нова.


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Претапициране на волан

Мнение от The 5th element » 04 Май 2015, 14:35

:yes: Благодаря колега,явно са най-добрите и оттам са и по високи цените,,,поне знаем къде със сигурност ще останем доволни,сега остава само сметка на бюджета,,, :yes: :wave: :wave:
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i

Re: Претапициране на волан

Мнение от acho-bacho » 12 Май 2015, 12:44

Колеги, моля да ми препоръчате някой в София дето може да ми оправи шева на волана (по възможност без да се сваля)
Мерси

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Претапициране на волан

Мнение от The 5th element » 21 Май 2015, 18:48

Привет пак,колеги :wave: Да споделя впечатления от днес, претапицирах волана и топката на скоростния лост при момчетата(братята) в кв.Дианабад (ул.Марко Темнялов бл.2а), много съм доволен както от хората,така и от качеството, стана наистина страхотно,усещането е прекрасно,визията се променя,заслужава си отвсякъде :P :P :P , аз лично си избрах гладката Напа кожа,но има и други варианти,,,поздрави,ето и няколко снимки!

IMG_3652.JPG

IMG_3657.JPG

IMG_3656.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Претапициране на волан

Мнение от VIKING_WARRIOR » 22 Май 2015, 7:38

Честито. Супер уникално изглежда. Дано да е толкова и трайно и качествено. Да си караш с кеф сега. ;) Суперб.


Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Претапициране на волан

Мнение от The 5th element » 22 Май 2015, 14:14

Благодаря колега,на живо е още по добре и от снимките :yes: :wave:
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Претапициране на волан

Мнение от chris_barnes » 23 Май 2015, 11:09

С времето ще стане по-хубав, защото ще е черен а не леко сивкав и ще улегне кожата. Ето моят, правен там, след няколкомесечна експлоатация:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Претапициране на волан

Мнение от The 5th element » 23 Май 2015, 16:41

Супер е наистина,,,,браво колега,,,,голям кеф се оказа тази глезотия,,,,да и аз така попрочетох,че потъмнява,сега е по в сив нюанс,макар че и така не е лошо,при мен салонът е горе долу такъв цвят алкантара и 2та варианта ще е добре,мислех и за комбинация с кожата на дупките,но може би гладката напа най ми допадна :wave:

П.С>М/у другото,при свалянето,момчетата ми казаха,че лентовия кабел има букса за управление от волана(демек-мога да си потърся панел с копчетата),,,дали ще сработи или ще трябва и някакъв допълнителен модул? :kuku: .Като цяло е странно защо ги няма копчетата при мен,виждал съм го само на още един такъв волан.
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 217
Регистриран на: 11.10.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е39 96г 520i M52 Б20

Re: Претапициране на волан

Мнение от sigman » 23 Май 2015, 18:37

Поредната качествена работа на момчетата!
Bayerische Motoren Werke

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Претапициране на волан

Мнение от chris_barnes » 23 Май 2015, 19:04

Не е странно. Виждал съм доста такива М волани. Да, можеш да го вържеш но трябва добре да се проследи имаш ли прокарана инсталация за темпомата например. Дори и да нямаш, пак се прави. Моята кола фабрично беше със волан като твоя, само че сцепен лъч (без мулти). Един приятел от Стз ми монтира всичко и сега е супер :) Потърси инфо в нета със e39 multi steering wheel retrofit (на 5ца ми прилича колата ти по таблото) и ще намериш схемата на връзване.
Изображение

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: Претапициране на волан

Мнение от The 5th element » 23 Май 2015, 19:43

:yes: :yes:
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook