Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от pazokolarov » 29 Мар 2010, 15:49

OxoBoxo написа:
Воденичаров написа:
OxoBoxo написа:Мръдни копчето за регулиране на огледалата ->в позиция на дясното огледало(все едно ще го регулираш) ,след това сложи скоростния лост на задна скорост и ще стане--> "чудо" :smoke:
или поне при мен е така :dunno:

Копчето трябва да е към лявото огледало.

:yes: моя е грешката, на ляво трябва да е

А сега де! На къде да го местим? :mhihi:
По принцип и двамата сте прави.
Обаче:
В Car Mеmory има една функция, по принцип не е активна,
"Mirror memory, automatic curb parking function" за колите, които имат тази възможност за накланяне на огледалото, и позицията на дясното външно огледало за функцията „наклоняване при включване на задна скорост” може да да се регулира и да бъде запаметена индивидуално за всеки ключ.
Ако е избрано „активна” и превключвателя за огледалата е в положение „дясно огледало”, дясното огледало автоматично ще се премести в предварително зададеното положение при включване на задна скорост. За да се запамети предварително зададеното положение, нагласяте дясното огледало докато е включена задната скорост. Ако функцията е активирана в Car memory и превключвателя за огледалата е в положение „шофьорско огледало”, функцията се деактивира.
Ако функцията не е активирана в Car memory и превключвателя за огледалата е в положение „шофьорско огледало”, дясното огледало се накланя до най-долно положение при включване на задна скорост. Поставянето на превключвателя за огледалата е в положение „дясно огледало” изключва накланянето на дясното огледало при включване на задна скорост.
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от meha » 03 Юни 2012, 20:42

Колата ми е оборудвана с
- GM III HIGH
-големи странични огледала с ел.прибиране,подгрев,хроматични (доп.монтирани,не съм им вързал хроматичните истории само,подгрева работи)
-ел. салон с памет (доп.монтиран),работи перфектно
-кодирано е абсолютно всичко в GM Модула( с NCS и проверено с BMW Scaner)всичко отметки са налице!

Но при включване на задна предавка,дясното огледало не се навежда надолу,нито пък огледалата са "зависими" от паметта на седалките :dunno:

Днес свалих пасажерската кора на вратата,за да видя какви са кабелите на огледалото и за мое учудване ,никъде нямаше розов кабел,който е за паметта на огледалата ,както ми беше казал един много доверен човек!


Имам следните кабели :

1-черен (една идея по-дебел от другия черен който ще упомена малко по-надолу)
2-червен
3-черен (тънък)
4-сив
5-лилав
6-кафяв
7-син
8-зелен
9-зелен с кафява ивица
10-бял с жълта ивица
11-червен със синя ивица

Мисля на черната букса бяха всички тези!

Остава ми като имам време да разглобя огледалата и да прегледам едни потенциометри,както ми казаха отново от Добричката централа на БМВ :bowdown: ,ако и те са ОК :ranting:

Имам и 2 кабела които излизат от огледалото и не са вързани никъде,лилав и черен,на малка буксичка :dunno: :dunno: :dunno:

Относно затъмняването на страничните огледала,знам че кабелите за пасажерското са бял/зелен и бял/жълт ,а аз имам само белия със жълта ивица :dunno:
Имам фабрично вътрешно огледало,хроматично и работещо,знам че пиновете за страничните огледала са 4/5 за шоф.огледало и 6/7 са пасажерско,но незнам кои кабели да вържа след като ги няма по цветовете във WDS :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от Retrofit » 03 Юни 2012, 21:27

За да ти се накланя дясното огледало и да се прибират ти трябват двата модула за огледалата, този от шофьорската врата с бутон за прибиране и този от пасажерската врата който е под кората.
Без тези модули, реално нямаш памет на огледалата, затова и не работят с паметта на седалките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от meha » 04 Юни 2012, 7:54

Retrofit написа:За да ти се накланя дясното огледало и да се прибират ти трябват двата модула за огледалата, този от шофьорската врата с бутон за прибиране и този от пасажерската врата който е под кората.
Без тези модули, реално нямаш памет на огледалата, затова и не работят с паметта на седалките.


Имам такива модули,на мястото са си,и огледалата ми се прибират електрически от копчето на шоф врата,обаче пак не се накланя :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от Sesko » 04 Юни 2012, 8:00

Аз пък на шоферското нямам такъв бутон прибиране на огледалата и пак ми се накланя като дам задна :roll:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от meha » 04 Юни 2012, 8:22

Sesko написа:Аз пък на шоферското нямам такъв бутон прибиране на огледалата и пак ми се накланя като дам задна :roll:


Ти престани да ме дразниш :mhihi:

Имам съмнения в потенциометрите на огледалата,въпроса е някой ако е правил тази процедура да каже,дали от малките огледала моторчетата стават на големите-дали мога да ползвам за донор малки огледала :dunno:

А пък това с малките огледала ми е много интересно как става :bowdown:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от spacepl » 04 Юни 2012, 8:40

Напълно еднакви изглеждаха моторчетата - поне на огледалата с които аз си играх.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от Sesko » 04 Юни 2012, 12:29

meha написа:
Sesko написа:Аз пък на шоферското нямам такъв бутон прибиране на огледалата и пак ми се накланя като дам задна :roll:


Ти престани да ме дразниш :mhihi:


Няма да се обаждам вече :oops: :mhihi:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от meha » 04 Юни 2012, 12:42

Някой нещо да сподели как да вържа страничните огледала за да потъмняват :?: Кои от посочените цветове кабели ,които съм посочил според вас са за затъмняването :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от Retrofit » 04 Юни 2012, 13:46

Затъмняването на страничните огледала се управлява от интериорното огледало.
Тази малката букса с двата кабела на огледалата е именно за това, трябва да прекараш по два кабела от средното огледало до двете букси на колонките на вратите, и от там вътре във вратите до огледалата. Буксите са 3 пинови, но реално се ползват само 2 кабела, предполагам както и да ги свържеш, пак ще се затъмняват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от meha » 04 Юни 2012, 16:10

Да,знам че страничните се управляват от интериорното,знам и кой пин за кое огледало е и т.н.....НО кабелите който са на тази малката буксичка с 2-те кабелчета на нея не отговарят по цветове (реално те са черен и лилав-за пасажерско огледало) а във WDS съвсем различно....иначе всичко е прекарано само трябва да забода пиновете в огледалото......ама да не стане мяу :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от Retrofit » 04 Юни 2012, 20:05

Самото стъкло няма никаква електроника че да измяука, нали имат букси, връзваш ги по номерация, не по цвят и готово.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от meha » 04 Юни 2012, 21:23

Retrofit написа:Самото стъкло няма никаква електроника че да измяука, нали имат букси, връзваш ги по номерация, не по цвят и готово.



така ще стане :lol: ,на самото стъкло има 2 кабела които са за подгряването,а другите 2 са за потъмняването ,нали?Мисля ,че бяха 4 кабела на самото стъкълце(големи огледала)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от Retrofit » 04 Юни 2012, 22:52

Да, два за подгрева и два за потъмняването, подгрева е с реотан, а затъмняването с гел който реагира на напрежение, така че както и да ги вържеш, все ще работи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автоматично сваляне на дясно огледало при задна предавка

Мнение от meha » 05 Юни 2012, 7:52

До тук добре,а за самата памет на огледалата,за да работят редом със седалките и задна предавка.....? :dunno: Че ще се гледат потенциометрите е ясно,ама пък и двата да са дали фира :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook