Масла за BMW E39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Масло мотул за тдс

Мнение от Dream_BMW » 26 Апр 2010, 10:33

5W40 е истината,но с уговорката,че охлаждането на двигателя ви е тип-топ.Ако имате замърсен радиатор,недостатъчно добре работещо виско,термостат или водна помпа,то двигателя работи на по-високи температури и маслото става на вода,губи качества и бива изгаряно от двигателля.Миналото лято бях с Мотул 6100 10W40 и ми изгори 1-2 литра за 10 000 км,но тогава докато мина 1 км иелектрическия вентилатор на климатика се включваще,което значи че темп на охлаждащата течност е вече около 100 градуса.Е при тази температура само масло с индекс след W-то над 50 може да върши някаква работа.После ми се наложи да сменя радиатора с чисто нов поради удар и нещата се оправиха.Стария бе наблъскан с боклуци между ламеклите от външна страна.Сега вече не ми се пуска така често ел.перката и карам с БМВ 5W40 вече 9000 км и съм долял 200мл.Вярно е че беше зима до сега,но все пак колата си работи в нормални температурни режими.Извода е че ако не ви загрява колата и не ви е сдухан мотора то 5W40 e най-добрия вариант а ако го гори,то не знам дали и 10W40-то няма да заминава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 19.03.2009
Местоположение: Мюнхен

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от Orim4o » 26 Апр 2010, 10:56

Колега Мерси много!

Мисля да се сварйа с човека че имам още няколко въпроса и все пак колата я карам д Гер. и знаеш как е с тукашният тюв и незнам дали е добра идея много много да пипам сам по колата но това което мога да направя е поне да видя в какво състояние е този клапан.

още веднъж мерси

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от LUCIFER'S » 26 Апр 2010, 12:14

5W 40
Изображение
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 831
Регистриран на: 9.12.2009
Местоположение: гр.Златоград
Пол: Мъж
Кара: 540i E39
Мечтае да кара: това което има вече...
Детайли за колата: М62В44

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от bili1 » 26 Апр 2010, 16:19

Трябваше да се поинтересуваш при покупката на колата с какво масло е в момента да знаеш за после какво да сложиш ти!Единия вариант е маслото да е някакво менте и на мен ми сложиха един път ментак на Castrol колата стана по шумна взе като да "реве-бучи" и го гореше от ауспоха черен дим,смених го с друго по качествено и колата се оправи веднага и звук и всичко,другия вариант ти е да имаш гумички за смяна :dunno: незнам нека колегите пишат! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 19.03.2009
Местоположение: Мюнхен

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от Orim4o » 26 Апр 2010, 17:21

IMB написа:Може да провериш клапана на картерните газове в какво състояние е. Ето тук е описано http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 0%B2%D0%B5

След като изчетох цялата тема от а до я съм почти 100% сигурен 4е проблема ми идвам от там. Имам почти всички симптоми само дето не тресе колата и си върви много!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Масло мотул за тдс

Мнение от Николай Диянов » 27 Апр 2010, 22:55

Ми колеги за една 10 годишна кола 10/40 е най-доброто, освен ако не сте правили някакъв супер голям ремонт по двигателя(като смяна бутала). Наливате нещо марково и добро и не берете грижи от там нататък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Масло мотул за тдс

Мнение от Dream_BMW » 28 Апр 2010, 8:36

Николай Диянов написа:Ми колеги за една 10 годишна кола 10/40 е най-доброто, освен ако не сте правили някакъв супер голям ремонт по двигателя(като смяна бутала). Наливате нещо марково и добро и не берете грижи от там нататък.

Е добре де,просветените казват,че 5W40 e със същия визкозитет като 10W40,само където 5W40 си запазва вискозитета при по-ниски температури от колкото 10W40,което го прави задължително за зимния период,защото колата докато загрее няма нужното мазане на турбото и други части при неоптималния вискозитет на 10W40 при ниските температури.

Дакела
Аватар
Мнения: 942
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 02 525dA & 07 E90 N46B..
Мечтае да кара: F-22 Raptor
Детайли за колата: Стоковица със Стептроник и кожена гарнитура.

Re: Странен ПРОБЛЕМ ?!

Мнение от DAEL » 28 Апр 2010, 8:48

Според мен проблема е в задния датчик на АБС-а, защото той дава информация на километража за скоростта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 19.03.2009
Местоположение: Мюнхен

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от Orim4o » 28 Апр 2010, 19:26

[quote="IMB"]Може да провериш клапана на картерните газове в какво състояние е. Ето тук е описано http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 0%B2%D0%B5[/quoЗ
Значи ходих до БМВ и го купих този клапан за 43 евро и тръгнах сам да го сменям но след като свалих тая тръбата дето се намира въздушният филтър в нея и видях каде се намира при мен този клапан битката беше спечелена от колата. Според мен в моя случай трябва да се разглоби полувината кола. Закарах я колата тук наблизо до един сервиз и ми казаха 2 часа и полувина по каталог е работата за смяната на този клапан при моята кола. 145 евро.
На печалившите честито.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: квото му падне :)

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от chocaseto85 » 28 Апр 2010, 20:17

за мен е маслото :)) няма какво друго да е !преди това не пуши не харчи и изведнаж започва да харчи и пуши и то след смяната !имах еднин подобен случай с една е39 530 д бяха му сложили някакви майстори някакво масло и за 600 км градско -1 литър с старото за 12000 не е долял :))) само маслото сменяй го веднага :yes:
а до колкото маслото 5в30 е за тази кола 5в40 е по нисак клас масло и ти сам си пазиш двигателя а доколкото 0в40 тя хубава ама е прекалено танка за много нови коли и ако караш много в червеното танкото масло не може много хубаво да маже :)това е мое мнение :mrgreen:
Оригинални масла,консумативи и авточасти:)ПРОМО МАСЛА И ФИЛТРИ-
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 3&t=172196

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 19.03.2009
Местоположение: Мюнхен

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от Orim4o » 28 Апр 2010, 20:42

Аз пък си мисля да не би колата преди това да си е имала някакъв проблем точно с харчене и горене на масло и предишният собственик да и е слагал някакви добавки че да го скрие и аз за това да сам си мислел че всичко е ОК. И сега като го смених и проблема си излиза!!! Купих я колата от човек не от автокъща и от сама жена от Мюнхен в смисал без мъж та малко ме съмнява този вариант но все пак ви питам визможно ли е и от това да е проблема!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от LUCIFER'S » 28 Апр 2010, 21:25

Orim4o написа:Аз пък си мисля да не би колата преди това да си е имала някакъв проблем точно с харчене и горене на масло и предишният собственик да и е слагал някакви добавки че да го скрие и аз за това да сам си мислел че всичко е ОК. И сега като го смених и проблема си излиза!!! Купих я колата от човек не от автокъща и от сама жена от Мюнхен в смисал без мъж та малко ме съмнява този вариант но все пак ви питам визможно ли е и от това да е проблема!


Напълно възможно да е била набухана с добавка... от тия дето са гъсти като клей за компресия... това обаче щеше да се усети след смяна на маслото двигателя става по-шумен и харч на масло- ти го имаш!
На мен хич не ми харесва тая работа дето ту ти пуши, ту не и казваш изпушва на моменти кълбета. Проблема може да излезе сериозен... да си я карал дълго време във крайни обороти? съмняваме леко издухана гарнитура на главата към маслена магистрала, което със времето ще почне да кади брутално, може и към водната риза да пробие и да омеше масло и антифриз, но няма гаранция... това да го оставиме, дано не е.
С каква марка!!! масло си? никъде не видях само 5В 30...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Re: Масло 5W30 за 530i

Мнение от El Diablo » 28 Апр 2010, 22:00

Колега ще се вкараш в ебати филма

сипи си масло но го купи от БМВ германия 0х40

моята кола като я взех от германия скоро, 11 годишна на 240 000 , беше карана до последно с 0х40 и поддържана само в БМВ... фактури книжки сервизни всичко 6++

а твоята е на половината на моята (ако са ти реални КМ) така че отиваи да сипеш хубаво масло (0х40 или 5х40 но само БМВ масло) и после пиши

гарантирам ти че ще ти изчезнат проблемите но взимаи мерки по бързо докато не си преебал мотора

и да пишеш на всяка цена какво е станало след смяната ! щото с гадно масло .. да не ти казвам как може да запушиш катализаторите, а там в немско махане няма - само с нови..

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 5.02.2009
Местоположение: Ямбол

малко инфо за наливно масло

Мнение от bosmar » 29 Апр 2010, 18:02

здравеите колеги интерисуваме има ли хора които са взимали наливно БМВ малко от вари2000 и да ли са доволни от него утре ще ходя до софия и се 4удя дали да взема 9.50 лева за литар 10w40 карам е39 520и 1997г. има ли хора които са слагали такова маслко и какво мнение имат за него

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.08.2009
Кара: 520i - e39 - 97 г.

15W40 масло за 520i

Мнение от mandorg » 29 Апр 2010, 19:36

Здравейте - искам да питам някой слагал ли е такова по-гъсто масло. Идеята е следната - колата попушва, понасмръдва на масълце и харчи около 1л на 1000-1500 км от време на време - "мирише" най-вече на сегменти които както разбрахме до тук от други теми се ремонтират за скромните 1500-2000 лв и не се знае дали ще се затвори двигателя пак или другия вариант нов двигател. И понеже не ми се наливат такива пари за кола на 12-13 години само заради едната компресия и търся вариант да се закрепи положението. Някой ми спомена че с по-гъсто масло и може би някаква добавка може да се позатули проблема. Искам при следващата смяна да сложа 15-40 но не съм чувал някой до сега да е слагал такова - дали ще има резултат или проблем

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook