Камера за обратно виждане

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.09.2014
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от exwe » 18 Авг 2016, 18:54

Ще се пробвам кажете как се връзват китайците.... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.09.2014
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от exwe » 18 Авг 2016, 19:08

Да ама потука никой не е на ти с камерите :D а нестава ли по този начин да го направя https://www.youtube.com/watch?v=wShXm8S ... oz_xz8zvSf вижда ми се лесноо :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.09.2014
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от exwe » 18 Авг 2016, 23:35

Свързах камерата сега автоматично превключва ето по тази схема https://navigacia.bg/blog/svarzvane-na- ... o-vizhdane
Трябвало да се вържат двата кабела които излизат от буксите...единия се връзва към задната заедно с захранващия кабел а другата жичка се връзва кам двд то имах една кабелче на което пише камера и сега си превключва автоматично...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от rafa224 » 19 Авг 2016, 8:46

exwe написа:Свързах камерата сега автоматично превключва ето по тази схема https://navigacia.bg/blog/svarzvane-na- ... o-vizhdane
Трябвало да се вържат двата кабела които излизат от буксите...единия се връзва към задната заедно с захранващия кабел а другата жичка се връзва кам двд то имах една кабелче на което пише камера и сега си превключва автоматично...

И ти работи нормално без реле? Без да прескача?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Ivo_Borisov » 19 Авг 2016, 9:12

При тия медии няма нужда от реле, има си изкаран активационен кабел за камерата на който се подава плюса от задна.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.09.2014
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от exwe » 19 Авг 2016, 15:04

Няма реле няма и прекъсване всичко си работи нормално даже когато се даде на задна музиката не прекъсва...
https://my.pcloud.com/publink/show?code ... RGzm50ahxV


Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от nikolloff » 11 Сеп 2016, 21:08

Колеги,някой може ли да помогне малко с вързването на тази камера.От Варна съм
Благодаря предварително
:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от kalingk » 11 Сеп 2016, 22:56

Здравейте!!!Имам камера от няколко месеца,но от известно време като включа задна и изкара камерата се изключва от време на време сама,без да съм върнал задна.След като изключа и включа пак задна пак си излиза.Скапана камера или тв тунера се бъзика?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от PeReZ » 12 Сеп 2016, 12:59

Екранът става черен или от камера се връща към менюто на навигацията?
Ако е първото, може да е камерата, но ако се връща към менюто, аз залагам на едно от тези 2 неща: заминало реле или недобра връзка някъде по кабелите, например този с 12 волта от задна към релето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от kalingk » 12 Сеп 2016, 17:41

Да към менюти ме връща.Ще пр3гледам кабелите на захранването тогава....релето е хубаво и не вярвам да е то.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от ares2 » 13 Сеп 2016, 12:54

има възможност да е от ТВ тунера
при мен се бъгваше преди време и понякога пък не се пускаше камерата
смених тунера заради 16:9 промяна и от тогава не съм имал проблеми
но все пак тъй като входа се активира по маса огледай внимателно буски и тн.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от MMG » 14 Сеп 2016, 22:12

Моля за помощ. Случаят е следния, описвам какво съм направил:

1) Х3 е колата, няма фабричен тунер, само нави. Монтирах 16/9 тунер, като кабела за връзване си го направих сам използвайки кабел от Е39 по тази схема: http://www.bimmerboard.com/forums/posts/142350
TV се появи в менюто-дотук успех!

2) Днес започнах с камерата. На 17-ти ПИН на синята букса добавих нов пин, че нямаше и пуснах съответния кабел към релето. Вързах релето, пробвах 2 различни схеми на свързване, и при двете диода за осветяване на номера на камерата свети, т.е камерата е захранена, но и в при двата типа свързване на релето ми се появява само черен екран. Като включа на задна релето включва (чува се как цъка) и дисплея става черен, вместо да се появи образ. Пробвах и на другия AV вход - same shit.

3) Видео сигнала пробвах да го изкарам по следния начин:

- Първо свързах ОЕМ кабел с чинчове, който си бях купил за специално за целта - той е с лилава букса - (мъжка и женска) и се свързва в навигацията МК4 (което за мен беше странно, аз очаквах да го свържа към бялата букса на ТВ модула, но там не пасва самата букса)
image.jpeg
image.jpeg
Не изкарах сигнал, само черен екрани на заден ход, и на втория вход за видео.
-Втори опит. Махнах ОЕМ кабела с чинчовете от по-горе. Извадих бялата букса от ТВ тунера. Там нямаше пинове на 13 и 14 позиция. Добавих два кабела плътно в буксата на 13-та и 14-та позиции тъй като ми свършиха самите пинчета, мисля, че дават контакт. Пробвах камерата и отново черен екран!
Е, вече незнам какво да пробвам...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Ivo_Borisov » 14 Сеп 2016, 22:21

Трябва да вкараш камерата в тв тунера, не в лилавата букса на нави-то. Като я вкл към тунера тя сама си праща сигнала. Махни тоя оем кабел, трябват ти само 13 и 14, не ти трябват ни чинчове ни нищо. И захранваш камерата освен видео сигнала разбира се.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от MMG » 14 Сеп 2016, 22:31

Ivo_Borisov написа:Трябва да вкараш камерата в тв тунера, не в лилавата букса на нави-то. Като я вкл към тунера тя сама си праща сигнала. Махни тоя оем кабел, трябват ти само 13 и 14, не ти трябват ни чинчове ни нищо. И захранваш камерата освен видео сигнала разбира се.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


И това го пробвах. Единствено може да не дават добре контакт жичките, че нямах повече пинове под ръка и ги натиках директно в буксата, колкото за проба... Ще пробвам утре пак, но ми се струва, че няма да е това проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от ares2 » 15 Сеп 2016, 7:38

входовете са на бялата букса на тв тунера http://forum.e46fanatics.com/attachment ... 1335570711

на синята букса на тунера се поддава само маса на пин 17 за да активираш входовете

прегледай си и захранването на самата камера защото щом има черен екран може да няма сигнал от камерата
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook