Камера за обратно виждане

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от jorfii » 20 Яну 2019, 18:56

NewLine написа:На единя край в началото при камерата се свързва към 12волта за светлината/крушката, която ще светне при включване на задна скорост, а другия край на номер Р3 се свързва към кабел от медията с име задна камера (Rear camera или rear cam), не съм сигурен дали не бе с лилав цвят, но на кабелчето от медията си пише.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Мерси, колега. Оправих се. На кабелчето от мултимедията пише revers при мен поне.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от jorfii » 20 Яну 2019, 19:04

След като монтирах камерата всичко работи нормално. Като включа задна се включва камерата като я изключа и камерата се изключва, но когато включа задна и се активира камерата парктроника не работи. Бутонът му мига, както когато има някакъв проблем и не работи. Това нормално ли е? Или аз нещо съм объркал. Има ли начин и парктроника да си работи. Още повече, защото аз имам и преден?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от jorfii » 21 Яну 2019, 14:28

Днес сутринта парктроника си проработи. Явно от него е проблема нещо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от PeReZ » 21 Яну 2019, 16:50

Колега, горе вдясно до всяко твое мнение имаш бутон ПРОМЕНИ, чрез натискането на който, ще успееш да добавиш новите ти въпроси и мисли към предишния ти пост. Така темата е по-подредена и по-отговаряща на правилата. Позволявам си да ти напиша този съвет с най-добри чувства, дано не се обидиш.
Напълно възможност е проблемът да е бил в парктроника, но ако пак се появи, бих те посъветвал да провериш още веднъж откъде си взел захранване за камерата и също така, докато парктроникът прави проблем, да изключиш захранването на камерата и ЛЕД светодиода, вграден в камерата, ако ползваш такава за плафон. Ако пък ползваш безжичен модул за камерата за заден ход, т.е. не си прекарвал кабел от багажника до навигацията, то тогава вероятно той създава смущението, което е попречило на PDC-то да работи както трябва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от jorfii » 21 Яну 2019, 17:07

PeReZ написа:Колега, горе вдясно до всяко твое мнение имаш бутон ПРОМЕНИ, чрез натискането на който, ще успееш да добавиш новите ти въпроси и мисли към предишния ти пост. Така темата е по-подредена и по-отговаряща на правилата. Позволявам си да ти напиша този съвет с най-добри чувства, дано не се обидиш.
Напълно възможност е проблемът да е бил в парктроника, но ако пак се появи, бих те посъветвал да провериш още веднъж откъде си взел захранване за камерата и също така, докато парктроникът прави проблем, да изключиш захранването на камерата и ЛЕД светодиода, вграден в камерата, ако ползваш такава за плафон. Ако пък ползваш безжичен модул за камерата за заден ход, т.е. не си прекарвал кабел от багажника до навигацията, то тогава вероятно той създава смущението, което е попречило на PDC-то да работи както трябва.

Да колега, приемам забележката ти. Абсолютно си прав. Иначе проблема със сигурност е в парктроника, той по принцип ми прави някакви номера. Ту работи ту не иска. Заблудих се, че може да има нещо общо с мултимедията, защото още докато монтирах камерата и правех проби ми направи впечатление че като и подам напрежение и изкара образ парктроника млъкваше. От там нещо съм се заблудил. Иначе няма безжични модули с кабел е. Напрежение съм хванал от буксата за задната чистачка, постоянен плюс. Камерката е без диоди и лед светлина. Колата е комби. Благодаря за насоките.
Искам да добавя, че свързването на камерата към постоянен плюс от задната чистачка беше грешка. Не го правете ако не искате да получите отечка от около 0.11 0.13 ампера. Превързах я към крушката за движение на заден ход и при мен тръгна без някакви драми. Сега вече всичко е наред.
Изображение

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Киров » 05 Апр 2019, 16:57

Колеги, да попитам на е38 плафона с камерата пасва ли?ще може ли да се монтира в глеглото на на капака без преправяне ? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Ivo_Borisov » 05 Апр 2019, 17:39

Плафона е различен при е38, такъв за е39 няма да стане или поне не без рязане и преправяне.
Изображение

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Киров » 05 Апр 2019, 18:05

Ivo_Borisov написа:Плафона е различен при е38, такъв за е39 няма да стане или поне не без рязане и преправяне.

39ковия плафон е по дълъг и широк от 38цовия ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Ivo_Borisov » 05 Апр 2019, 19:14

Мисля че беше по малък. И за да стане, трябва да се отреже друга дупка или по някакъв начин да се задържи плафона в по голямата дупка на плафона на е38. То там трябва да е пластмаса, така че да се реже не е проблем.
Изображение

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Киров » 05 Апр 2019, 19:40

Ivo_Borisov написа:Мисля че беше по малък. И за да стане, трябва да се отреже друга дупка или по някакъв начин да се задържи плафона в по голямата дупка на плафона на е38. То там трябва да е пластмаса, така че да се реже не е проблем.

Ясно добре колега, благодаря ти :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от Ivo_Borisov » 05 Апр 2019, 19:48

:yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от dokie » 14 Апр 2019, 23:32

От братята китайци вече втора камера поръчвам... За 10-тина $ бих казал, че качеството на изображението е повече от добро за малкия екран... Може да се наложи малко да се пилне самия плафон, за да влезе по-лесно, но като цяло си търсете за модела автомобил ако не искате да режете по колата...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от bmw20009 » 12 Юли 2020, 22:20

dokie написа:От братята китайци вече втора камера поръчвам... За 10-тина $ бих казал, че качеството на изображението е повече от добро за малкия екран... Може да се наложи малко да се пилне самия плафон, за да влезе по-лесно, но като цяло си търсете за модела автомобил ако не искате да режете по колата...

Колега дай линк и да поръчвам една и за мен :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от dokie » 14 Юли 2020, 6:46

bmw20009 написа:Колега дай линк и да поръчвам една и за мен :)

Напиши в ebay "e39 rear view camera" и ще ти излязат много камери...
Моята е от този тип: https://www.ebay.com/itm/Car-Rear-View- ... Sw-m1e8WL6
А предната, която беше на колата (сякаш образът беше една идея по-добър) беше на външен вид такава: https://www.ebay.com/itm/Car-Reverse-Ca ... SwTm1eDWTh

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Камера за обратно виждане

Мнение от bmw20009 » 15 Юли 2020, 19:45

dokie написа:
bmw20009 написа:Колега дай линк и да поръчвам една и за мен :)

Напиши в ebay "e39 rear view camera" и ще ти излязат много камери...
Моята е от този тип: https://www.ebay.com/itm/Car-Rear-View- ... Sw-m1e8WL6
А предната, която беше на колата (сякаш образът беше една идея по-добър) беше на външен вид такава: https://www.ebay.com/itm/Car-Reverse-Ca ... SwTm1eDWTh

Да, търсих бяя, но исках мнение за нещо изпитано :)

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook