Дилема със задното окачване нивомат на Е39 седан

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: e 39 tds sedan

Дилема със задното окачване нивомат на Е39 седан

Мнение от dragohr » 22 Яну 2010, 18:34

Здравейте, колеги!
Знам, че този въпрос много сте го коментирали, но търсих из темите и никъде не видях мнения как да се процедира ако се спука сфера на е39 седан. Тъй като моето е такова, а сферата върви с амортисьора и струва 1200лв., а това е безбожно много за един амортисьор за разлика от комбито, чудя се дали да не ги сменя с обикновени, тъй като положението е много трагично. :banghead:
Интересувам се от всякакви мнения по въпроса какво да правя, дали да оправям нивомата или да го скопявам. Някой правил ли го е, и дали си заслужава?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: дилема със задното окачване на е39 седан нивомат

Мнение от Leon » 22 Яну 2010, 18:43

Не става да се сменят само амортисьорите. Сменя се помпата на хидравликата, преправяха е някакви тръби и маркучи, по спомени...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: дилема със задното окачване на е39 седан нивомат

Мнение от Воденичаров » 22 Яну 2010, 18:56

dragohr написа:Здравейте, колеги!Знам, че този въпрос много сте го коментирали,но търсих из темите и никъде не видях мнения как да се процедира ако се спука сфера на е39 седан.Тъй като моето е такова,а сферата върви с амортисьора и струва 1200лв. ,а това е безбожно много за един амортисьор за разлика от комбито,чудя се дали да не ги сменя с обикновени,тъй като положението е много трагично. :banghead: Интересувам се от всякакви мнения по въпроса какво да правя, дали да оправям нивомата или да го скопявам.Някой правил ли го е,и дали си заслужава???


На живо не съм виждал нивомат на седан, ама ако не се лъжа той не е с въздух като при комбито ами е с хидравлика като на е38, нали? До колкото си спомням, на е38 с нивомат хидравликата на волана е по различна, и ако разкараш нивомата може би ще трябва да преправяш и хидравликата. Сфери от е38 нестават ли? По-често се среща е38 с нивомат, а 2-ра ръка ще е по-евтино.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: e 39 tds sedan

Re: дилема със задното окачване на е39 седан нивомат

Мнение от dragohr » 22 Яну 2010, 19:35

каква хидравлика колега? имам компресор с блок за упражление в багажника и дясната ми сфера е протрита и фъска като спукана гума. Компресора се пуска когато му хареса и ми сабаря акомулатора. Предполагам че системата е като на комбито, само дето сам изцакан понеже сферата не се сменя отделно а върви на едно с амортисьора. :banghead:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 23.12.2007
Местоположение: БУРГАС

Re: дилема със задното окачване на е39 седан нивомат

Мнение от smetkata » 27 Яну 2010, 12:14

колега слагай нормални амортисйори изклу4ва6 помпата или по то4но вадиш буксата и си 6 аз така направих с моето

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: e 39 tds sedan

Re: дилема със задното окачване на е39 седан нивомат

Мнение от dragohr » 30 Яну 2010, 14:25

Колега какви амортисьори сложи? Освен амортисьорите сменяли се още нещо (тампони), и какви пари ти излезе цялата работа? Каква стана возията след това? Като изключи помпата, бордовака свети ли за проблем в нивомата? Благодаря за информацията предварително. :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 23.12.2007
Местоположение: БУРГАС

Re: Дилема със задното окачване нивомат на Е39 седан

Мнение от smetkata » 04 Фев 2010, 11:04

ами колега аз си взех оригинални 2ра употреба и ми излезе доста евтино но не знам ти какви смиаташ да вземаш на мен всичко ми излезе 150 лева само прахозащитните и шок тампоните са ми нови

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Дилема със задното окачване нивомат на Е39 седан

Мнение от anzak » 06 Фев 2010, 7:18

колега имам такъв амортисьор за седан с нивомат и системата ена въздух а амортисьора с възглавницата е едно цяло не е като на комбито ако те интересува пиши на лс
Барай шишарката Минкеее ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 16.10.2008
Местоположение: София
Кара: BMW E39, 520i 1997
Мечтае да кара: Mercedes CLS 63 AMG

Re: Дилема със задното окачване нивомат на Е39 седан

Мнение от buller » 01 Ное 2017, 20:28

Здравейте, колеги.
Да повдигна темата...
Е39, 520i седан, нивомат отзад - една заминала сфера.
Триумя се какво да правя - рециклиране, нова/и или замяна със стандартно окачване.
Мой познат има Mercedes ML320 CDI и рециклира въздушните възглавници, като ме убеждава ако запазвам нивомата да рециклирам и двете, защото и другата скоро щяла да се предаде?
Чудя се има ли смисъл от рециклиране или да търся нови (той препоръча smatic)?
А възможна ли е замяната със стандартно окачване отзад - пружини и амортисьори, без допълнителни цигании по колата?

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook