аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 6.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw-e39-520

аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от GEORGBMW » 06 Яну 2010, 13:51

като вас и аз си купих бе ем ве да ама радиото не ще без да завъртя вълшебното ключе ;помогнете бе хора без контакт на клча не става модел 520 инж е39 150 к с 97г ако е фабрично то производителите ми падат в очите благодаря в аванс

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2736
Регистриран на: 13.02.2002
Пол: Мъж

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от Любо Мегов » 06 Яну 2010, 17:21

GEORGBMW написа:като вас и аз си купих бе ем ве да ама радиото не ще без да завъртя вълшебното ключе ;помогнете бе хора без контакт на клча не става модел 520 инж е39 150 к с 97г ако е фабрично то производителите ми падат в очите благодаря в аванс



ти си :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от Teogop » 07 Яну 2010, 11:16

Ханс не е мислил, че ще има хора в колата, докато тя не е запалена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 26.11.2009

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от xristo » 07 Яну 2010, 11:31

Що да се върти електромера напразно :mhihi: :mhihi: :mhihi:

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Не знам дали си глупав, но се научи да пишеш.

Мнение от ivo1bg » 07 Яну 2010, 12:35

GEORGBMW написа:..............
помогнете бе хора без контакт на клча не става модел 520 инж е39 150 к с 97г ако е фабрично то производителите ми падат в очите благодаря в аванс

Ти на какъв модел искаш да ти стане след като завъртиш "клча"? От мен да знаеш, по-добре ще ти е като завъртиш "клча" да става модел М5 инж е39 400 к с 2003г :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от badsharki » 07 Яну 2010, 13:12

Така си е фабрично, но какво ти пречи да завъртиш ключа. Никога не ми е пречило, не съм се замислял и не съм го разглеждал като недостатък това. А и предполагам е направено с цел някаква да е по този начин. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от e39 FEN » 07 Яну 2010, 13:49

ма кво ти пречи да врътнеш ключа на 1-во положение,или ти искаш да си гъзар кат ходиш на кафе да заебеш колата на габарити и вътре да дъни музика а ... аман от глупави въпроси и теми ...
като са си паднали в очите,продай го бе ... купи си голф 2 с директно свързан ПИОНЕР и като си забравиш музиката да свири цяла нощт бутай после.. :banghead: :ranting:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от Sesko » 07 Яну 2010, 13:53

e39 FEN написа: купи си голф 2 с директно свързан ПИОНЕР и като си забравиш музиката да свири цяла нощт бутай после.. :banghead: :ranting:

:mhihi: :mhihi:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 1.07.2008
Местоположение: Papenburg-Germany
Пол: Мъж
Кара: 525tds

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от bera » 07 Яну 2010, 20:45

GEORGBMW написа:като вас и аз си купих бе ем ве да ама радиото не ще без да завъртя вълшебното ключе ;помогнете бе хора без контакт на клча не става модел 520 инж е39 150 к с 97г ако е фабрично то производителите ми падат в очите благодаря в аванс

Това се оправя много лесно, отиди при някой който поставя касетофони и ще ти го свърже постоянно. при мен проблема беше ,че касетофона който имах (неоригиналния) трябва колата да е на контакт за да работи, в момента в който изключиш от контакт загубва станциите и после пак трябва да ги запаметяваш оказа се ,че бушона в багажника го няма.
Личен опит: Отиди при някой жичкаджия да ти го свърже директно, няма да ти вземе повече от 15лв.
Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от LUCIFER'S » 07 Яну 2010, 20:55

Без да е там ключа натисни копчето на МИДа или ИРИСа на вътре и се включва :mhihi:

П.С. След известно време се изключва автоматично.
Последна промяна LUCIFER'S на 07 Яну 2010, 21:49, променена общо 1 път
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от mad_presley » 07 Яну 2010, 21:28

badsharki написа:...А и предполагам е направено с цел някаква да е по този начин. ;)

Да, като например да не го забравяш включен, като излизаш от колата, защото в противен случай i-BUS никога няма да "заспи" и на сутринта няма да запали ;)
Винаги съм казвал, че в BMW няма нищо случайно.

А на колегата @GEORGBMW явно това му е първата по-луксозна кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от Бай Митьо » 07 Яну 2010, 23:14

mad_presley написа:
badsharki написа:...А и предполагам е направено с цел някаква да е по този начин. ;)

Да, като например да не го забравяш включен, като излизаш от колата, защото в противен случай i-BUS никога няма да "заспи" и на сутринта няма да запали ;)
Винаги съм казвал, че в BMW няма нищо случайно.

А на колегата @GEORGBMW явно това му е първата по-луксозна кола.



Ееее ти как му го обясни, сега ще пита къде е този I-BUS да го премахне. :mhihi:

Ебати въпроса - значи аз съм средно статистически българин, който не се вози през 2ч в S-класа. Израснал съм в един от "най-уникалните" квартали на Сф, учил съм там и никога няма да задам този малоумен въпрос. Просто сам ще се сетя, че както го наричаш Немския екип от хансове е 1 млн. пъти по-умен от мен и просто го е направил, за да не може да го забравиш както дядо ми си е забравял радиото в москвича и после бутай, а после на къде отива България.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 986
Регистриран на: 21.08.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: 96-8' 523ti

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от bmw_n00b » 07 Яну 2010, 23:54

Не е точно така... Радиота от новата генерация (с плоски пинове отзад) могат да се пускат с натискане на копчето за включване без дори да е вкаран контактния ключ. Тези от старата (с кръглите пинове) не могат. А всякакви шини-мини се изключват след определено време, съответно и радиото с тях. Включването зависи от радиото, щото аз като смених моето с ново, само добавих адаптер от стара към нова генерация и всичко стана включи и тръгни. Освен ако кабела за МИД-а няма и той някаква роля. Но по немските форуми бях чел, че точно по това се различават старата и новата генерация, без да има нужда да се сваля самото радио и да му се гледа буксата.
Изображение Schnappi, Das Kleine Krokodil

интерФЕЙСА на форума... нещо ми е непрегледен...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от mad_presley » 08 Яну 2010, 0:02

bmw_n00b написа:Не е точно така... Радиота от новата генерация (с плоски пинове отзад) могат да се пускат с натискане на копчето за включване без дори да е вкаран контактния ключ. Тези от старата (с кръглите пинове) не могат. А всякакви шини-мини се изключват след определено време, съответно и радиото с тях. Включването зависи от радиото, щото аз като смених моето с ново, само добавих адаптер от стара към нова генерация и всичко стана включи и тръгни. Освен ако кабела за МИД-а няма и той някаква роля. Но по немските форуми бях чел, че точно по това се различават старата и новата генерация, без да има нужда да се сваля самото радио и да му се гледа буксата.

Това със сигурност не важи за тези с навигация и новите радиа ВМ54 с плоски пинове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1258
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 tds ЧЕРНАТА ПИЧЕЛОВКА
Детайли за колата: С чио чипс :D

Re: аз ли съм глупав или немския ханс не го е измисл добре

Мнение от **Novobraneca » 08 Яну 2010, 0:20

Ееее нещо против голф 2-ките ли имате с голям повееееееееееееер :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ШЕСТАКА СИ Е ШЕСТАК ;) [OO==[|][|]==OO] ;)
Продавам E39 523I на части viewtopic.php?f=15&t=206351&p=2266070#p2266070

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook